SeaMonkey - rozšírenia, TIPY, moje postrehy.

Fórum o balíku aplikácií SeaMonkey
Zamknuté
Drda
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 20. Februára 2006, 14:18
Kontaktovať užívateľa:

SeaMonkey - rozšírenia, TIPY, moje postrehy.

Príspevok od užívateľa Drda » 23. Februára 2006, 12:22

Nakoľko som presedlal na SeaMonkey a dosť sa zabávam s rozšíreniami, chcel by som tu uviesť nejaké tie moje postrehy, ktoré by mohli snáď pomôcť aj ďalším ľuďom.
Prvý postreh bude dlhší, lebo v ňom chcem popísať aj cestu k profilu - nie každý záujemca to hneď vie.
Možno sú aj iné riešenia, mne funguje toto.

Môj najaktuálnejší postreh: Hoci si inštalujem lokalizované rozšírenie, všetky voľby v ňom sú aj naďalej po anglicky. Napríklad rozšírenie colorzilla , či minimize to tray .
Predpokladajme, že sa hlásim na PC ako užívateľ Jožo .
každý užívateľ si za Jožo dosadí vlastné užívateľské meno / konto.

musíme zeditovať súbory v profile SeaMonkey.

k profilu sa dostaneme nasledovne:
C:\Documents and Settings\Jožo\Data aplikací\Mozilla

my budeme pokračovať aj ďalej \Profiles\default\x8i18kiu.slt\chrome\

namiesto x8i18kiu.slt budete mať samozrejme na vašom počítači inú kombináciu písmen a čísel

v adresári chrome sú súbory, ktoré potrebujeme.
pre rozšírenie
colorzilla je to súbor colorzilla.jar
pre minimize to tray je to súbor minimizetotray.jar

analogicky sa dá predpokladať, že pre ostatné neposlušné ( tvrdohlavo anglické ) rozšírenia sa budú ich súbory volať obdobne.

Nezľaknite sa prípony JAR - je to starý dobrý ZIP súbor.
( bez problémov vie so ZIP súbormi pracovať napr. TotalCommander, Windows XP by to tiež mali zvládnuť, poprípade si doinštalujte nejký free ZIP pakovač. )

Jednoducho premenujte colorzilla.jar na colorzilla.zip a otvorte ho.

otvorte podadresár locale
sú tam 2 podadresáre: en-US a sk-SK
V týchto dvoch podadresároch sú súbory s lokalizovanými textami.
Naša finta spočíva vo vymazaní adresára en-US a v premenovaní adresára sk-SK na en-US.
Potom stačí zmenený súbor colorzilla.zip premenovať naspäť na colorzilla.jar a nakopírovať do profilu namiesto pôvodného colorzilla.jar
Po spustení SeaMonkey zistíme, že colorzilla už vie po slovensky.


Drda
Naposledy upravil/-a Drda v 24. Februára 2006, 09:09, upravené celkom 2 krát.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 23. Februára 2006, 13:19

Aj ta musim pochvalit za iniciativny pristup (vacsinou sa uzivatelia len obratia o radu), samozrejme tvoj postup sa da aplikovat a nikto ti v tom nebude branit. Mam vsak lepsi navrh, ked nabuduce prides na to, ze rozsirenie sa nespusti v slovencine.
Kazde lokalizovane rozsirenie ma svoju temu vo fore a staci sa tam obratit s poziadavkou, aby s tym nieco urobil autor lokalizacie. Bude to vyriesene vseobecne, aj pre menej sikovnych pouzivatelov.
Este na obhajobu lokalizacie - Colorzilla vo Firefoxe funguje po slovensky korektne. Nie je urcena pre SeaMonkey. Kompatibilitou rozsireni pre SeaMonkey sa zatial nikto vazne nezaobera. Zacat by mali hlavne ich autori.

Este doplnim: Pozor na aktualizaciu rozsirenia... vrati sa to naspat..., teda naozaj toto nie je systemove riesenie, len docasne. A niektore sa veru aktualizuju aj parkrat do tyzdna.
admin SME.sk

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 23. Februára 2006, 13:38

Este ma v suvislosti s tebou napadla jedna agitacna myslienka. Kedze evidentne nie si ziadne nemehlo :D , nechces sa pustit aj sam do lokalizacie rozsireni? Navod sa tu niekde povaluje, urcite si ho najdes aj sam. Slovenska komunita Mozilla urcite rada privita iniciativneho prispievatela.
Pouvazuj nad tym.
admin SME.sk

Drda
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 20. Februára 2006, 14:18
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Drda » 23. Februára 2006, 15:12

SlovakSoft ďakujem. Chvála od profíka vždy poteší.
Je mi jasné, že toto riešenie je len dočasné.
Hnevalo ma to práve preto, že sa naozaj nikto z tvorcov rozšírení o SeaMonkey nejako extra nezaujíma. Vidieť to aj na domovských stránkach projektu.
Do tém pre jednotlivé lokalizácie som to nepísal práve z toho dôvodu, že pod Mozilla Suite idú rozšírenia v lokalizovanej verzii korektne.
A apriori nie sú určené pre SeaMonkey.
Chyba je buď v SeaMonkey, ktoré niekedy odmieta alternetívne jazykové súbory a tvrdohlavo si načítava iba en-US adresár, alebo je to niekde v konfigurácii rozšírení - tak hlboko som sa zatiaľ ešte do toho nedostal.
Tak aspoň dovtedy som ho opinkal.
Upozorňujem, že to nie je pri všetkých rozšíreniach, mám nainštalovaných asi 10 a vačšina sa správa korektne.
Zajtra uverejním zozonam rozšírení, ktoré mám nainštalované a ktoré mi fungujú bez problémov.

Drda

Drda
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 20. Februára 2006, 14:18
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Drda » 24. Februára 2006, 09:01

Zobrazovanie favicon v záložkách

Viete šo sú favicony? V skratke povedané, je to malá ikonka stránky, ktorá sa zobrazí napríklad na paneli. Dobre sa podľa nich orientuje, zvlášť, keď má človek naotváraných veľa panelov v jednom okne.
Favikony sa dajú sprístupniť aj v záložkách, kde SeaMonkey potom ukazuje pekne ikonku stránky, namiesto štandardnej zelenej ikony.
viď obrázok.

Ja som na nete kedysi vyšťúral spôsob, ako jednoducho zobrazovanie favicon zapnúť aj v záložkách.

otvorte si notepad a nakopírujte si do neho nasledujúci hrubo písaný text:
# Mozilla User Preferences

/* Osobní nastavení mozilly
*
* Zde uvedená nastavení se nahrají do prefs.js při každém spuštění
* Mozilly. Mají vyšší prioritu. Mozilla samotná NEMŮŽE měnit
* nastavení zde uvedená.
*/

user_pref("browser.chrome.favicons", true);
user_pref("browser.chrome.load_toolbar_icons", 2);

Tento text uložte ako súbor s názvom user.js a uložíte ho do užívateľského profilu tam, kde sú aj súbory bookmarks.html a prefs.js

Po reštartovaní prehliadača by sa mali v záložkách zobrazovať favikony pri odkazoch na stránky, ktoré ich používajú.

Drda
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Príspevok od užívateľa Mazarik » 24. Februára 2006, 15:29

Ehm s tou lokalizaciou rozsireni by nepomohlo spustit SM s parametrom -UILocale sk-SK ? Predpokladam totiz, ze mate anglicku lokalizaciu SM, ktora sa samozrejme pusta s defaultnym -UILocale en-US. Vo FF to tak urcite funguje, mozno SM tento parameter nema.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 24. Februára 2006, 15:38

Mazarik napísal:Ehm s tou lokalizaciou rozsireni by nepomohlo spustit SM s parametrom -UILocale sk-SK ? Predpokladam totiz, ze mate anglicku lokalizaciu SM, ktora sa samozrejme pusta s defaultnym -UILocale en-US. Vo FF to tak urcite funguje, mozno SM tento parameter nema.
Ide to po slovensky (teda ta Colorzilla), ale este predtym som musel do SM nainstalovat aj slovensky jazykovy balik (bez neho to neslo po slovensky ani s parametrom), zatial nekompletny a neoficialny:
http://forum.mozilla.sk/viewtopic.php?t=408
admin SME.sk

Zamknuté