Stretnutie k vydaniu ff 2.0

Fórum o propagácii produktov Mozilla

Prisli by ste?

Ano
5
100%
Nie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 5

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Stretnutie k vydaniu ff 2.0

Príspevok od užívateľa Mazarik » 28. Marca 2006, 15:32

Kedze FF je hlavny program produktov odvodenych od Gecka, navrhoval by som, ze by sa pri prilezitosti vydania novej stabilnej verzie 2.0 niekde(predpokladam, ze v Blave) zisli jeho priaznivci. Kto by prisiel?

codik
Slovak Extensions Developer
Slovak Extensions Developer
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 2. Decembra 2005, 18:05
Bydlisko: Malacky, Slovenská republika
Kontaktovať užívateľa:

Re: Stretnutie k vydaniu ff 2.0

Príspevok od užívateľa codik » 28. Marca 2006, 16:24

Ja by som prisiel.
Marek Hám
Firefox/16.0.2 @ Windows 7

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Príspevok od užívateľa Mazarik » 29. Marca 2006, 20:51

To tak vidim, ze nikto, okrem codika, nema zaujem :((( Co spravcovia tohoto servera, hlavny prekladatelia?

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 29. Marca 2006, 21:10

Mazarik napísal:To tak vidim, ze nikto, okrem codika, nema zaujem :((( Co spravcovia tohoto servera, hlavny prekladatelia?
Tak my sa dohodneme medzi sebou :D
Za seba vravím, že do Bratislavy ani párom koní, chodím tam raz za desať rokov a bol som vlani. A stačilo mi - už som starší pán a ten ruch ma ničí :D
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Príspevok od užívateľa Mazarik » 3. Apríla 2006, 08:32

Ok tak sa dohodnite medzi sebou mailami a icq a ostatnym nedajte o tom vediet:(

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 3. Apríla 2006, 08:41

Mazarik napísal:Ok tak sa dohodnite medzi sebou mailami a icq a ostatnym nedajte o tom vediet:(
Odpoveď viď
http://forum.mozilla.sk/viewtopic.php?t=590
Takto som to nemyslel.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Daniel_Medo
moderátor
moderátor
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 12:38
Bydlisko: pri PC
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daniel_Medo » 3. Apríla 2006, 13:15

Mazarik: myslim ze este nie sme zreli na stretnutie, to znamena ze sa este tak dobre nepozname, ako pisal SlovakSoft nie je tu este tolko clenov na stretko, treba este nejaky cas pockat, potom by som prisiel na stretnutie aj ja ak by bol zaujem a ludia co by to zorganizovali.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Príspevok od užívateľa Mazarik » 3. Apríla 2006, 15:08

Ok, ale to ste mi mohli napisat rovno a nemusel som flamovat. Aj ked teda moj nazor je opacny, pretoze podla tohoto http://wiki.mozilla.org/ReleaseRoadmap ma byt ff2.0 az koncom tohoto roka. chcel som totiz vediet iba, ci by bol zaujem.

Užívateľov profilový obrázok
andreios
návštevník
návštevník
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 20. Marca 2005, 23:57
Bydlisko: krásne Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa andreios » 10. Apríla 2006, 15:21

Ja by som prišiel, ak budem v tom čase na Slovensku. Ale koncom roka, to by som mal byť.

Inak, nebránil by som sa možno ani nejakému pivku len tak, aj bez vydania FF 2. Len tak, stretnutie priaznivcov Mozilly.
andreios
www.grkat.net - nová adresa

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Príspevok od užívateľa Mazarik » 10. Apríla 2006, 22:31

Tiez by som sa nebranil, aj by som docestoval do nejakeho Sk mesta, pokial vam teda nevyhovuje Blava, ako som sa dozvedel, ale zevraj este nie sme komunita;) , tak z toho nic nebude.. Keby si mal cestu cez Brno, tak povedz, rad niekam zajdem. Pivo mozem kedykolvek a kdekolvek:)

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 10. Apríla 2006, 23:10

O Bratislave to bolo len moje vlastné vyjadrenie za seba, keď sa tak rozhodnete, tak budete mať Bratislavu :)
Nejaká komunita tu je, ale ešte nie veľmi aktívna. Keď si porovnám kolektív spolupracovníkov CZilly, moderátorov a prispievateľov na fóre a aktívnych prispievateľov okolo Mozilla.sk, tak je to veľmi veľmi biedne (a celkom pochopiteľné), dá sa to spočítať na prstoch jednej ruky. A známych používateľov, ktorí sa aspoň niekedy snažia zapojiť na fóre, je ďalších najviac na päť prstov. Bohužiaľ - veď vidíš sám, koľkí sa ti tu ozvali, že by mali záujem.
Niečo okolo združenia sa pripravuje, len je ešte skoro o tom hovoriť, keď vôbec nie je isté, či z toho niečo bude. Jedným z cieľov bude aj pritiahnuť prívržencov a rozšíriť naše rady.
Napadlo ma aj to, že by som napríklad nerád videl, ako sa vopred zorganizované a ohlásené stretnutie priaznivcov Mozilly skončí stretávkou 3 ľudí. Možno by mal potom aj nejaký neprajník dôvod na smiech a znevážil tak všetko to dobré, čo sa tu doteraz urobilo.
(- to sú moje osobné názory a rád si o nich podiskutujem a vypočujem aj iné -)
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Príspevok od užívateľa Mazarik » 11. Apríla 2006, 00:07

To je pravda a suhlasim s tym. Som si len chcel rypnut;) Cesku komunitu celkom poznam a je to tak, ale ak sa zidu len 3, tak je to uspech nie? Podla mna je jedno kolko ludi sa tomu venuje, ale dolezite su vysledky a ako si pokecame, nie? Napr. rozsireni je do slovenciny prelozenych myslim dost(vdaka SlovakSoftovi ze), zakladne aplikacky tiez. Chyba uz iba poriadna propagacia(vid LinuxExpo...), ale to je ta najnarocnejsia cast:( Rozhodne ma stve, ze vela ludi o tejto stranke nevie, napr. minule sa jeden pytal na czille ako zo slovenskej na anglicku lokalizaciu. Nechcem tu nejako tlapat do vetra, pretoze na to samozrejme nemam pravo, ked som zatial nic vyznamne neurobil, pokladajte to iba ako nazor.

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 11. Apríla 2006, 02:00

Mazarik, stretnutie k FX2.0 máme v pláne, ale musíš pochopiť, že to záleží od veľmi veľa faktorov, ktoré nebudem rozpisovať. Ono tých plánov je viac, času pomenej... Ako napísal SlovakSoft, prsty jednej ruky by ti stačili na spočítanie nás v Mozilla.sk, aj preto niektoré veci trvajú oveľa dlhšie než by sme sami chceli. Hold zadara sa málokomu chce robiť :-( Vo fóre to tiež nie je podľa našich predstáv, v podstate máme "len" stálych návštevníkov, noví pribúdajú pomaly. O tomto všetkom vieme a určite radi privítame každú pomoc... Bohužiaľ musím povedať, že propagácia na spôsob LinuxExpo zatiaľ nehrozí, jediný spôsob propagácie nám momentálne zabezpečujú reklamné bannery... Ak má niekto možnosť zabezpečiť reklamu na billboardoch, ozvite sa :smiech: :smiech: :smiech:

Čiže k téme. Napíšem to nasledovne: Predbehol si dobu, budeš musieť ešte vydržať, ale budeš medzi prvými, ktorý sa o prípradných prípravách stretnutia dozvie. Hawk :D :smiech:

BTW: 3 ľudia sú už komunita?? :D
:ilovefirefox:

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 11. Apríla 2006, 07:31

Rozumne píšete :)
Pokiaľ ide o tento web a prácu, čo je hotová - áno, máme všetky aplikácie a kopu rozšírení a iných doplnkov, vyhľadávacie moduly, portable verzie, nejaké FAQ a návody - v tomto sme sa za polroka na českú komunitu dotiahli a v niektorých oblastiach aj predbehli, web je myslím aj krajší, chýbajú len niektoré funkcie (triedenie rozšírení, na ktorom sa robí), ale to je všetko. Okruh ľudí, čo sem chodia, nie je veľký a kopa Slovákov ešte stále pozná len CZillu. Stretnutie naživo je reálne, až keď sa najprv budú schádzať tu - to by som prirovnal k fóru. Ak na fóre denne padne aspoň nejaký primeraný počet otázok a adekvátne k tomu odpovedí, tak budem vidieť, že na Slovensku je dostatočný počet používateľov. Inak sa také stretnutie nemôže nazývať stretnutím slovenskej komunity Mozilla, ale len "Počuj Fero, stretneme sa zajtra u Mamuta a pokecáme o Mozille".
Ale teší, že sa o tom aspoň rozprávame - je dobré, že táto téma vznikla.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Breaker
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 3. Februára 2006, 21:30
Bydlisko: Poprad
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Breaker » 1. Mája 2006, 19:34

Nebral by som pocet aktivnych prispievatelov tohto fora za nejaky smerodajny. FF je super, ale bud su ludia lenivi, alebo ich odradza nejaka sucast fora (ako mna napriklad). Ja by som odstranil v 1. rade tieto "hodnosti", ktore napriklad mna oznacia ako lamu, aj ked mam minimalne take skusenosti s FF ako ini tuto... Chapem, je to "hodnost" vo fore a nie v skusenostiach, ale mna to aj tak odradi. Kazdy vyzera nerad ako lama... PEACE, mame predsa 1 spolocnu lasku. :) :wink:
<b>Slovak HW master</b>

Zamknuté