Prehravanie Wav suborov bez Pluginu

Fórum o doplnkoch do produktov Mozilla a ostatných podporovaných programoch
Zamknuté
Kemik
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18. Decembra 2007, 11:05

Prehravanie Wav suborov bez Pluginu

Príspevok od užívateľa Kemik » 18. Decembra 2007, 11:15

Pekny den prajem,

pracujem ako vyvojar a na stranke ma uzivatel moznost si ulozit zvukove subory typu wav(podla priania zakaznika).
Nasledne ma byt mozne prehravat subory priamo na stranke. V IE sa pouzije pravdepodobne nejaky LIveAudio plugin, takze to prehra. Vo Firefoxe vsak vyskakuje hlaska pre nainstalovanie pluginu. To je OK, ale zakaznikovi vadi, ze si to musi uzivatel rucne nainstalovat. Presnejsie rucne nainstalovat QuickTime plugin. Existuje nejaky iny sposob, ako vo FF prehrat wav subor aj bez tohto pluginu? Alebo e nejaka moznost ako nastavit, aby sa automaticky nainstaloval ten QuickTime plugin?

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 18. Decembra 2007, 11:45

Pustím sa na mne neznámu pôdu, je to skôr pre webidzajnérov. Ale zaujalo ma to, lebo som minule odinštaloval QuickTime a teraz som teda na tento podnet skúšal, ako prehrať WAV bez neho. Na MozillaZine som našiel zdrojový kód stránky na prehrávanie WAV zásuvným modulom WMP. Ten majú nainštalovaný skoro všetci. A ak nie, tak neviem, či funguje automatická inštalácia.

<embed src="nazov_suboru.wav" type="application/x-mplayer2" autostart="true" loop="false" volume="100" hidden="true" >

Samozrejme parametre prispôsobiť podľa potreby. Tu je jedna testovacia stránka: http://www.rines.net/sharon/MightySharon.htm
admin SME.sk

Zamknuté