OE vs spam

Zberný kôš správ, ktoré nemajú súvis s témami
Zamknuté
rockwell
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 2. Mája 2007, 12:53

OE vs spam

Príspevok od užívateľa rockwell » 9. Októbra 2007, 18:26

Zdravím odborníkov.Mám problém so spamom a potreboval by som radu.Nedá sa na OE nastaviť,aby mi chodili správy len s príponou .sk alebo.cz dá sa to?Na domovskej stránke prevádzkovateľa je napísané toto:7. Menej skusenym uzivatelom odporucam v ziadnom pripade nepracovat pod spravcovskym uzivatelskym kontom. Vela ludi pouziva system na dost nebezpecne veci prave pod spravcovskym kontom a dokonca bez hesla. Takze v prvom rade si vytvorit uzivatelsky ucet s obmedzenymi pravami a najlepsie aj s heslom. V kazdom pripade ak budeme potrebovat urobit nejaky zasah do systemu, vzdy sa mozete odlogovat a prihlasit ako spravca.
Potreboval by som toto preložiť trochu zrozumitelnejšie a podrobnejšie lebo nemám šajnu ako,kde a čo spraviť.Ďakujem

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 9. Októbra 2007, 18:42

To s tým kontom správcu sa týka systému Windows. Odporúčajú nemať spustený systém pod účtom správcu počítača, ale vytvoriť druhý účet s obmedzenými právami. So spamom to nemá nič spoločné.
Poštový klient Thunderbird od Mozilly má antispamový filter zabudovaný a celkom úspešný. A nie je ani nutné také drastické opatrenie, že prijímať len z domén .sk a cz. A správy sa dajú ešte filtrovať podľa stanovených pravidiel. Niečo podobné (tie pravidlá filtrovania) má aj OE, len to treba nastaviť. Presnejší postup z hlavy neviem, treba si v ňom pozrieť (Pravidlá pre poštu).
admin SME.sk

rockwell
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 2. Mája 2007, 12:53

Príspevok od užívateľa rockwell » 20. Októbra 2007, 12:46

Ten spam sa mi podarilo čiastočne eliminovať,takže je to už celkom v pohode,ale tomu otom konte správcu aj tak vôbec nerozumiem :oops:
Ďakujem

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 20. Októbra 2007, 13:11

Hovoril som o používateľských kontách systému (keď sa prihlasuje do Windows). V ponuke Štart > Nastavenie > Ovládací panel > Používateľské kontá. To píšem len z hlavy, tak to možno nie je úplne presné.
admin SME.sk

Zamknuté