Email v roku 2007

Zberný kôš správ, ktoré nemajú súvis s témami
Zamknuté
joohn
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26. Januára 2007, 22:42

Email v roku 2007

Príspevok od užívateľa joohn » 26. Januára 2007, 23:28

Ako ma vyzerat moderny email v roku 2007?

Na zaciatok jeden zdroj http://www.linuxforum.sk/rfc1855-sk.html je to slovensky preklad NETIQUETTE. Poznamka: toto rfc bolo naposledy aktualizovane v 1995.

Polemika:
podla rfc1855 by som mal primarne pisat emaily bez diakritiky. Od updatu rfc vsak uplynulo viac ako 10 rokov pocas ktorych, sa "zlepsili" emailovi klienti, do popredia sa dostali nove kodovania znakov (utf-8), email je mozne digitalne podpisat (s overenym elektr. podpisom, by teoreticky mohol byt aj pravne uznany) - casto nahradil tradicnu listovu formu.

Otazka: nemal by byt rfc znovu aktualizovane?

Uvedena polemika vznikla pri rieseni problemu ci firemnu postu klientom pisat s alebo bez diakritiky. Stale to vsak nemame jednoznacne vyriesene :)

brm
návštevník
návštevník
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 27. Októbra 2006, 10:39

Príspevok od užívateľa brm » 27. Januára 2007, 09:01

Pokiaľ sú Vaši zákazníci zo Slovenska alebo Čiech, tak v pohode môžete písať s diakritikou. Za posledné 3 roky, čo som nútení služobne komunikovať s obchodnými partnermi v týchto krajinách, som ešte nemal žiaden problém. Jedine ak idete poslať správu zahraničnému partnerovi, tam je samozrejme potreba diakritiky sa zbaviť.. hlavne ak ju máte v podpise. Pri dnešných emailových klientoch nie je problém mať vyrobených viac podpisov a podľa adresáta ich jednoducho vymeniť.

Sakramentský pozor by som si dával iba na "názov" emailovej adresy (alebo ako sa to volá), aby ten neobsahoval diakritiku.

Ešte je ďalšia otázka, či posielať email ako čistý text alebo ako html kód. Ale myslím, že ani tu nie je čo riešiť, už aj klasické freemailové servery dokážu spracovať správy v html.

Zamknuté