Problem s orangeportal.sk

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
M@To

Problem s orangeportal.sk

Príspevok od užívateľa M@To » 30. Septembra 2006, 21:36

Nezobrazuje mi na stranke orangeportal.sk pocet zostavajucich znakov SMS. Funguje to vraj na principe JavaScriptu. Vie to niekto vyriesit? Za odpoved vopred dakujem.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 30. Septembra 2006, 22:18

Pozrel som sa tam a myslím, že problém je v tom, že majú v kóde stránky napísané niečo ako – zisti použitý prehľadávač a ak je to IE, zobraz to. Ak je to iný (Firefox alebo Opera), nezobraz to.
Takže máte dve možnosti:
1. Použiť rozšírenie User Agent Switcher a pri vstupe na portál prepnúť identifikáciu na IE.
2. Použiť rozšírenie IE Tab a jedným kliknutím na tlačidlo na paneli s nástrojmi prepnúť prostredie na IE.
Ja tú bránu používam, ale nie na tom portáli. Takže také moje osobné odporúčanie je DooDeeToo - Orangeportal SMS brána. Tam počet znakov vidíte.
admin SME.sk

M@To

Príspevok od užívateľa M@To » 3. Októbra 2006, 18:26

Vyskusal som ten 2. sposob. Uz to okienko s poctom znakov zobrazilo, ale znaky sa neodpocitavaju...

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 3. Októbra 2006, 18:36

To je pravda, písať som neskúšal. Ale vyskúšal som teraz to prvé rozšírenie a fungovalo to. Keď ho nainštalujete, tak pred prechodom na OrangePortal prepnite v ponuke Nástroje > User Agent Switcher na IE.
admin SME.sk

M@To

Problem ma riesenie :)

Príspevok od užívateľa M@To » 4. Októbra 2006, 01:32

Dikes. Problem je vyrieseny. ;)

M@To

otazka

Príspevok od užívateľa M@To » 4. Októbra 2006, 01:37

A este ma napadla jedna otazka. Ak tomu dobre rozumiem, tak prehliadac sa tvari, ako keby bol IE. Existuje nejaka nevyhoda toho, keby som to nechal zapnute stale?

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 4. Októbra 2006, 09:55

Neviem, zatiaľ ma nikdy nenapadlo tváriť sa ako IE. Len kvôli jednej funkcii? Prečo nepoužívate brány DooDeeToo? Fungujú skvele už dlhé roky.
No ale vráťme sa k veci. User Agent Switcher sa po zatvorení Firefoxu aj tak pri ďalšom spustení tvári ako predvolený prehľadávač, teda Firefox. To nastavenie sa resetuje. Dá sa to vyriešiť konfiguráciou about:config, ak budete chcieť.
Okrem toho to nemusí fungovať na každej stránke. Ak web používa nejaký neštandardný postup na zistenie identifikácie, nepomôže vám ani toto rozšírenie.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 4. Októbra 2006, 11:24

Niektoré servery posielajú rôzne verzie web stránok podľa typu prehliadača a teoreticky sa môže stať, že ak sa bude FX tváriť ako IE, bude mu odoslaná stránka s neštandardnými tagmi (fungujúcimi len v IE) a potom sa daná stránka nezobrazí správne.
:ilovefirefox:

M@To

Príspevok od užívateľa M@To » 4. Októbra 2006, 21:51

Dakujem za odpovede. A orangeportal pouzivam kvoli tomu, ze sa mi tam uklada historia.

Zamknuté