Zopár návrhov na zlepšenie propagácie

Fórum o propagácii produktov Mozilla
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
andreios
návštevník
návštevník
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 20. Marca 2005, 23:57
Bydlisko: krásne Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Zopár návrhov na zlepšenie propagácie

Príspevok od užívateľa andreios » 13. Apríla 2006, 12:30

Tuším v téme o stretnutí k FF 2.0 padlo konštatovanie, že propagácia stránky mozilla.sk má ešte svoje rezervy. Nuž tak si dovolím dať zopár návrhov na zlepšenie propagácie portála mozilla.sk a produktov Mozilla, ktoré som si nejako usporiadal dnes ráno (som sa dobre vyspal, asi to bude tým :D).


1. Možno by bolo zaujímavé urobiť čosi ako počítadlo odkazovačov (klikov) alebo štatistiku odkazujúcich stránok, pre tých, ktorí umiestnili na svoju stránku banner alebo textový odkaz na mozilla.sk (niečo ako spreadfirefox.com v slovenskej verzii). A potom sprístupniť štatistiku, kto získal najviac návštevníkov pre mozilla.sk za mesiac, rok, celkovo. Časom, ak by vznikla aj nejaké združenie, by pre najlepšieho mohlo byť aj tričko či šiltovka ako odmena. Ale aj bez toho, myslím si, že by to zvýšilo motiváciu propagovať mozilla.sk. Čo sa týka štatistiky, mohla by to byť osobitná stránka, alebo by to mohlo byť aj vo fóre, trebárs pod počtom príspevkov ešte počet získaných návštevníkov. Snáď by to nemal byť až taký veľký problém urobiť v php. To znamená, že napr. banner, ktorý je umiestnený na mojej stránke, by odkazoval na čosi ako http://www.mozilla.sk/index.php?odkazovac=andreios


2. Možno by nebolo odveci porozmýšať aj nad výmennou bannerovou reklamou (billboard.sk, newlinx.adrenalinesk.sk, ...)


3. Som ochotný venovať po tisíc kreditov v billboard.sk a adrenalinesk.sk na propagáciu mozilla.sk. Budem rád, ak sa niekto pridá.
andreios
www.grkat.net - nová adresa

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 13. Apríla 2006, 21:42

Toto realizovateľné zrejme nebude, pretože na stránkach nemôžeme mať reklamu (ja osobne som navyše dosť proti), bolo by to porušenie podmienok, za ktorých to tu môžeme prevádzkovať.
Navyše sme neziskový projekt. Čiže tadiaľto cesta nevedie...
:ilovefirefox:

Užívateľov profilový obrázok
andreios
návštevník
návštevník
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 20. Marca 2005, 23:57
Bydlisko: krásne Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa andreios » 13. Apríla 2006, 22:43

OK, a čo ten prvý bod? S tým by sa nedalo niečo urobiť?
andreios
www.grkat.net - nová adresa

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 13. Apríla 2006, 23:08

Áno, ten prvý bod sa mi páči a zrealizovať sa samozrejme môže...
:ilovefirefox:

Zamknuté