Kompatibilita rozšírení a tém do SeaMonkey

Fórum o balíku aplikácií SeaMonkey
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Kompatibilita rozšírení a tém do SeaMonkey

Príspevok od užívateľa Gohom » 9. Februára 2006, 20:58

Niekoľko otázok k tejto téme:
- sú rozšírenia a témy pre Mozillu kompatibilné s SM ? Ak áno, aké verzie
- neviem nájsť možnosť inštalácie rozšírení a tém. Ako na to ?
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

Drda
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 20. Februára 2006, 14:18
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Drda » 24. Februára 2006, 06:24

Ahoj, vidím, že nikto neodpovedal, tak skúsim v krátkosti ja.

Dá sa povedať, že rozšírenia pre Mozilla Suite by v princípe mohli v SeaMonkey fungovať.
Aby si mal nádej, že rozšírenie by mohlo fungovať, musí byť uvedené, že je pre verziu Mozila Suite aspoň 1.7 + Najviac mi fungujú tie, čo sú pre verziu 1.8+
Ale vždy závisí od konkrétneho rozšírenia, niektoré sa nesprávajú korektne. Tednoznačne ideš vždy do rizika a skúšal by som ich na novom profile.
Ešte je tu možnosť, že po nainštalovaní viacerých rozšírení budú mať nejaké 2 navzájom medzi sebou konflikt.
Pokiaľ nevyjdú oficiálne rozšírenia aj pre SeaMonkey, je to s rozšíreniami vždy lotéria. Práve preto som sa rozhodol, že ich pár vyskúšam a popíšem čo to v téme SeaMonkey a rozšírenia - moje postrehy o niečo vyššie.

Rozšírenia sa inštalujú tak, že si väčšinou klikneš na stránke priamo na odkaz INŠTALOVAŤ , alebo si rozšírenie vo forme súboru s príponou XPI stiahneš na svoj PC a portom v SeaMonkey otvoríš príkazom Soubor/Otevřít soubor , či kláv. skratkou CTRL+O, kde si v dialógu Otevřít soubor vyhľadáš uložený súbor XPI na svojom disku.

Čo sa týka tém, na to odpovedať neviem. Používam Mozillu už vyše 3 roky, ale medzi témistov nepatrím. Stačí mi klasický vzhľad, mne ide o funkčnosť a nie o farbičkovanie prehliadača. Možno poradí dakto iný.

Drda

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 24. Februára 2006, 09:11

Drda napísal:Rozšírenia sa inštalujú tak, že si väčšinou klikneš na stránke priamo na odkaz INŠTALOVAŤ , alebo si rozšírenie vo forme súboru s príponou XPI stiahneš na svoj PC a portom v SeaMonkey otvoríš príkazom Soubor/Otevřít soubor , či kláv. skratkou CTRL+O, kde si v dialógu Otevřít soubor vyhľadáš uložený súbor XPI na svojom disku.
Mladenci, kedy uz zacnete pouzivat mys? Naco Subor > Otvorit alebo vyhladavat na disku. Chytim na disku (napr. v TC) mysou XPI archiv a pretiahnem ho do okna SeaMonkey (alebo Firefoxu) a pustim.
admin SME.sk

Drda
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 20. Februára 2006, 14:18
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Drda » 24. Februára 2006, 09:39

SlovakSoft máš recht, cez Drag & Drop je to najjednoduchšie.

U mňa je to vec vynúteného zvyku.
Ja sa snažím používať Drag & Drop čo najmenej. Prečo?
Z jednoduchého dôvodu. Vo firme máme 100 PC s diaľkovou správou VNC.
A tento VNC sa mi pri Drag & Drop zväčša zloží a to zrovna vtedy, keď je to najmenej vhodné. Evidentne to koliduje s nejakými používanými softami.
Preto Drag & Drop radšej nepoužívam, lebo sa zabudnem a potom mám z toho len problémy. :twisted:
A potom je to aj záležitosť osvety. :lol: Koľko obyčajných userov vie, že je v SM aj táto voľba?
Drda

Zamknuté