POMOC S PROXY

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
lukinito
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 8. Marca 2006, 20:43

POMOC S PROXY

Príspevok od užívateľa lukinito » 8. Marca 2006, 21:22

Moze mi niekto prosim pomoct s mojim problemom s proxy???!!!
volakedy ked som otvoril firefox tak sa normalne nacitala stranka. No teraz ked otvorim firefox musim vypat proxy server lebo mi to inak nenacita stranku. Neviem co s tym je ale mam nadstavene pripojovanie na internet cez proxy (teda je to tak vo firefoxe) a niekedy som mal priame pripojenie.
A nikdy sa to neulozi a pri novom spusteni je tam zase to proxy server.
DA SA T NEJAKO NASTAVIT ABY TO PROXY NEBOLO A FICALO TO ZNOVA DOBRE!!!!Prosiiiiiiiiiiim!!!!!!
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.

Užívateľov profilový obrázok
Daniel_Medo
moderátor
moderátor
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 12:38
Bydlisko: pri PC
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daniel_Medo » 9. Marca 2006, 11:29

divne, ale pouzivas proxy server od poskytovatela internetu, alebo je to free proxy server kvoli anonymite? napis podrobnejsie, Firefox sa snazi napojit na proxy ktory mas uvedeny v proxi nastaveniach a ked sa mu to nepodari tak ti vyhodi okno s nastaveniami. Ked nastavis priame pripojenie na internet a restartujes Firefox, znova ti vyhodi okno s proxy nastaveniami?

Netyka sa tento problem aj teba? http://forum.mozilla.sk/viewtopic.php?t=498

lukinito
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 8. Marca 2006, 20:43

proxy

Príspevok od užívateľa lukinito » 9. Marca 2006, 14:25

vies co ja mam internet od slovak telecomu - adsl. Ja neviem ake je tam to nastavenie s proxy ale volakedy mi to nerobilo. A ja ked si zapnem firefox tak sa mi da ze sa to pripaja cez proxy a ked ho vypnem a zapnem znova sa to nastavenie obnovi a zas je tam to proxy. Nevies ako by sa to dalo spravit tak ze by tam to proxy nebolo. Lebo v minulosti som to tak nemal. Neda sa to spravit cez tu konfiguracnu (alebo aka to je) stranku about:config
PROSIM PORAD MI!!!

Užívateľov profilový obrázok
Daniel_Medo
moderátor
moderátor
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 12:38
Bydlisko: pri PC
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daniel_Medo » 10. Marca 2006, 01:18

lukinito: ADSL od ST nema proxy server, takze sa pripajaj priamo bez proxy, jedine ze by si vyuzival firemne DSL co pochybujem. Takze jasne a jednoducho, pripajaj sa na internet priamo bez proxy. Mimochodom pozeral si si odkaz v mojom prvom prispevku?

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 10. Marca 2006, 01:32

Daniel_Medo napísal:lukinito: ADSL od ST nema proxy server, takze sa pripajaj priamo bez proxy, jedine ze by si vyuzival firemne DSL co pochybujem. Takze jasne a jednoducho, pripajaj sa na internet priamo bez proxy. Mimochodom pozeral si si odkaz v mojom prvom prispevku?
Dano, ja som z jeho prispevku pochopil, ze on to nastavi na priame pripojenie, ale po restarte Fx sa mu to opat vrati na proxy. Este som o takom niecom nepocul. Napada ma jedine hladat nieco s proxy v about:config, nejaka hodnota je prepnuta. Alebo ide o chybu niekde mimo Fx (v OS, nastaveni pripojenia...).
Ako rychlu pomoc mu odporucam vytvorit novy profil a skusit to v nom.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Daniel_Medo
moderátor
moderátor
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 12:38
Bydlisko: pri PC
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daniel_Medo » 10. Marca 2006, 01:43

no mozno som uz prepracovany dnes :wink:

hladal som to na forach mozillazine a nasiel toto http://forums.mozillazine.org/viewtopic ... xy+problem zatial nikto ziadnu rozumnu odpoved nepriniesol, v tom fore je jeden odkaz sem Error loading any website su tam popisane veci ohladne blokovania firewallom, no neviem nie som si tym isty, ale nech si to skusi pozriet, samozrejme pokial vie trochu po anglicky.

lukinito
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 8. Marca 2006, 20:43

Príspevok od užívateľa lukinito » 10. Marca 2006, 10:05

ano ano presne tak. ja som si tam nic nenastavoval v pripojeni a tak neviem preco mi to tam skace. Ja to vzdy vypnem to proxy a potom to ide v pohode ale ked firefox restartnem tak je to tam znova. Neda sa to spravit pomocou tej about:config stranky. Lebo ma to uz dost otravuje ze to musim stale vypinat.
Ak by si na nieco dosiel tak mi prosim porad. Diki hrozne moc

Užívateľov profilový obrázok
Daniel_Medo
moderátor
moderátor
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 12:38
Bydlisko: pri PC
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daniel_Medo » 10. Marca 2006, 13:08

napadla ma takato vec, otvor si Firefox, do adresneho riadka napis about:config, odEnteruj, do filtra hore na stranke napis prox (len prox nie proxy) a sprav screenshot a vloz ho sem do fora, pozrieme sa ti na nastavenia ake tam mas.

lukinito
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 8. Marca 2006, 20:43

Príspevok od užívateľa lukinito » 10. Marca 2006, 18:15

No tak som to spravil a tuto je. Prosim skus sa na to pozrieť. Diki moc
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 10. Marca 2006, 18:45

Tu mas, porovnaj si to s tymto.
admin SME.sk

lukinito
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 8. Marca 2006, 20:43

Príspevok od užívateľa lukinito » 10. Marca 2006, 18:50

Mam si to teda nastavit podla toho co si mi poslal. Tak isto????

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 10. Marca 2006, 18:55

lukinito napísal:Mam si to teda nastavit podla toho co si mi poslal. Tak isto????
Kludne si tie hodnoty uprav tak, ako ich mam ja. Mam rovnake pripojenie ako ty a nemam ziadne "cudne" problemy s proxy (ktore samozrejme nepouzivam). Zmen hodnoty, restartuj Firefox a uvidis, ci to nastavenie zostane alebo bude stale blbnut.
admin SME.sk

lukinito
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 8. Marca 2006, 20:43

Príspevok od užívateľa lukinito » 10. Marca 2006, 19:11

NO JA SOM TO SPRAVIL ALE AJ TAK TO MAM ZNOVA TAK AKO PREDTYM. ASI SA TO NEDA SPRAVIT. NEEXISTUJE MOZNOST ZE TO ODISNTALUJEM UPLNE VSETKO A KED HO NAINSTALUJEM NOVY TO TAM NEBUDE? ALEBO NIECO S TYM PROFILOM ALEBO TAK.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 10. Marca 2006, 19:18

Skus najprv znova nastavit ten typ pripojenia cez ponuku Firefoxu, zatvor ho a potom ho spust v nudzovom rezime. Uvidime aspon, ci za tym nahodou nie je ziadne rozsirenie.
http://www.mozilla.sk/firefox/firefox-5 ... -ako/2/#o4
Dalsia moznost - vytvorenie noveho profilu:
http://www.mozilla.sk/firefox/firefox-5 ... -ako/2/#o2
admin SME.sk

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 10. Marca 2006, 19:23

Tak ma napadlo, nebrani ulozeniu toho nastavenia nejaky iny program? Myslim firewall alebo antivirus alebo antispyware, nepouzivas nieco z toho?
admin SME.sk

Zamknuté