Problem s prihlasenim

Zberný kôš správ, ktoré nemajú súvis s témami
Zamknuté
Benjo

Problem s prihlasenim

Príspevok od užívateľa Benjo » 12. Mája 2006, 10:02

Na portali http://www.scifi.sk mam zriadeneho uzivatela. Nedokazem sa vsak na portal prihlasit ani cez FF ani cez IE. Na vsetkych ostatnych strankach a portaloch je prihlasovanie bez problemov. Tak isto, z druheho pocitaca v tej istej sieti sa tam prihlasim bez problemov. Iba s mojho PC to nejde.

Netusim kde hladat problem. Stretol sa niekto s neicim podobnym?
Dakujem

Užívateľov profilový obrázok
caesar1987
pokročilý diskutujúci
pokročilý diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 9. Mája 2006, 00:03
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa caesar1987 » 12. Mája 2006, 13:35

skus vymazat cookies...

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Príspevok od užívateľa Mazarik » 12. Mája 2006, 15:06

Pokial to nejde ani z IE, tak to nie je problem Mozilly(a odvodenych produktov), ale problem pripojenia, firewallu, tvorcu stranky, atd.

Benjo

Príspevok od užívateľa Benjo » 12. Mája 2006, 19:47

Ano prva vec ktoru som vyskusal bolo zmazanie cookies... Nepomohlo to a potom som zistil, ze je problem aj pri IE.


To ze nie je problem v FF som myslim vyjadril uz v mojej otazke. Je my jasne, ze problem nebude ani v strankach ci pripojeni. Ako som napisal: login aj heslo funguje na inom pocitaci v tej istej sieti. A to ako v IE tak aj v FF. Vo firewalle tiez problem nevidim, pretoze je v PC len ten z XP. A prihlasovaie vsade inde funguje bez problemov. Takze naozaj netusim, v com moze byt ten problem.

Jednoznacne je iba v mojom PC, ale nemam ani najmensie tusenie kde ho hladat.

No este skusim prekutrat ten firewalle.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 12. Mája 2006, 19:55

Čo sa stane, keď zadáš prihlasovacie údaje a klikneš na GO?
admin SME.sk

Benjo

Príspevok od užívateľa Benjo » 12. Mája 2006, 20:58

SlovakSoft napísal:Čo sa stane, keď zadáš prihlasovacie údaje a klikneš na GO?
Vráti ma na stránku s ktorej som prišiel na prihlasovaciu stránku.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 12. Mája 2006, 21:12

Hm, snažil som sa nájsť niečo v zdrojovom kóde tej stránky, preto som chcel vedieť. Nie som na to odborník, preto ma zatiaľ nič lepšie nenapadlo. Ani z toho kódu som nezmúdrel.
Čo máš ešte spustené za aplikácie? Myslím, či nemáš nejaký antivírus s kontrolou webu alebo antispyware ochranu na pozadí a podobne. Tá sieť, to je nejaká domáca alebo podniková?
admin SME.sk

Benjo

Príspevok od užívateľa Benjo » 12. Mája 2006, 21:46

Tak. Teraz vsetky podrobnosti. Win XPprof. Nod32. Inak ziadny zabezpecovaci software. DSL router ma integrovany Firewall. Na pozadi ziadne spustene aplikacie ci procesy. Nemam rad ked mam spustenych 200 programov. Dokonca aj ICQ vypinam ked nikomu nepisem. Inak snad klasicka vybava PC. OpenOffice2.0, Adobe Reader, Ad-Ware, ... dokonca som si uvedomil, ze tam nemam ani ziadnu hru :-(

A teraz uplne super sprava. Neprihlasim ani z domu (druhe PC, pripojenie WIFI) kde som system instaloval pred 2 tyzdnami a kde som si preniesol profil pre FF (asi jedina spolocna vec s PC v praci). Neskusal som pripojenie cez IE pred doinstalovanim FF. Ale vyskusal som doinstalovat aj Operu a vysledok je rovnaky. FF som suksal odinstalovat, opat bez vysledku. Ale ako som napisal uz pred tym, v prehliadaci/coch problem asi nebude. Pravdepodobne bude problem niekde v systeme, ale netusim kde ho hladat. Keby aspon nefungovali loginy pre ostatne weby. ale tie idu bez problemov.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 12. Mája 2006, 22:09

Z toho, čo si vymenoval do očí udrie NOD32 a ten router (ale to zariadenie priznám sa som v živote nevidel). Ten NOD32 je hádam spustený nie? Ad-aware Pro má tiež nejakú ochranu na pozadí (ale to asi nemáš však). Potom už ma napadá len nastavenie zabezpečenia v Možnostiach siete Internet.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Daniel_Medo
moderátor
moderátor
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 12:38
Bydlisko: pri PC
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daniel_Medo » 12. Mája 2006, 23:56

Jedna z moznosti je aj ban IP adresy na tom portali, ale to by bola spinavost od admina keby aspon stranka nevypisala po neuspesnom prihlaseni hlasku ze dana IP adresa bola zabanovana. Dalej, firewall v routri by mal byt vypinatelny, ak ano skus ho vypnut uplne a vyskusat.

Benjo

Príspevok od užívateľa Benjo » 13. Mája 2006, 12:42

NOD32 samozrejme spusteny. Ale ani po vypnuti to nejde. Adware vypnute.

Ban to urcite nebude, pretoze ako som napisal, druhy pocitac v sieti sa prihlasi. Ideme cez tu istu internetovu branu a teda s rovnakov IP adresou. A nemame staticku adresu. Teda problem nebude ani v routri.

Zamknuté