Rozšírenie TV Program

Rozšírenia a témy vzhľadu vyvíjané komunitou okolo Mozilla.sk
Zamknuté
R.M.P.
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 7. Novembra 2007, 19:29
Bydlisko: Pardubice

TV program

Príspevok od užívateľa R.M.P. » 10. Novembra 2007, 09:48

Tak já poslechl Mazarika a vytvořil jsem si nový profil ("C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -pTV program) a jsem happy! Vše mi funguje. Ale musím poznamenat že mám slovenskou verzi FireFox a TV program taky slovenský. Ted jsem opatrný co si nainstaluju do nového profilu a hned kontroluju jestli TV program šlape. Zatím tedy šlape.
Vám všem díky!
R.M.P.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 10. Novembra 2007, 09:51

Aký je jazyk Firefoxu, v takom jazyku fungujú aj rozšírenia (ak ho obsahujú). Včera som overil aj český Firefox 2.0.0.9 a TV Program (v češtine) fungoval aj v ňom. Samozrejme v čistom profile.
admin SME.sk

maddave
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 9. Novembra 2007, 08:21

Príspevok od užívateľa maddave » 10. Novembra 2007, 13:35

Pro jistotu jsem tedy jeste vyzkousel vsechny predchozi verze rosireni. Mam nainstalovany Firefox 2.0.0.9 SK, pred nainstalovanim kazde verze rozsireni jsem vzdy spustil Firefox s cistym profilem. Po nainstalovani rozsireni a restartu Firefoxu to vypadalo takto:

TV program 0.1013 - v liste vedle monoskopu se ukazaly vsechny ikony programu, ale kdyz se na ne najde uz nenajde data, a zobrazi se jen maly prazdny obdelnicek

TV program 0.1040 - v liste vedle monoskopu se ukazaly vsechny ikony programu a funguje korektne jak bych ocekaval

TV program 0.1050 - v liste vedle monoskopu se neukazaly zadne ikony i kdyz byly vsechny zapnute v nastaveni viz obr

TV program 0.1052 - stejne jako verze 0.1050

Nevim vsak jake jeste prostredky rozsireni vyuziva mimo Firefox, do toho opravdu nevidim. Jestli musim mit mimo Firefox neco naistalovane nebo nastavene.
Prílohy
bad.jpg
TV program 0.1050, TV program 0.1052

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Príspevok od užívateľa Mazarik » 10. Novembra 2007, 14:59

Nechapem, preco Vam to nefunguje:( Program sa do rozsirenia nahrava pomocou Ajaxu. Debugovaci vypis ziskate takto http://forum.mozilla.sk/viewtopic.php?p=15189#15189

nabik
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 9. Novembra 2007, 22:45

Príspevok od užívateľa nabik » 10. Novembra 2007, 19:28

Pokud vytvořím nový profil a nainstaluju rozšíření tato proměnná: browser.dom.window.dump.enabled tam není. :(

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 10. Novembra 2007, 19:40

Tak sa dá vytvoriť: v about:config pravým a Nový > Logická > názov je browser.dom.window.dump.enabled, hodnota je true.
admin SME.sk

maddave
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 9. Novembra 2007, 08:21

Príspevok od užívateľa maddave » 10. Novembra 2007, 20:27

Pokusil jsem se podle navodu vse udelat ale moc se mi nedarilo. Ale po instalaci rosireni do noveho profilu to ve Firefoxu vyhodilo chybove hlaseni:

Chyba: uncaught exception: [Exception... "Component returned failure code: 0x80520012 (NS_ERROR_FILE_NOT_FOUND) [nsIRDFRemoteDataSource.Flush]" nsresult: "0x80520012 (NS_ERROR_FILE_NOT_FOUND)" location: "JS frame :: chrome://tditv/content/diskCache.js :: anonymous :: line 55" data: no]

Pak jsem v configu nastavil obe hodnoty. Potom jsem dal do spustit ve Win cestu:

"C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -p > tmp.txt

Nevim jestli ma za -p mezera nebo ne a jestli tu nedelam uz nejakou chybu. Po tomto se mi spustil vyber profilu. Vybral jsem ten testovaci. Spusti se Firefox a nahlasi v okne prohlizece že Firefox nedokáže nájsť server http://www.tmp.txt a soubor nikde na disku neni. Tak jsem asi nekde udelal chybu a nevim kde.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Príspevok od užívateľa Mazarik » 10. Novembra 2007, 21:19

maddave napísal:Pokusil jsem se podle navodu vse udelat ale moc se mi nedarilo. Ale po instalaci rosireni do noveho profilu to ve Firefoxu vyhodilo chybove hlaseni:

Chyba: uncaught exception: [Exception... "Component returned failure code: 0x80520012 (NS_ERROR_FILE_NOT_FOUND) [nsIRDFRemoteDataSource.Flush]" nsresult: "0x80520012 (NS_ERROR_FILE_NOT_FOUND)" location: "JS frame :: chrome://tditv/content/diskCache.js :: anonymous :: line 55" data: no]
Toto je divna chyba, pretoze ma napada iba jedine a to, ze nemate z Firefoxu pravo zapisovat/vytvarat subory do toho profilu. Vytvoril sa Vam v profile subor s nazvom
tditv_cache.rdf Obsahuje nieco? Ak ano skuste ho zmazat.
maddave napísal: Pak jsem v configu nastavil obe hodnoty. Potom jsem dal do spustit ve Win cestu:
"C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -p > tmp.txt
Nevim jestli ma za -p mezera nebo ne a jestli tu nedelam uz nejakou chybu. Po tomto se mi spustil vyber profilu. Vybral jsem ten testovaci. Spusti se Firefox a nahlasi v okne prohlizece že Firefox nedokáže nájsť server http://www.tmp.txt a soubor nikde na disku neni. Tak jsem asi nekde udelal chybu a nevim kde.
Po tomto som patral a zistil som, ze co fungovalo v inych verziach, tak v aktualnej verzii Firefoxu uz nefunguje:(( v systeme Windows, takze sa nedozvieme bohuzial priebeh prace rozsirenia. Podla tohoto clanku http://developer.mozilla.org/en/docs/DOM:window.dump by to malo fungovat, ak sa prida parameter -console. Bohuzial mi to pise, ze tento parameter nepozna.

Som rad, ze sme pokrocili v rieseni problemu. Dufam, ze este vydrzite a problem spolocne vyriesime. Pomohli by ste tym aj inym uzivatelom a k pripadnej oprave chyby.

nabik
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 9. Novembra 2007, 22:45

Príspevok od užívateľa nabik » 10. Novembra 2007, 21:44

Mě to hodilo tu samou chybovou hlášku a v souboru je toto: <xml>
<RDF>

maddave
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 9. Novembra 2007, 08:21

Príspevok od užívateľa maddave » 10. Novembra 2007, 21:44

K tomu cache souboru tditv_cache.rdf, ten se mi po instalaci rozsireni vytvori, obsahuje:

?xml version="1.0"?
RDF:RDF xmlns:RDF="http://www.w3.org/1999/02/22-rdf-syntax-ns#"/

Pokud ho smazu tak po spusteni vytvori znovu novy se stejnym obsahem po spusteni programu.

nabik
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 9. Novembra 2007, 22:45

Príspevok od užívateľa nabik » 10. Novembra 2007, 21:47

Neukáže se celý text Pokusím se ho rozdělit smajlíkem. <xml>
<RDF>

nabik
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 9. Novembra 2007, 22:45

Príspevok od užívateľa nabik » 10. Novembra 2007, 21:48

Maddave byl rychlejší, ale chybu máme stejnou.

maddave
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 9. Novembra 2007, 08:21

Príspevok od užívateľa maddave » 10. Novembra 2007, 22:13

Tak jsem jeste zkusil podle toho navodu jestli je to tak dobre sledovat jak funguje to rozsireni. Nastavil jsem ty dve promene v about:config a spustil z WIN console:

"C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -p -console

Spustil se Firefox s DOS oknem, pak jsem zkusil ruzne prikazy z rozsireni a i jeho nastaveni, vypis prubehu je na obrazku:
Prílohy
console.jpg
Vypis prubehu

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Príspevok od užívateľa Mazarik » 10. Novembra 2007, 22:24

To je zaujimave. Takze pravo na zapis mate, subor sa vytvori aj s pociatocnym obsahom, ale vyzera to tak, ze sa nevytvorilo dobre spojenie suboru s vnutornymi strukturami mozilly:( Nedokazem to bohuzial nasimulovat, takze musim vas poprosit o spolupracu este.
-1 vypnite vsetky procesy s Firefoxom
-2 premenujte v profile v adresari extensions subor tditv.jar na tditv.zip
-3 nejakym software, ktory zvlada pracu zo zip vojdite dovnutra tohoto suboru
-4 v tomto subore vojdite do adresaru content
-5 zeditujte subor diskCache.js a retazec GetDataSourceBlocking zmente na GetDataSource
-6 subor diskCache.js ulozte tak, aby sa zmena prejavila v tom zipe
-7 zavrite zip, premenujte ho naspat na tditv.jar
-8 spustite Firefox a napiste mi sem pripadnu chybu z javascriptovej konzole

Dufam, ze vam to bude fungovat po tejto uprave..

maddave
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 9. Novembra 2007, 08:21

Príspevok od užívateľa maddave » 10. Novembra 2007, 22:57

Doufam ze se mi to podarilo upravit spravne, ale bohuzel zadna zmena. Stale zadna data ale chybova hlaska z konzole se zmenila:

Chyba: uncaught exception: [Exception... "Component returned failure code: 0x80520012 (NS_ERROR_FILE_NOT_FOUND) [nsIRDFService.GetDataSource]" nsresult: "0x80520012 (NS_ERROR_FILE_NOT_FOUND)" location: "JS frame :: chrome://tditv/content/diskCache.js :: anonymous :: line 13" data: no]

Zamknuté