Subor part000.txt?

Zberný kôš správ, ktoré nemajú súvis s témami
Zamknuté
marcel
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 4. Marca 2007, 01:08

Subor part000.txt?

Príspevok od užívateľa marcel » 7. Februára 2008, 22:29

Dobry den,

chcel by som sa spytat, na co v Thunderbirde sluzi subor part000.txt ?

Mam totiz vazne podozrenie, ze mam napadnuty pocitac. Spustil som NOD32 2.7 (samozrejme s aktualnou databazou) a dal som robit Hlbkovu analyzu (In-Depth). Bolo vidiet postup antiviroveho systemu, az kym sa nezastavil na 30-tich percentach, pricom stale kontroluje subor "part000.txt".

Umiestnenie suboru je:
"C:\Document and Settings\marcel\Data aplikací\Thunderbird\Profiles\7wdu06i7\pop3.azet-2.sk\"

Ked vsak zajdem do umiestnenia, tak tam taky subor nie je. Pritom NOD32 ho stale kontroluje a nepokracuje. Po dlhsej chvili, ked nevidim pokrok, tak NOD vypnem. Skusil som aj preinstalovat NOD, no nepomaha. Neviem, akym sposobom NOD zobrazuje progress scannovania, ale niekedy na tom subore dojde po 40% a potom ide od nuly, niekedy zas iba po 20%, stalo sa uz, ze prekrocil aj 100%.

Prave teraz som sa pozrel na priebeh scanu a NOD zazracne pokrocil na dalsi subor. Takze to asi bolo len mojou netrpezlivostou.
Tym padom tam nie je u mna problem, zostava len otazka, co vlastne subor "part000.txt" je? (Mojou laickou domnienkou je, ze by to mohol byt subor, v ktorom je vlastne vsetka dorucena posta - to ho robi velkym a preto ho NOD dlhsie scannuje.)

Tymto sa potom tato sprava stava bezpredmetna, mozno ju presunut do kategorie Od veci.

Neda mi vsak neopytat sa:
Vie mi niekto poradit, ako mam postupovat pri lieceni napadnuteho pocitaca?
Pozil som Spybot 1.5, no ten zda sa veci este "zhorsil". Potom som pouzil Spyware Doctor, no nepomohol. Takisto ani Registry Booster pocitac nezrychlil.
Do inkriminovaneho momentu som pozival Kerio Personal Firewall 4, Lavasoft Adaware 2007 a NOD32 2.7.
Teraz mi pocitac reaguje neuveritelne pomaly, samotny Firefox vyuziva procesor pri nacitavani stranok viac a dlhsie ako predtym, procesor je vacsinu casu vytazeny na 100%. Skusal som hladat na forach, nasiel som nieco o virusoch skrytych pod procesom svchost.exe - tych mi bezi momentalne v pocitaci 7.

Viete niekto, prosim, poradit nieco ohladne toho alebo ma aspon nasmerovat na dobre forum, kde by mi s tym pomohli (napriklad na zaklade logu z HijackThis). Uvedomujem si, ze toto je forum o Mozille a ospravedlnujem sa vsetkym za trochu spamovania.

Vopred dakujem za hocijaku odpoved.

Pozn. admina:
Presúvam do príslušnej časti fóra – Odveci.
SlovakSoft

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Re: Subor part000.txt?

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 7. Februára 2008, 22:49

Pošta je v súboroch bez prípony (Inbox, Sent...). Asi bolo treba len spraviť zhustenie priečinkov pošty (až vtedy sa fyzicky odstránia zahodené správy). Log z HijackThis sa dá automaticky skontrolovať aj TU, pozrú to aj na tomto fóre.
admin SME.sk

Zamknuté