Tricka Mozilla

Fórum o propagácii produktov Mozilla
Užívateľov profilový obrázok
Daniel_Medo
moderátor
moderátor
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 12:38
Bydlisko: pri PC
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daniel_Medo » 1. Apríla 2006, 20:02

Tema presunuta do propagacia :wink: Bolo by dobre, keby sa niekto ujal tohoto napadu, ziskat alebo vytlacit tricka mozilly, mierne som uz kecal o tom so SlovakSoftom a tych 700sk nie je nizka suma, skor naopak, za to kupim znackove tricko (urcite aj mozilla je znacka ale aj tak) Myslim ze SlovakSoft ma pravdu v tom ze za to co sa tu ludia trosku snazia by mohla mozilla odvdacovat aspon zlavami na ich suveniry, rad by som si kupil aspon dve tricka, rad sa budem prezentovat v mozilla tricku ale tych 700sk zan nedam.

Užívateľov profilový obrázok
ALTER64
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 31. Marca 2006, 23:14

Príspevok od užívateľa ALTER64 » 1. Apríla 2006, 21:09

Mam problem s ktorym o 1/2 noci otravujem a este z toho ma aj niekto radost (dokonca hned 2-ja). Navyse nic neplatim - to je uzasne a strasne sa z toho tesim! :lol:

Pomaly zvazujem, ze si objednam prvy kamion tych podporujucich FF triciek :ilovefirefox:

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 1. Apríla 2006, 21:20

Keď nejaké budeš objednávať, tak povedz - aj ja si kúpim. Jedno sa mi neoplatí kvôli poštovnému (10 eur pri jednom tričku za 13 eur). Plus nejaké ďalšie suveníry. A to vravím vážne.
Dúfam, že v skutočnosti ešte nie je naša realita v takom zlom stave, keď niekoho tak prekvapuje dobrovoľnícka činnosť zdarma.
Tak ma napadlo, že by sme naozaj mohli zistiť záujem ľudí o tie tričká, pozbierať prihlášky a nakúpiť ich. Mohol by som sa toho ujať, mám možnosť platby kreditkou.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
ALTER64
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 31. Marca 2006, 23:14

Príspevok od užívateľa ALTER64 » 1. Apríla 2006, 21:29

Tak tomu hovorim vyzva!
Ok, pridavam sa ako prvy (teda druhy)...

Nebudes mat potom vela roboty z tym finalnym rozposlanim po celej SR?

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 1. Apríla 2006, 21:37

Tak nejakej roboty s tým sa nebojím - keď je to pre Mozillu... Skúsim o tom prehodiť reč s ostatnými kompetentnými. Myslím, že Česi pred časom podobnú akciu robili.
Koniec koncov to môžem poňať ako normálny obchod (ani nemusím zisťovať záujem), ja nakúpim a potom budem predávať. V tomto prípade len s pokrytím nákladov.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
ALTER64
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 31. Marca 2006, 23:14

Príspevok od užívateľa ALTER64 » 1. Apríla 2006, 21:52

Ok, tak sa hlasim do zoznamu s 2 trickami:

1 x Black Grayscale Firefox T-Shirt
1 x Black Firefox T-Shirt

Size: L

Ked to vyjde, budem sa moc tesivy...

codik
Slovak Extensions Developer
Slovak Extensions Developer
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 2. Decembra 2005, 18:05
Bydlisko: Malacky, Slovenská republika
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa codik » 1. Apríla 2006, 22:35

Ja by som si tiez rad objednal tricko:
* farba: tmavomodra (navy), velkost: L
Marek Hám
Firefox/16.0.2 @ Windows 7

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 1. Apríla 2006, 22:49

Vydržte páni, skúsim vymyslieť nejaký postup. Dám vedieť.
admin SME.sk

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 1. Apríla 2006, 23:06

Dohodnem sa s Vami súkromne, nebudeme z toho robiť verejnú akciu.
Pošlite mi e-mail, napíšem Vám ako to urobíme.
admin SME.sk

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 2. Apríla 2006, 22:33

Tému tričiek uzavriem tým, že na jedného by to vyšlo asi 700,-Sk a to si môžete rovno dať vyrobiť svoje vlastné na Slovensku, sú na to online návrhové stránky - hľadajte slovo "shirtinator".
Keď si to urobíte pre seba alebo pre kamarátov a nebudete to predávať, nebude to protirečiť ochranným známkam.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
branor
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:28
Bydlisko: EU-SR-TN(BA)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa branor » 2. Apríla 2006, 23:45

Ja by som to este tak moc rychlo nezatracoval, mozno sa este nieco v najblizsej dobe poriesi...
Co sa tyka tych 700 sk si myslim ze ak to vychadza na rovnako skor by som si to asi objednal orginal, pretoze si myslim ze darovat vacsiu cast z tej ceny tricka mozille alebo nejakej chamtivej firme na vyrobu takychto predmetov je rozdiel... Mozilla Foundation z tychto propagacnych veci financuje svoje aktivity a vyvoj preto je to aj take drahe - aj ked asi nevedia ze pre nas su to velke prachy. Takze z toho postoja to dam radsej im nez nejakej firme a mozem povedat ze mam orginal.
Vedúci prekladov do slovenčiny...

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 2. Apríla 2006, 23:58

To je Braňo tvoj postoj a ty zase dobre poznáš môj. Som veľmi nespokojný s tým, že ani oficiálny lokalizačný tím si podľa istých názorov nemôže dovoliť vytlačiť a rozdať tričká s logom členom klubu. Na vysvetlenie ostatným - snažil som sa vypracovať na to podmienky.
Hoci som členom tohto tímu, nemôžem prehliadať určité nezmyselnosti, ktoré tento spolok sprevádzajú. Mám už na svet viac rozhľadený názor a nebudem prijímať nekriticky všetko, čo sa mi podsúva.
Bohužiaľ ani Mozilla nie je až taký dobročinný podnik, ako sa zdá (viď zisky od Google).
A na tvoj názor sa dá odpovedať aj inak - prečo mám podporiť zahraničnú organizáciu, ktorá sem nepošle ani euro, keď sa mi všade okolo tlačí do hlavy, aby som podporoval slovenských výrobcov.
Dúfam, že to Braňo nevezme ako nejakú podpásovku voči Mozilla.sk, ale podľa mňa by sa lokalizačné tímy na celom svete mohli viac dožadovať toho, čo im za ich prácu prináleží - aspoň nejakých výhod.

Mohli by sme toto osamostatniť do nejakej inej témy.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
branor
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:28
Bydlisko: EU-SR-TN(BA)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa branor » 3. Apríla 2006, 01:10

Jasne ja suhlasim ale este je tu par veci co sa mi podarilo zistit od posledneho rozhovoru, pokecame o tom cez ICQ a dame tu total vyjadrenie OK? nebudeme to tu rozpytvavat...
Vedúci prekladov do slovenčiny...

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 3. Apríla 2006, 07:42

Dano, ďakujem za vytvorenie témy. Môj návrh bol takýto:
Vytvorme združenie Mozilla.sk, stanovme členský príspevok napríklad na 150 alebo 200 Sk. Dajme vyrobiť vlastné tričká, jedno by mohlo vyjsť na 100 Sk (+ 50 na poštovné). Každý člen združenia dostane zdarma tričko s logom Mozilly a Mozilly.sk.
Podľa podmienok, ktoré som našiel tu:
http://www.mozilla.org/foundation/trademarks/faq.html
som sa domnieval, že ak to nebudeme predávať, ale dávať zdarma členom združenia, neporušíme ochranné známky.

"Can I make a t-shirt/desktop wallpaper/baseball cap with the logo on?
Sure, if it's just for you, or if it's for others and no money or other consideration changes hands (although see the question about high-res versions)."

Niektorí ľudia okolo Mozilly však majú na to opačný názor, hlavne kolegovia z Čiech, ktorí sa o podobnú vec snažili pred časom a nakoniec si vyrobili tričká len s logom Czilla. Tvrdia, že akákoľvek hromadná distribúcia bude protiprávna.
Nie som právnik a možno sa aj mýlim. Ale pozerám sa na to z ľudského hľadiska - ak existuje nejaká šanca presadiť si to, tak to urobme. Byť členom združenia slovenskej Mozilly, patriť k nejakej komunite. A navyše mať tričko za 150 Sk je predsa len rozdiel oproti 700.
Braňo sa o isté kroky snaží, ako mi vysvetlil e-mailom a nemám hádzať flintu do žita. OK - uvidíme, či vydobyje nejakú zľavu.
Rád by som mu pripomenul, že tričká boli len podnetom na úvahu o združení a neviem prečo sa stavajú na prvé miesto. Pre mňa až také dôležité nie sú.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Príspevok od užívateľa Mazarik » 3. Apríla 2006, 08:33

Len taka vec offtopic, tricka si chcete urobit, chcete byt komunita, ale ked clovek napise, ze kto by prisiel na stretko pri prilezitosti vydania ff2.0, tak tam vidim jedneho jedineho cloveka:( a dalsi mi napise, ze sa dohodnete medzi sebou.. to je pekne uzavreta komunita:(

Zamknuté