ImportExportTools (Mboximport enhanced)

Fórum o doplnkoch do produktov Mozilla a ostatných podporovaných programoch
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

ImportExportTools (Mboximport enhanced)

Príspevok od užívateľa wladow » 30. Septembra 2007, 23:56

Táto časť fóra slúži všetkým, ktorí nám chcú pomôcť. Môžete sem písať pripomienky, návrhy a nahlásiť nepreložené texty v rozšírení "ImportExportTools (Mboximport enhanced)". Prispejete tým k vylepšeniu kvality jeho lokalizácie do slovenčiny...

Lokalizuje: branor
Stránka rozšírenia: http://www.mozilla.sk/rozsirenia/importexporttools/
:ilovefirefox:

kristj
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15. Novembra 2007, 10:00

Príspevok od užívateľa kristj » 15. Novembra 2007, 10:10

mám Firefox 2.0.0.7 a Thunderbird 2.0.0.6.

Doplnok sa nedá nainštalovať, vypisuje sa hlásenie "nekompatibilná verzia s aktuálnou verziou Firefoxu".

Pokúšal som sa ho inštalovať aj do verzie Firefoxu 2.0.0.9, výsledok bol ten istý.

Skúsil som deaktivovať overovanie kompatibility verzií doplnkov s verziami Firefoxu, TB, nefunguje to.

Mozzilu neznášam kvôli tomu, že nová verzia vyžaduje reinštalovanie už predtým nainštalovaných doplnkov. Mala by ich automaticky podporovať. inak je to max otravné a užívateľsky NEVHODNÉ !!!!

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 15. Novembra 2007, 10:18

Prečo sa pokúšate nainštalovať do Firefoxu rozšírenie, ktoré je určené do Thunderbirdu? Do TB sa inštaluje z disku, nie z webovej stránky otvorenej vo Firefoxe.
Inštalujeme rozšírenia v Thunderbirde
Nová verzia programu od Mozilly vyžaduje preinštalovanie doplnkov? Vývojári programu majú sledovať, akú maximálnu verziu autor každého rozšírenia do neho zapísal? Funguje to naopak. A ak je autor rozšírenia normálny, zapísal tam 2.0.0.* a používateľ nemá žiadne problémy.
admin SME.sk

kristj
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15. Novembra 2007, 10:00

Príspevok od užívateľa kristj » 15. Novembra 2007, 10:25

samozrejme, že som sa to pokúsil inštalovať aj z disku aj v prostredí TB, aj neviem ako ešte, tá otrravná hláška tam stále je..."Doplněk IETool Mboximport enhanced 1.3.1 nemohl být nainstalová, jelikož není kompatibilní s aplikací Firefox."

kristj
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15. Novembra 2007, 10:00

Príspevok od užívateľa kristj » 15. Novembra 2007, 10:27

práve to sú tie drobné CHYBY mozzily, ktoré desne otravujú život...

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 15. Novembra 2007, 10:32

Nerád vám protirečím, ale ja tu žiadnu chybu Mozilly nevidím. Práve som to nainštaloval trikrát za sebou do Thunderbirdu 2.0.0.9 SK (Nástroje > Doplnky > Rozšírenia > Nainštalovať).
Čo to české hlásenie, prečo tam je?
admin SME.sk

kristj
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15. Novembra 2007, 10:00

Príspevok od užívateľa kristj » 15. Novembra 2007, 10:37

K inštalácií rozšírení...
možno som to v prvom príspevku napísal nezrozumiteľne:
Ak chcem používať doplnok, nainštalujem ho napr: do verzie 2.0.0.7, ak výjde verzia Firefoxu 2.0.0.8 malo by to fungovať tak že rozšírenia doplnkov by mali fungovať naďalej (bez zásahov koncového užívateľa).

Nikto nechce aby vývojári mozzily sledovali či autori rozšírení aktulizujú svoje doplnky, ale ak to je také jednoduché, že autor rozšírenia má zapísať do verzie rozšírenia 2.0.0.*, a tým porieši kompatibilitu s ďaľšími verziami, potom je overovanie kompatibility úplne zbytočné.

Ja by som to overovanie z mozzily vyhodil. obťažuje to autorov rozšírení aj koncových užívateľov (hovorím za seba.)

kristj
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15. Novembra 2007, 10:00

Príspevok od užívateľa kristj » 15. Novembra 2007, 10:40

prečo tam je to české hlásenie? mám nainštalovaný český wxp a teda aj programy používam lokalizované do češtiny...

Ale prečo tam vôbec vyskakuje, to by som rád vedel aj ja, a keby som to vedel, tak sa sem vôbec neprihlasujem...

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 15. Novembra 2007, 10:45

kristj napísal:nainštalujem ho napr: do verzie 2.0.0.7, ak výjde verzia Firefoxu 2.0.0.8 malo by to fungovať tak že rozšírenia doplnkov by mali fungovať naďalej (bez zásahov koncového užívateľa).
Ale ono to tak aj funguje. Nepamätám sa, kedy naposledy som musel doplnok preinštalovať po (minoritnej) aktualizácii programu. Skoro všetky rozšírenia majú zapísanú kompatibilitu v tvare 2.0.0.* a taká polovica z nich až v tvare 3.0a* (čiže ich autori idú s vývojovou verziou).
Väčšie komplikácie nastávajú raz za rok, ak sa prechádza z 1.5 na 2.0 a nabudúce to bude z 2.0 na 3.0. Je to na autoroch rozšírení, aby sledovali vývoj. Nemožno dovoliť nesledovať kompatibilitu, pri väčších zmenách programu (prechod na novšiu sériu) sa výrazne program a jeho prostredie mení a rozšírenia by spôsobovali nefunkčnosť programu, za čo by používatelia obvinili zase len Mozillu.
admin SME.sk

kristj
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15. Novembra 2007, 10:00

Príspevok od užívateľa kristj » 15. Novembra 2007, 10:48

Ďakujem za odpovede...

Odsledujem si to, neskôr sa ozvem.

kristj
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15. Novembra 2007, 10:00

Príspevok od užívateľa kristj » 15. Novembra 2007, 10:52

ešte také drobnosti.

Keď preinštalovávam TB (odinštalujem, nainštalujem novú verziu) , neprídem o prijatú poštu a nastavené profily?

Ďakujem za odpoveď.

kristj
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15. Novembra 2007, 10:00

Príspevok od užívateľa kristj » 15. Novembra 2007, 10:54

pozn . doteraz som to len "preplácaval" novou verziou.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 15. Novembra 2007, 10:56

Ďalší test: český Thunderbird 2.0.0.9 a ImportExportTools (Mboximport enhanced) 1.3.1 prevzatý z našich stránok. Bol nainštalovaný v poriadku.

To hlásenie vám ukážem, stane sa to vtedy, ak sa do Firefoxu inštaluje rozšírenie určené pre Thunderbird. Ak to naozaj nie je váš prípad, tak potom neviem, kde je chyba. V Thunderbirde ani v tom rozšírení ale nie je.
admin SME.sk

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 15. Novembra 2007, 10:58

kristj napísal:ešte také drobnosti.

Keď preinštalovávam TB (odinštalujem, nainštalujem novú verziu) , neprídem o prijatú poštu a nastavené profily?

Ďakujem za odpoveď.
Nie, inštalácia nezasahuje do profilov. Ani to odinštalovanie nie je potrebné. Stačí preinštalovať. Ale zálohovanie profilu je tak či tak potrebné.
admin SME.sk

Zamknuté