filtre - nejaky sposob rychlejsieho konfigurovania

Fórum o e-mailovom klientovi Mozilla Thunderbird
Zamknuté
dendy
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17. Októbra 2007, 02:57
Kontaktovať užívateľa:

filtre - nejaky sposob rychlejsieho konfigurovania

Príspevok od užívateľa dendy » 17. Októbra 2007, 09:59

caute .. som tu novy :-) tak sa ospravedlnujem ak sa pytam nieco co sa tu uz riesilo, zbezne som hladal ale nenasiel.. takze

presiel som po dlhorocnom pouzivana theBat v ramci rusenia pouzivania nelegalneho softu na Thunderbird.. zatial som velmi spokojny ale vadi mi jedna vec - a to nastavovanie filtrov na spravy .. v bate to bolo velmi jednoduche ked prisla nova sprava na ktoru som nemal filter, tak stacilo na nu kliknut pravym tlacitkom, z poup ponuky vybrat "vytvorit filter" a selectnut do akeho adresara sa ma mail od daneho adresata ukladat .. je nejaky sposob ako to takto jednoducho a rychlo riesit v thunderbirde ?? pretoze sa mi nechce zakazdym otvarat menu filtrov, nastavovat to zlozito (no relativne zlozito ale je to strata casu oproti 3 klikom)

hladal som aj v rozsireniach ale zatial som nic na to nenasiel...

dik za kazdy tip :-)

mozilla rulez ;-)

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 17. Októbra 2007, 10:21

Nie je to pravým tlačidlom myši na správu, ale vytvoriť filter zo správy sa dá: označiť správu v zozname a ponuka Správa > Vytvoriť filter zo správy.
admin SME.sk

dendy
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17. Októbra 2007, 02:57
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa dendy » 17. Októbra 2007, 10:45

super dakujem :-) to staci a par klikov menej :) snad to casom niekoho napadne a spravi to ako addon do kontextoveho poup menu :)

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 17. Októbra 2007, 10:47

Teoreticky by sa malo dať vytvoriť vlastné tlačidlo na panel s nástrojmi. Sú aj nejaké rozšírenia na tieto tlačidlá, ale nepamätám sa, že by tam bolo aj tlačidlo na funkciu Vytvoriť filter zo správy (čo by zase ušetrilo jedno kliknutie).
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
gianny111
profesionál
profesionál
Príspevky: 362
Dátum registrácie: 3. Decembra 2005, 15:26
Bydlisko: Sp. Nová Ves / Nové Mesto n. V.

Príspevok od užívateľa gianny111 » 17. Októbra 2007, 23:04

Táto funkcia mi tiež chýbala. Aktuálne sa na tejto funkcii pracuje vrámci rozšírenia Toolbar Buttons. Ak všetko pôjde ako má, od verzie 0.4.5 by malo byt vytváranie filtrov jednoduchšie. Ešte dodám, že spomínaná verzia by mala byť uvoľnená v najbližších dňoch.
Kto o sebe tvrdí že je objektívny, práve ním prestal byť.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 18. Októbra 2007, 10:24

Vŕtalo mi v hlave, prečo to nie je v kontextovej ponuke. A ono to je. Ale nie po kliknutí na správu v zozname. Je to v ponuke kliknutím pravým tlačidlom myši na e-mailovú adresu v hlavičke správy. Buď na Paneli správy (ak ho máte zobrazený pod zoznamom správ) alebo v otvorenej správe rovnako tam.
admin SME.sk

Zamknuté