smailiky - autorske prava

Zberný kôš správ, ktoré nemajú súvis s témami
Zamknuté
Ja
návštevník
návštevník
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 15. Decembra 2006, 20:31

smailiky - autorske prava

Príspevok od užívateľa Ja » 21. Júla 2008, 22:48

Chcem sa opytat admina, kto je majitelom autorskych prav k nasledovnym smailikom, alebo ci su volne pouzitelne ... rad by som ich skopiroval z tohto fora a pouzival na svojich produktoch (strankach, forach, ...)

:ilovefirefox:
:ble:
:smiech:
:worthy:
:pivo:

dakujem

Ja
návštevník
návštevník
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 15. Decembra 2006, 20:31

Re: smailiky - autorske prava

Príspevok od užívateľa Ja » 22. Júla 2008, 14:06

Usudzujem, ze tieto smajliky su stiahnute odnekial a teda boli uz verejne pristupne kym sa zacali pouzivat na tomto fore, (lebo inac by to bolo porusenim autorskych prav, vsakze :) ) takze to mozeme kludne pouzivat i my ostatni ... nuz ak sa mylim, prosim napiste tuna odpoved, v opacnom pripade to povazujem za vas tichy suhlas s pouzianim

dakujem

marcel
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 4. Marca 2007, 01:08

Re: smailiky - autorske prava

Príspevok od užívateľa marcel » 22. Júla 2008, 15:54

"nuz ak sa mylim, prosim napiste tuna odpoved, v opacnom pripade to povazujem za vas tichy suhlas s pouzianim"

zial neviem, kto je vlastnikom prav k tymto smajlikom, len ma zaujala horeuvedena veta.. co sa tyka pravnych ukonov (pod pojmom pravny ukon sa rozumie "prejav vôle smerujúci smerujúci najmä k vzniku, zmene alebo zániku tých práv a povinností, ktoré právne predpisy spájajú s týmto prejavom (§ 34 Občianského zákonníka)"), ziadny pravny ukon nie je mozne povazovat za suhlas. preto ziadny prejav vole nebude "tichy suhlas", ale bude sa predpokladat "nie"

len pre zaujimavost, nechcel som tym nikoho urazit

Ja
návštevník
návštevník
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 15. Decembra 2006, 20:31

Re: smailiky - autorske prava

Príspevok od užívateľa Ja » 22. Júla 2008, 18:18

marcel napísal:"nuz ak sa mylim, prosim napiste tuna odpoved, v opacnom pripade to povazujem za vas tichy suhlas s pouzivanim"

zial neviem, kto je vlastnikom prav k tymto smajlikom, len ma zaujala horeuvedena veta.. co sa tyka pravnych ukonov (pod pojmom pravny ukon sa rozumie "prejav vôle smerujúci smerujúci najmä k vzniku, zmene alebo zániku tých práv a povinností, ktoré právne predpisy spájajú s týmto prejavom (§ 34 Občianského zákonníka)"), ziadny pravny ukon nie je mozne povazovat za suhlas. preto ziadny prejav vole nebude "tichy suhlas", ale bude sa predpokladat "nie"

len pre zaujimavost, nechcel som tym nikoho urazit
ak je jasne z povahy veci, ze ziadna odpoved je tiez odpovedou, je to povazovane za prejav vole ... na podobnom principe je postavena aj napr. verejna vyhlaska ktorou sa ziada napr. vlastnik aby si uplatnil svoje prava k veci a ak tak neurobi do nejakeho casu, ved prepada, alebo sa s nou naklada tak, ako by nemala vlastnika ...

kedze v tomto pripade predpokladam, ze to bolo odniekial stiahnute a nikto z adminov (alebo inych zodpovednych) tejto stranky uz nevie odkial, (alebo uz tu ani dotycny napr. neposobi,) nik novy sa k tomu nevyjadri (kazdy si kryje zadok, :wink: comu sa ani neda cudovat) takze, niet inej cesty, ako to naformulovat tak, aby to bolo ok ... a mohol to hocikto pouzivat ...

Zamknuté