Orbit Downloader addon

Fórum o doplnkoch do produktov Mozilla a ostatných podporovaných programoch
Zamknuté
Sosna
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 23. Decembra 2005, 12:00

Orbit Downloader addon

Príspevok od užívateľa Sosna » 28. Júla 2007, 13:52

Nový Orbit Downloader V2.1.5 http://www.orbitdownloader.com/changelog.htm obsahuje Firefox addon. Na stránkach autora Nelsona je vidieť, že sa zobrazuje možnosť stiahnuť súbor priamo v ponuke Firefoxu. Nevie niekto poradiť ako to rozchodiť? :cry:

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 28. Júla 2007, 14:03

Keď prídem poobede domov, tak sa na to pozriem. Lokalizujem Orbit do slovenčiny.
admin SME.sk

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 28. Júla 2007, 15:42

Ono by sa to po správnosti malo nainštalovať automaticky do profilu Firefoxu, ale u mňa to tak nebolo. Takže som prešiel do C:\Program Files\Orbitdownloader\addons\orbitff, zbalil jeho obsah (teda priečinok chrome, súbory chrome.manifest a install.rdf) do archívu ZIP (trebárs orbit.zip) a potom som mu premenoval príponu na XPI (orbit.xpi). A ďalej už normálna inštalácia do Firefoxu. Po reštarte Firefoxu to už je v kontextovej ponuke.
Keď budem mať čas, tak sa na to pozriem bližšie, aj to preložím a pošlem to vydavateľovi Orbit-u.
admin SME.sk

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 28. Júla 2007, 17:50

Tak už som to preskúmal – Orbit tak trochu neštandardne nainštaluje do priečinka profilu Firefoxu (do podpriečinka extensions) súbor bez prípony (orbit_ffext@orbitdownloader), čo je len textový súbor s cestou k doplnku samotnému (do inštalačného priečinka Orbit). Nainštaluje to len do profilu Default.
Malo by sa tak stať, keď v programe Orbit downloader nastavíte integráciu do Firefoxu. Takže si v Orbit-e prejdite Predvoľby > Monitory > Integrácia prehliadačov (pri nastavovaní musí byť Firefox zatvorený).
Nič to nemení ani na tom postupe ako som uviedol, len ten prvý postup je "ručná práca".
admin SME.sk

Sosna
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 23. Decembra 2005, 12:00

Príspevok od užívateľa Sosna » 28. Júla 2007, 18:31

Ďakujem za uvedený postup. Funguje to výborne. Len sa mi to zdá mierne komplikované, ale časom sa to určite dorieši. Vzhľadom na to, že Orbit je môj obľúbený downloader, rozšírenie Flashgot som mohol odinštalovať. Na preklad do SK sa vopred teším. :lol:

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 28. Júla 2007, 18:38

Do svojho profilu Default som ho ručne neinštaloval a objavil sa mi medzi doplnkami, keď som to nastavil v Orbit-e. Takže by to malo byť funkčné aj normálne.
Ja osobne uprednostňujem iný program a neklikám nikdy pravým, ale normálne ľavým a IDM sleduje prípony. Tie určené rovno prevezme.
admin SME.sk

Sosna
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 23. Decembra 2005, 12:00

Príspevok od užívateľa Sosna » 28. Júla 2007, 18:53

IDM som používal, ale s tou integráciou do FF to nie je až také dobré. IDM je hodne agresívny a v prípade, keď server nepodporuje "sťahovače" ma to vedelo poriadne dožrať. Takto mám na výber, či to so sosnem pomocou FF alebo použijem Orbit. Tiež sťahujem ľavým tlačítkom myši, s výnimkou hromadného sťahovania (mimochodom aj s týmto ma IDM trocha problémy). A navyše Orbit je free a sosne aj flash. :wink:

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 28. Júla 2007, 19:02

Jasné, to chápem. Ja žiadnu z tých uvedených potrieb nemám a tak som IDM neopustil, ani keď sa tu objavil Orbit. Ale je zaujímavý, inak by som sa nebol pred časom pustil do jeho lokalizácie.
admin SME.sk

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 12. Augusta 2007, 09:37

Orbit 2.1.6, ktorý už je na jeho domovskej stránke, obsahuje doplnok do Firefoxu lokalizovaný aj do slovenčiny. Kontextová ponuka je už teda tiež v slovenčine, len ešte uvažujem, či zmeniť klávesové skratky alebo nie. Ani v angličtine nie sú tak, ako by mali byť (teda v slove a nie v zátvorke za položkou).
admin SME.sk

Zamknuté