Ako odinštalovať rozšírenia?

Fórum o balíku aplikácií SeaMonkey
Zamknuté
Drda

Ako odinštalovať rozšírenia?

Príspevok od užívateľa Drda » 17. Februára 2006, 07:31

Zdravím všetkých priaznivcov Mozilly a SeaMonkey.
Mám SeaMonkey 1.0 Eng so stiahnutým CZ lokalizačným balíčkom.
Postupne som si doinštaloval z tejto stránky a z czilla.cz pár rozšírení.
Konkrétne ColorZilla, Image Zoom, MinimizeToTray a Mozilla Archive Format.
Odvtedy mi nefunguje ukladanie obrázkov ( pravý klik na obrázok a uložit obrázek jako => nevykoná sa nič )
a podobne blbne aj ukladanie stránok ( CTRL+S, alebo voľba z menu => nevykoná sa nič. )

Prosím, DÁ sa niekde odinštalovať tieto všetky moduly, alebo mi zostáva len odinštalovať SeaMonkey, zmazať profily a nainštalovať to odznova?
Po takjeto skúsenosti už o rozšíreniach nechcem ani počuť.
Mozillu som používal už pár rokov k spokojnosti a teraz som sa trochu sklamal.
Ďakujem.
Drda

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 17. Februára 2006, 09:43

Ja len k tym rozsireniam... mas to pekny mix - anglicka aplikacia, cesky jazykovy balik a do toho slovenske a ceske rozsirenia.
Niet sa v com sklamat, ja ich mam nainstalovanych 90 a funguje to (vo Firefoxe). Ale moze sa stat, ze su rozsirenia medzi sebou v nejakom konflikte, existuje niekolko problemovych. A nie je lahke najst, ktore sposobuju problem. Vytvorit novy profil a po jednom ich instalovat a zakazdym vyskusat, ci ta funkcia este funguje.
Inak SeaMonkey pokial viem uz je ceska verzia:
http://www.czilla.cz/stahnout/
admin SME.sk

Drda

Príspevok od užívateľa Drda » 18. Februára 2006, 14:54

Ahoj, ďakujem za odpoveď.
Áno, Firefox má asi rozšírenia kvalitnejšie. Aj ja som ho skúšal, ale jednoducho Firefox nie je pre mňa. Nesedí mi, chýbajú mi tam veci, čo som už bol v Mozille zvyknutý.
Tak som sa podľa rady začal s Monkeyom hrať. Nové profily, potom pre istotu aj nová inštalácia CZ verzie ( aj keď som vlastne Monkey nikdy neinštaloval, vždy si radšej stiahnem ZIP verziu ako INSTALL ).
A prišiel som na to, - podotýkam opakovane, že problém nebol v ENG verzii, ale v jednom rozšírení ( alebo v kombinácii nainštalovaných rozšírení ).
Ide o Mozilla Archive Format . Po jeho nainštalovaní k ostatným vyššie spomenutým rozšíreniam sa SeaMonkey správal rovnako problémovo. Nedali sa ukladať ani obrázky, ani stránky. Ide o verziu 0.5 z Czilla.cz
Aj keď je pravda, že som toto rozšírenie inštaloval vždy ako posledné.
Takže jeden čiastkový problém je pre mňa vyriešený. Nemám Mozilla Archive Format a frčím bez problémov. Aj keď je to škoda, táto vlastnosť mi dosť chýba.

Na moju primárnu otázku som však odpoveď nedostal.
Dajú sa nejako odinštalovať rozšírenia?
Keď sa dajú jednoducho nainštalovať, tak by mala existovať nejaká možnosť, kde by sa mali dať aj odinštalovať.
Si neviem predstaviť situáciu, keď mám nainštalovaných napríklad 25 rozšírení, doinštalujem tam 26.-te a prehliadač sa zblázni.
Pokiaľ nemám zálohu profilu, tak môžem všetkých 25 fungujúcich rozšírení inštalovať odznova.

Je to asi vec pohľadu.
Mohli by sme viesť polemiku, že stačí zálohovať profil a všetko je v poriadku. Napriek tomu si ale stále myslím, že by nejaká správa rozšírení mala byť. Niektoré majú vlastnú možnosť odobratia, ale určite ich dosť túto vlastnosť aj nemá.

Mozille a jej klonom zdar.

Drda

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 18. Februára 2006, 15:19

Tu je to, co potrebujes - Extensions Manager:
https://addons.mozilla.org/extensions/m ... php?id=203
admin SME.sk

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 18. Februára 2006, 15:40

Este som teda preskumal aj ten Mozilla Archive Format. Ktovie ako to je s kompatibilitou... Instalacia rozsirenia sa sice podari, ale fungovat to nemusi. Preco v SeaMonkey nie je kontrola kompatibility? Dokonca som upravil install.rdf, vymazal z neho Target Application: Mozilla, ostalo tam len Firefox 1.5 a aj tak sa to nainstalovalo. Takze s rozsireniami do SeaMonkey by som teda nejaky cas pockal, ani samotni ich autori na SeaMonkey este nezareagovali. MAF je napriklad testovany len na FX 1.5 (vid homepage).
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
andreios
návštevník
návštevník
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 20. Marca 2005, 23:57
Bydlisko: krásne Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa andreios » 19. Februára 2006, 22:01

Čo sa týka rozšírení, je pre mňa Seamonkey sklamaním. Jednak som očakával, že tam bude nejaká vylepšená správa rozšírení ako vo Firefoxe - nie je. Jednak vôbec nie sú označené v addons.mozilla.org rozšírenia pre Seamonkey - a to už uplynulo pekných pár dní, čo vyšiel na svetlo sveta. A na Mozilla.org stránke je stále v ľavom stĺpci ako jeden z produktov uvedený ešte prehliadač Suite 1.7.12 - akoby neexistoval Seamonkey. Dosť nepochopiteľné pre mňa - načo potom zmena názvu, zmena loga...

Tiež som skúšal nejaké rozšírenia - ktoré boli označené ako Mozilla 1.x-1.8 kompatibilné, ale nejako to nešlo a zdalo sa mi, že Seamonkey s nimi pracoval výrazne pomalšie ako Suite 1.7.12. Tak som preinštaloval späť na Suite 1.7.12.
andreios
www.grkat.net - nová adresa

Drda

Príspevok od užívateľa Drda » 20. Februára 2006, 07:42

TO SlovakSoft :
ďakujem, to je snáď to, čo som potreboval. Vyskúšam.
Inak rozšírenia som si neinštaloval len tak. Je mi jasné, že pre rôzne prehliadače - Mozilla Suite, SeaMonkey, Firefox sú aj rôzne rozšírenia, ktoré nemusia správne fingovať pre všetky prehliadače.
Ja som Tie vyššie uvedené rozšírenia inštaloval z http://www.czilla.cz, kde bolo jasne uvedené, že sú to rozšírenia pre SeaMonkey.
viď http://www.czilla.cz/doplnky/rozsireni/seamonkey.html
s priamo aj http://www.czilla.cz/doplnky/rozsireni/ ... ve-format/

A teraz sa dozvedám, že Mozilla Archive Format tam nemal čo robiť.
Takže už sme doma.
Snáď by si im mohol dať echo, nech to odtiaľ stiahnu. Ja som len obyčko user a nejako odborne argumentovať v tomto prípade neviem.

Vďaka. Drda

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 20. Februára 2006, 09:25

Mna by to tiez zaujimalo, odkial prevzali informaciu o kompatibilite pre SeaMonkey. Mam tu 80 lokalizovanych rozsireni a z nich v 2 (slovom: v dvoch) je v instalacnom subore zapisane ako cielova aplikacia SeaMonkey. Tipujem, ze jednoducho tie, co boli pre poslednu Mozillu Suite, pripisali aj SeaMonkey.
admin SME.sk

Drda

Príspevok od užívateľa Drda » 20. Februára 2006, 09:47

Ono je aj možné, že ich vyskúšali.
Občas sa mi pri pokusoch stalo, že samotné rozšírenie Mozilla Archive Format mi stránky ukladalo.
Len si pri tom testovaní ( ak ho teda robili ) nevšimli, že bola odstavená možnosť ukladania obrázkov.
Ale najjednoduchšie riešenie je zväčša to správne a preto sa aj ja prikláňam k názoru, že to len skopírovali.
Drda
P.S Mohol by si prosím uviesť názvy, alebo linky na tie 2 rozšírenia priamo pre SeaMonkey? Aby to človek nemusel hľadať medzi tými 80.

Drda

Príspevok od užívateľa Drda » 20. Februára 2006, 09:49

Ešte by som mal 1 otázku.
Keďže s rozšíreniami v SM sú takéto problémy, je možné prevádzkovať na PC spolu Mozilla Suite 7.12 a zároveň aj SM?
Ako najlepšie na to?
Drda

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 20. Februára 2006, 09:54

Vyskusat ich pri par spusteniach a uviest, ze su pre ne urcene? To sa mi nezda... No nevadi, to uz necham na nich. Tu na Mozilla.sk sa to nikde neuvadza (ani pri tych dvoch, ale v v instalacnom subore to je zapisane).
Z mojich lokalizovanych to su tieto:
http://www.mozilla.sk/rozsirenia/quitomzilla
http://www.mozilla.sk/rozsirenia/duplicate-tab
To prve ti velmi uzitocne asi nebude :D
admin SME.sk

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 20. Februára 2006, 09:56

Drda napísal:Ešte by som mal 1 otázku.
Keďže s rozšíreniami v SM sú takéto problémy, je možné prevádzkovať na PC spolu Mozilla Suite 7.12 a zároveň aj SM?
Ako najlepšie na to?
Drda
Akurat tuto kombinaciu tu zatial nemam, ale mam tu FX a SeaMonkey. Vyskusam teda aj Mozilla Suite. Ak si kazda aplikacia vytvara svoj vlastny profil, nevidim v tom ziadny problem. O chvilu budem mudrejsi.
admin SME.sk

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 20. Februára 2006, 10:11

No tak to nevyzera dobre. Skoda, ze sa nevytvara v C:\Documents and Settings\uzivatel\Application Data\Mozilla osobitny priecinok pre SeaMonkey a pre Mozilla Suite (Firefox tam ma svoj), aby si kazda aplikacia vytvorila svoj profil.
admin SME.sk

Drda

Príspevok od užívateľa Drda » 20. Februára 2006, 11:29

No, mne sa to nakoniec podarilo, je to celkom zaujímavé, aj keď nie až také pohodlné.
Ešte som nemal čas nainštalovať rozšírenia, ale mohlo by to ísť.
Vytvoril som pre každú aplikáciu Mozilla aj SM jej vlastný profil a zakázal som im automaticky používať profily.
Takto mi dá pri štarte každá na výber profil, v ktorom má štartovať.
UFFF

Drda

Užívateľov profilový obrázok
Daniel_Medo
moderátor
moderátor
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 12:38
Bydlisko: pri PC
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daniel_Medo » 20. Februára 2006, 13:03

len trosku zamiesam vody tejto diskusie, Seamonkey uz nadalej nevytvara samotna organizacia mozilla, tvoria ju nadsenci starej mozilly, ktorym nevyhovuje Firefox, preto je Seamonkey taka aka je, snazia sa sice ju spravit najlepsie ako vedia ale myslim si ze na vyborny produkt to ma este daleko, osobne som Seamonkey nikdy neskusal, lenze je to stale stara mozilla pod novym nazvom s niekolkymi zmenami, myslim ze aj samotna org. mozilla usudila ze je dobre zacat na novom prehliadaci ako pokracovat v starom a tiez si myslim ze to ze org. mozilla zacala vyvyjat uplne novy prehliadac tiez nebolo len tak ale preto ze zistili ze zdrojovy kod mozilly nie je to prave na spravenie diery do sveta...

Zamknuté