Stabilita FireFoxu pri tvoreni uzivatelskeho profilu

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
DusanFOX
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 9. Januára 2008, 12:31

Stabilita FireFoxu pri tvoreni uzivatelskeho profilu

Príspevok od užívateľa DusanFOX » 9. Januára 2008, 12:40

Ahojte a zdravim vsetkych fanusikov FireFoxu...
Chcel by som sa spytat, ake mate skusenosti so stabilitou novej verzie 3.0 beta2. Nevedel som sa sice dockat novej verzie, ale asi po pol dni po naistalovani som musel prehliadac odinstalovat. Prehliadac velmi zatazovat pamat systemu a o stabilite nehovoriac. Neviem ci vyvojari tohto softveru nejake opatrenia urobili ale myslim si ze zatial verzia 2.11 sliape pohodovo. Aj ked verzia 3.0 vykresluje stranky velmi pekne. Viem ze mozilla ma aj vela skinov ale chcel by som sa spytat, ci bude vyvoj napredovat aj v tomto smere hlavne v oblasti grafiky zaloziek a menu softveru...
DUfam, ze sa tu najde kompetentne osoba, ktora zodpovie na moje otazky. Mam aj nejake tie napady na zlepsenie nejakych funkcii a novych funkcii.....myslim, ze je to dobry namet na novu temu...
Ahojte s pozdravom DusanFOX

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Re: Stabilita FireFoxu pri tvoreni uzivatelskeho profilu

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 9. Januára 2008, 12:47

Síce niečo je naznačené v nadpise témy, ale radšej sa opýtam, či bol Firefox 3 Beta 2 používaný s novým profilom. Pokiaľ ide o pamäť, doteraz som všade čítal reakcie, že spotreba sa viditeľne znížila (čo môže byť ovplyvnené tým, že predtým ľudia používali veľa rozšírení a v trojke ich nemajú). A k stabilite: padal?
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Re: Stabilita FireFoxu pri tvoreni uzivatelskeho profilu

Príspevok od užívateľa Gohom » 9. Januára 2008, 20:52

Používam FF verzia 3.0b2 už cca 3 týždne, bez zásadných problémov s týmito rozšíreniami:
- Extension List Dumper 1.9.0
- LCD Clock 0.4.2
- PDF Download 1.0.0.2
- WeatherBug 1.0.0.2
Spotreba pamäte je menšia, program rýchlejší. Rozšírení a tém je málo, čo je pri b verziách plne pochopiteľné. Musím sa viacej orientovať, mnohé voľby sú inde, ale som v zásade spokojný
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Re: Stabilita FireFoxu pri tvoreni uzivatelskeho profilu

Príspevok od užívateľa PeePay » 9. Januára 2008, 21:17

DusanFOX, samotny firefox 3.0b2 ma mensiu spotrebu pamate ako terajsia verzia, takze ak sa u teba prejavil zvysenou spotrebou, muselo to byt ovplyvnene este niecim inym. ako uz SlovakSoft spomenul, urcite treba testovat tuto verziu v novom cistom profile. ak tomu tak nebolo, je to dvojita pravdepodobnost ze prave toto bolo pricinou tej nestability. (dvojita preto, lebo: 1.v profile su uz nejake nastavenia s ktorymi nemusi byt 3.0 kompatibilny - kvoli zmenam co su v nom oproti terajsej verzii, 2.viac rozsireni = vacsia zataz. - v klasicky pouzivanom profile kazdy zvykne nejake mat a v testovacom profile zvycajne nie)

a co sa tyka grafiky, samozrejme ze sa budu aj nadalej robit rozne temy (to vsak nie je praca mozilly, ale dobrovolnikov, mozilla robi vzdy len tu zakladnu, ktora je vo firefoxe po nainstalovani). viac info o grafike firefoxu v buducnosti v tychto clankoch:
http://mozillalinks.org/wp/2007/12/fire ... s-preview/
http://mozillalinks.org/wp/2007/11/fire ... s-preview/
http://blog.mozilla.com/faaborg/2007/11 ... s-to-come/
http://blog.mozilla.com/faaborg/2007/12 ... -3s-icons/
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

DusanFOX
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 9. Januára 2008, 12:31

Re: Stabilita FireFoxu pri tvoreni uzivatelskeho profilu

Príspevok od užívateľa DusanFOX » 10. Januára 2008, 09:28

Dobry den...
Ospravedlnujem sa za nevystizny nazov novej temy, len ked som si to vsimol, nevedel som nadpis zmenit, priznavam, tema mi trosku usla....Problem v profiloch bol ten, ze ked som si vytvoril nove profily, po restarte pocitaca a opatovnom spusteni mi vypisalo spravu systemu, ze system firefox je spusteny a ze sa mam obratit na spravcu systemu. Ked som chcel spustit prehliadac cez prikazovy riadok, obstal som rovnako...
Skusim este teda raz naistalovat prehliadac 3.0 beta2 mozno bolo nieco v konflikte...dakujem

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Re: Stabilita FireFoxu pri tvoreni uzivatelskeho profilu

Príspevok od užívateľa PeePay » 10. Januára 2008, 18:19

to znamena ze hned po spusteni pocitaca uz bol spusteny firefox? (da sa to zistit v spravcovi uloh, ctrl+shift+esc, karta procesy, pozriet ci tam je firefox.exe). ak ano, to nie je chyba samotneho firefoxu, ale nieco ho muselo spustit. skus si nechat prejst kontrolu pocitaca napr. cez ad-aware alebo spybot, pravdepodobne je tam nejaka neziaduca pliaga, ktora ma toto vsetko na svedomi.
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

Zamknuté