Zabezpečené pripojenie

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Napísať odpoveď
mirosne
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 4. Júna 2012, 22:06

Zabezpečené pripojenie

Príspevok od užívateľa mirosne » 4. Júna 2012, 22:14

Zdravím vo spolok.Keď že som zvyknutý na mozillu,chcel by som Vás poprosiť o radu,ako vyriešiť tento problém:

Zabezpečené pripojenie zlyhalo







Pri pripájaní k user.centrum.sk sa vyskytla chyba.

Prijali ste neplatný certifikát. Obráťte sa na správcu servera alebo odosielateľa e-mailovej správy a poskytnite im tieto informácie:

Váš certifikát obsahuje rovnaké sériové číslo ako iný certifikát vydaný certifikačnou autoritou. Je potrebné získať nový certifikát obsahujúci jedinečné sériové číslo.

(Kód chyby: sec_error_reused_issuer_and_serial)


Riešil som to aj tu:

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... sc&start=0

no bezvýsledne.Vedeli by ste mi nejako poradiť,kde robím chybu?Veĺmi pekne ďakujem za akékoľvek reakcie.

Užívateľov profilový obrázok
gmandca
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 1. Októbra 2007, 14:25

Re: Zabezpečené pripojenie

Príspevok od užívateľa gmandca » 5. Júna 2012, 10:11

Dobry den,
aky verziu prehliadaca pouzivate? Robi Vam to aj v nudzovom rezime?
Skuste popripade aktualizovat prehliadac. Ak to nepomoze, bude treba aktualizovat, popripade ziskat znovu certifikat od centrum.sk.

Mozete skusit pridat este raz bezpecnostnu vynimku v nastaveniach: Nastroje->Moznosti->Spresnenie->Sifrovanie->Certifikaty->Pridat vynimku...
Do pola adresa napiste "user.centrum.sk" a kliknite na "Ziskat certifikat" a popripade potom aj "Potvrdit bezpecnostnu vynimku".
Windows 7 Home Premium x64 SP1 SK, Firefox 25, Thunderbird 24;
HP Pavilion dv-7; i7 Q720; nVidia GF 320M 1GB VRAM; 4GB DDR3 1333 MHz

mirosne
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 4. Júna 2012, 22:06

Re: Zabezpečené pripojenie

Príspevok od užívateľa mirosne » 5. Júna 2012, 15:37

Používam Firefox 12.0.0.
Bezpečnostnú výnimku som pridal a potom to chodilo až do reštartovania PC.Reinstall Firefoxu nepomáha.Dnes som si všimol,že to robí aj na VUB.sk.Keď idem cez Explorer,ide to bez problémov.To mám žiadať o nové certifikáty všetky servery,kde mi to nechodí?Ďakujem za odpoveď a dalšie prípadné rady.

Užívateľov profilový obrázok
gmandca
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 1. Októbra 2007, 14:25

Re: Zabezpečené pripojenie

Príspevok od užívateľa gmandca » 6. Júna 2012, 09:55

Robi Vam to aj v nudzovom rezime Firefoxu (SHIFT + odkaz na Firefox).
Pri preinstalovani Firefoxu ste si zalohovali a odstranili aj profil (pri odinstalovani profil ostava, ten musite odstranit rucne)?
Mozete skusit zalohovat profil cez MozBackup a nasledne vymazat.
Ste prihlaseny na PC ako spravca (inak sa nastavenia neulozia)?
Mozete skusit exportovat (zalohovat) vsetky certifikaty a ked navstivite dane stranky, tak sa stiahnu nove certifikaty.
Windows 7 Home Premium x64 SP1 SK, Firefox 25, Thunderbird 24;
HP Pavilion dv-7; i7 Q720; nVidia GF 320M 1GB VRAM; 4GB DDR3 1333 MHz

mirosne
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 4. Júna 2012, 22:06

Re: Zabezpečené pripojenie

Príspevok od užívateľa mirosne » 6. Júna 2012, 16:42

Robi Vam to aj v nudzovom rezime Firefoxu (SHIFT + odkaz na Firefox).Áno,robí to aj v núdz.režime


Pri preinstalovani Firefoxu ste si zalohovali a odstranili aj profil (pri odinstalovani profil ostava, ten musite odstranit rucne)?
Nie nič som nezálohoval,iba som prešiel z verzie 11 na verziu 12.Neviem,kde zmazať ten profil ručne.

Manželka má PC,kde je presne toto isté nainštalované a tam to nerobí problémy.Nemôže to robiť antivír ESS-5?Keď že som PC lama,poprosil by som vysvetlenie ako pre somára.Zatiaľ ďakujem za stratu času a hlavne ochotu.

Užívateľov profilový obrázok
gmandca
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 1. Októbra 2007, 14:25

Re: Zabezpečené pripojenie

Príspevok od užívateľa gmandca » 7. Júna 2012, 10:16

Vytvorte si zalohu cez program MozBackup a potom odstrante profil, ktory sa nachadza tu a skuste ponavstevovat vsetky stranky, kde Vam to robilo neplechu.
Windows 7 Home Premium x64 SP1 SK, Firefox 25, Thunderbird 24;
HP Pavilion dv-7; i7 Q720; nVidia GF 320M 1GB VRAM; 4GB DDR3 1333 MHz

mirosne
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 4. Júna 2012, 22:06

Re: Zabezpečené pripojenie

Príspevok od užívateľa mirosne » 7. Júna 2012, 22:17

spravil som všetko podľa Vášho návodu a robí to stále.Už som v koncoch,uvažujem o druhom prehliadači napr.OPERA,aj keď ma to strašne trápi,lebo som na Mozillu navyknutý a používam ju už roky.Ak mi už neviete poradiť,aspoň poraďte prehliadač podobný Mozille.Za doterajšiu pomoc som Vám nesmierne povďačný.

mirosne
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 4. Júna 2012, 22:06

Re: Zabezpečené pripojenie

Príspevok od užívateľa mirosne » 8. Júna 2012, 12:52

Takže dnes som to vyriešil takto:
V nastaveniach filtrovania v ESS-5 som odznačil položku-FILTROVANIE SSL a teraz to chodí bezchybne.(tak nakoniec to predsa robil ten antivír)Ďakujem Vám za rady,nech sa Vám darí.

slimakmato
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18. Júla 2012, 22:31

Re: Zabezpečené pripojenie

Príspevok od užívateľa slimakmato » 18. Júla 2012, 22:36

Myslím, že to nebude len vypnutím filtrovania SSL v ESS-5, pretože mne to robí na http://www.google.sk a tiež len na Mozille. Myslím, že niečo bude zle nastavené v Mozille a ESS-5 to len blokuje. Nechcem radšej nič vypínať, však ak to išlo doteraz, musí to ísť aj ďalej. Len zistiť, čo je kde nastavené a prečo.

mirosne
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 4. Júna 2012, 22:06

Re: Zabezpečené pripojenie

Príspevok od užívateľa mirosne » 18. Júla 2012, 22:41

Zatiaľ mi to chodí bezchybne po zásahu do ESS5.Ak na niečo prídete,dajte vedieť.

Napísať odpoveď