Pidgin

Zberný kôš správ, ktoré nemajú súvis s témami
Užívateľov profilový obrázok
MdN
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 00:43
Bydlisko: BRATISLAVA

Pidgin

Príspevok od užívateľa MdN » 2. Novembra 2007, 15:05

Zdravím chcel by som sa spýtať čo si myslíte o IM Pidgin....
Ja si myslím že je celkom fajn....keď sa bude Instantbird vyvíjať podobným spôsobom alebo eče lepšie tak som úplne že happy....tak držím Instantbird-ovi palce:D

Užívateľov profilový obrázok
wam]Spider007
profesionál
profesionál
Príspevky: 661
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 21:36
Bydlisko: Ziar nad Hronom/Bratislava - Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wam]Spider007 » 2. Novembra 2007, 15:28

Ak potrebujes multi-protokolovy IM tak je dobry, ale ak ho potrebujes len na trebars ICQ tak to nie je moc dobra vyhoda. Je tam sice dost protokolov, ale funkcie na kazdom z nich su trochu ochudobnene. Poviem len ICQ, lebo ostatne nepouzivam. Tak chyba buddy ikona, nejde poslat viac ako jeden subor a nejde poslat zlozku. ale rozhodne zalezi na vkusu a na OS. Na takom linuxe je rozsireny, ale na Wine ho pouziva malokto.
Notebook Toshiba Satellite A100 |Intel centrino Core duo 1,7GHz |1 GB RAM |Intel media acceleretor 256 MB RAM|100GB HDD|15,4'' 1280 x 800|Linux Ubuntu 8.04|Firefox & Thunderbird ;)

Don't forget to bring the towel!
btw...Wanna get high? :D

Užívateľov profilový obrázok
MdN
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 00:43
Bydlisko: BRATISLAVA

Príspevok od užívateľa MdN » 4. Novembra 2007, 00:40

jj asi to bude dosť o vkuse...ja som spokojný zatiaľ sa nemôžem sťažovať to icq mi proste lezie na nervy.... a druha vec je že dosť komunikujem cez GoogleTalk a sem tam AIM....tak sa mi to hodí

dagsoftware
návštevník
návštevník
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 1. Júna 2007, 20:44
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa dagsoftware » 4. Novembra 2007, 14:43

Ja Pidgin používam už hodne dlho, a zatiaľ som nenašiel nič, čo by mi vyhovovalo viac.

Užívateľov profilový obrázok
CubeF
návštevník
návštevník
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 5. Decembra 2006, 18:17
Bydlisko: Esperantio
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa CubeF » 24. Novembra 2007, 16:57

Pidgin je vraj dobrý. Chcem ho vyskúšať už asi mesiac. Vyhovuje mi ale určite, že je multiprotokolový bo v Mirande pracujem so 4. A je to jeden z mála IM programov aj v esperante (vlastne jediný z asi 4 ku ktorým som esperantský preklad našiel). :lol: :lol: :lol:
A ten vývoj od úspešného Linuxáka k Windowsákovy je zaujímavý. Škoda že opačných príkladov veľa nepoznám. :? :? :?

xywaf
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 13:51

Re: Pidgin

Príspevok od užívateľa xywaf » 18. Novembra 2008, 13:55

Zdravím,
mám taký problém s Pidginom: Mám OS windows xp a keď s niekým chatujem cez Pidgin nezobrazuje sa mu môj avatar ani status.Dá sa to nejako vyriešiť?Za odpovede ďakujem.

Užívateľov profilový obrázok
wam]Spider007
profesionál
profesionál
Príspevky: 661
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 21:36
Bydlisko: Ziar nad Hronom/Bratislava - Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pidgin

Príspevok od užívateľa wam]Spider007 » 18. Novembra 2008, 16:50

je to vcelku bezny problem. Hlavne ak ma ten, s ktorym chatujes QIP. Este by ma zaujimalo co pod slovom status mas na mysli. Ak ten text co pises k statusu, tak je to normaln a stava sa to. Ak mas na mysli to, ze nevie ci si N/A a pod., tak to uz nie je dobre.
Notebook Toshiba Satellite A100 |Intel centrino Core duo 1,7GHz |1 GB RAM |Intel media acceleretor 256 MB RAM|100GB HDD|15,4'' 1280 x 800|Linux Ubuntu 8.04|Firefox & Thunderbird ;)

Don't forget to bring the towel!
btw...Wanna get high? :D

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Re: Pidgin

Príspevok od užívateľa Gohom » 18. Novembra 2008, 17:58

xywaf napísal:mám problém s Pidginom. Dá sa to nejako vyriešiť ?
Myslím, že jedno z naj... riešení je tu: http://www.trillian.cz/download.php
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pidgin

Príspevok od užívateľa PeePay » 18. Novembra 2008, 19:09

je jednoduche niekoho odporucit na trillian, mirandu, alebo cokolvek, ale ked sa pytal na problem s pidginom, asi by ho rad aj vyriesil...
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Re: Pidgin

Príspevok od užívateľa Gohom » 18. Novembra 2008, 19:32

PeePay napísal:je jednoduche ...
Aj rada na zmenu softveru môže pomôcťs vyriešením problémov s iným........... Pidgin som používal (aj Mirandu, ICQ, Gadu gadu, QIP) a práve preto radím prechod na Trilian. No je to iba rada, nikto nie je povinný držať sa jej...........
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

Užívateľov profilový obrázok
wam]Spider007
profesionál
profesionál
Príspevky: 661
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 21:36
Bydlisko: Ziar nad Hronom/Bratislava - Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pidgin

Príspevok od užívateľa wam]Spider007 » 18. Novembra 2008, 20:43

ja osobne trilian neodporucam. Nie je to open-source a free je len ciastocne. Nepodporuje XMPP protokol a oproti pidginu je dost nestabilny.
Pidgin som v case ked som pouzival ICQ mal aj na ubuntu aj na XP (v praci) a nemal som s nim ziadne problemy. Je pravda, ze x-status trochu chybal, ale je to predsalen chyba uzavretosti ICQ protokolu. Preto som upustil od jeho pouzivania.
Notebook Toshiba Satellite A100 |Intel centrino Core duo 1,7GHz |1 GB RAM |Intel media acceleretor 256 MB RAM|100GB HDD|15,4'' 1280 x 800|Linux Ubuntu 8.04|Firefox & Thunderbird ;)

Don't forget to bring the towel!
btw...Wanna get high? :D

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pidgin

Príspevok od užívateľa PeePay » 19. Novembra 2008, 12:15

Gohom napísal:Aj rada na zmenu softveru môže pomôcťs vyriešením problémov s iným.....
to je samozrejme pravda. ale urcite nie ako prvy krok. kebyze vyskusa uz 6 roznych postupov a stale sa problemu nemoze zbavit, tak potom by som zacal uvazovat o zmene softveru.
ale ako uplne prvu odpoved na problem ponukat rovno iny program, este aj s linkom na download, to mi pripada ako taka (ne)skryta reklama na tebou oblubeny program. (moj nazor, netvrdim ze to tak musi byt. ak som mimo, ospravedlnujem sa)
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

dagsoftware
návštevník
návštevník
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 1. Júna 2007, 20:44
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pidgin

Príspevok od užívateľa dagsoftware » 26. Decembra 2008, 11:43

xywaf napísal:Zdravím,
mám taký problém s Pidginom: Mám OS windows xp a keď s niekým chatujem cez Pidgin nezobrazuje sa mu môj avatar ani status.Dá sa to nejako vyriešiť?Za odpovede ďakujem.
Stiahni si a nakopíruj 3 súbory z:
http://forum.pidgin-im.de/index.php?top ... 71#msg3071
(funguje to, odskúšané)

xywaf
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 13:51

Re: Pidgin

Príspevok od užívateľa xywaf » 14. Januára 2009, 17:00

dagsoftware napísal: Stiahni si a nakopíruj 3 súbory z:
http://forum.pidgin-im.de/index.php?top ... 71#msg3071
(funguje to, odskúšané)
Konečne,na toto som čakal.Ďakujem, ide to.

Max
návštevník
návštevník
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 26. Októbra 2007, 18:08
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pidgin

Príspevok od užívateľa Max » 17. Januára 2009, 14:33

Tá "skrytá" reklama na trillian ako riešenie je pekná OT blbosť. Keď nevieš riešenie tak čuš. A osobne považujem Trillian za najhorší messenger na Windowse. Bol som na ňom dva dni a šiel preč hneď ako som objavil Mirandu.

K Pidgin: je to fajn klient hlavne pre tých čo striedajú OS a nechcu si zvykať na viac druhov komunikátorov. Na Linuxe je to jeden z naj programov ale viac sa mi páči Kopete ale ten je pre KDE. Na Windowse mám ale radšej Mirandu, ktorá mi z Win komunikátorov najviac sadla (len je si treba nájsť ten správny Miranda Pack).

Zamknuté