spustenie odkazu

Zberný kôš správ, ktoré nemajú súvis s témami
Zamknuté
majo17k
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17. Marca 2007, 03:41

spustenie odkazu

Príspevok od užívateľa majo17k » 17. Marca 2007, 04:02

Mám problém. Ak si v ktoromkoľvek programe čo mám na PC otvorím pomocníka a záložku "O programe" nachádzajú sa tam odkazy na domovské stránky programu. Mne sa však po kliknutí na odkaz stránky nespúšťa ani Mozilla, a ani IE. Ak kliknem na odkaz E-mailu, tak poštový klient sa mi otvorí. Napr. Jedine v Office mi otvorí IE. Ja by som chcel, aby sa mi na odkazy v programoch i textových dokumentoch spustila Mozilla. Inak musím odkaz kopírovať, potom spustiť Mozillu, prilepiť - enter. Aj keď sa pripojím, Mozillou a potom v programe kliknem na odkaz tak sa nič nedeje. Ešte chcem podotknúť, že v nastaveniach Mozilly ju mám nastavenú ako prevolený prehliadač i odfajknutú kontrolu. Odkazy priamo na stránkach netu idú v pohode. Mám Win XP Pro. Kde by som to mohol nastaviť? V možnostiach priečinka? Alebo kde? Dík za radu.
Majo.

majo17k
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17. Marca 2007, 03:41

Príspevok od užívateľa majo17k » 17. Marca 2007, 05:41

Takže považujte túto tému za uzavretú. Zvolil som najbližší predchádzajúci bod obnovenia systému. Následne som zmenil predvolený prehliadač na IE a znova na Mozilla a problém je vyriešený.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 17. Marca 2007, 08:32

Nastavenie prehliadača ako predvoleného je v systéme tu: Ovládací panel > Pridanie alebo odstránenie programov > Prístup k programom a predvolené programy.
Je ale fakt, že niektoré programy nedonútite, aby otvárali predvolený prehliadač – sú naprogramované tak, aby otvárali IE.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PeePay » 18. Marca 2007, 08:49

pridam sa k teme: ked z nejakeho mailu (OE) kliknem na odkaz, tak sa mi otvori vo firefoxe, ale vzdy v tom profile, ktory bol naposledy spusteny. chcel by som, aby sa otvoril vzdy v jednom a tom istom profile co si nastavim. da sa to?
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 18. Marca 2007, 09:58

Musíme ísť do Editora registra (regedit.exe). Neviem, či to bude fungovať zo všetkých programov, lebo takých kľúčov môže byť v registri viac. Skúsil by som tento:
HKEY_CLASSES_ROOT\HTTP\shell\open\command, je tam Predvolené a hodnota je

Kód: Vybrať všetko

C:\PROGRA~1\MOZILL~1\FIREFOX.EXE -url "%1" -requestPending
Zmeniť hodnotu na

Kód: Vybrať všetko

C:\PROGRA~1\MOZILL~1\FIREFOX.EXE -url "%1" -P Test -requestPending
Pridali sme parameter na spustenie do konkrétneho profilu: -P Test (kde Test je názov profilu).
Z Thunderbirdu mi to napríklad funguje pekne – aký profil tam nastavím, do takého sa to otvorí. Netreba zabudnúť, že normálne nemôžu byť otvorené vedľa seba dva programy Firefox v dvoch rôznych profiloch (len špeciálnym spôsobom, ktorý nám ale tu nepomôže). Tzn. že ak už je spustený nejaký profil, kliknutie na link v OE by malo otvoriť len nové okno toho istého profilu.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PeePay » 18. Marca 2007, 14:09

super, uz to funguje, vdaka :D
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

Zamknuté