Cache

Zberný kôš správ, ktoré nemajú súvis s témami
Zamknuté
Marek89
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 24. Augusta 2006, 16:44

Cache

Príspevok od užívateľa Marek89 » 22. Februára 2008, 23:31

Da sa nejako z Cache dostat video ktore je tam nacitane ? Stranka na ktorej je to video je panelak.sk . Ja som to skusal, po vypnuti videa, nacitany subor zmizol.

Pozn. admina:
Presúvam do príslušnej časti fóra – Odveci.
SlovakSoft

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Re: Cache

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 23. Februára 2008, 00:29

Treba ho skopírovať z cache vo chvíli, keď už je celé načítané, ale na stránke ešte nedohralo. Vždy je načítané vopred a potom už len dohráva z disku. Problém je, na akú hodnotu je nastavená disková cache vo Firefoxe. Ja mám napríklad 50 MB, takže sa mi uložilo len po tú hodnotu a potom už hralo priamo z webu. Ale v IE sa mi to do cache uložilo celé (asi 108 MB) a v pohode som si ho odtiaľ skopíroval. Treba si ho proste zobrať vtedy, keď v prehrávači vidno na ukazovateli, že už je uložené celé. A nastaviť si diskovú cache aspoň na 120 MB: Nástroje > Možnosti > Pokročilé > Sieť > Vyrovnávacia pamäť.
Mimochodom v cache Firefoxu sa orientuje ťažšie – nemá to príponu a má to divný názov (takže sa treba riadiť veľkosťou súboru). V IE je názov už zrozumiteľnejší (2-083368-0005_part1[1].flv).
admin SME.sk

Marek89
mierne pokročilý
mierne pokročilý
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 24. Augusta 2006, 16:44

Re: Cache

Príspevok od užívateľa Marek89 » 23. Februára 2008, 08:31

Ako ste mohli skopirovat ten subor z Tempu ? Ja som ho skusal, ale stale mi to vypisovalo, ze je tam ochrana proti citaniu.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Re: Cache

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 23. Februára 2008, 08:37

To nie je z priečinka dočasných súborov (C:\Documents and Settings\prihlasovacie_meno\Local Settings\Temp), ale z cache. To sú rozdielne veci.
Cache pre Firefox (Win XP EN):
C:\Documents and Settings\prihlasovacie_meno\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\nazov_profilu\Cache
Cache pre IE (Win XP EN):
C:\Documents and Settings\prihlasovacie_meno\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\XXXXX (jeden z tých priečinkov)
admin SME.sk

Zamknuté