Abbeynet voip

Fórum o doplnkoch do produktov Mozilla a ostatných podporovaných programoch
Zamknuté
pvagner
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17. Augusta 2008, 10:42

Abbeynet voip

Príspevok od užívateľa pvagner » 17. Augusta 2008, 11:48

Dobrý deň,
Pred pár dňami som začal hľadať nejakého jednoduchého a funkčného VOIP klienta. Natrafil som na rozšírenie firefoxu Abbeynet voip, ktorý bol v marci tohoto roku publikovaný aj na mozilla.sk v časti rozšírenia. Autorom prekladu je PeePay.
Ako zrakovo postihnutý som v používateľskom rozhraní tohoto rozšírenia zistil drobné nedostatky, napr. nemožnosť pohodlného ovládania z klávesnice. Pokúsil som sa kontaktovať autora prostredníctvom tohoto formulára. Nedostal som zatiaľ žiadnu odpoveď. Tiež fakt, že slovenská lokalizácia nie je autorom podporovaná ma prinútil pozrieť a urobiť do rozšírenia pár drobných zmien (aj keď žiaľ je to v rospore s licenčnými podmienkami). Samozrejme som sa pridŕžal pri týchto zásahoch TZV. XUL Accessibility guidelines.

Od slovenskej verzii 1.0.0.5 som urobil tieto zmeny:
  • Interaktívne prvky v dialógových oknách nastavenia a registrácia sú správne spárované s príslušnými menovkami.
  • Predvolené umiestnenie ovládacých prvkov voip telefónu je zmenené zo stavového riadku na navigačný panel, čím vstupné pole číselníka môže získať systémový fokus.
  • TZV. zelené a červené tlačidlá panelá nástrojov môžu tiež získať systémový fokus.
  • Z panela nástrojov rozšírenia je odstránené tlačidlo menu spolu aj s ponukou, ktorá je premiestnená do hlavného menu Firefox - Nástroje\Abbeyphone.
  • Odstránený panel s bannerom a tiež odstránené načítavanie neexistujúcich url adries do postrannej lišty.
Testované z Gizmo5 známym tiež ako Gizmo project

Sťahujte tu

millan
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 22. Marca 2007, 22:05

Re: Abbeynet voip

Príspevok od užívateľa millan » 18. Augusta 2008, 09:29

je to dobrý preklad, len mi vyhodilo ??? pred aplikáciou a za ňou tiež. V tom riadku, ako sa ukáže rozšírenie. Keby to zmizlo, bolo by to perfektné. Pozriete sa na to?

millan
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 22. Marca 2007, 22:05

Re: Abbeynet voip

Príspevok od užívateľa millan » 18. Augusta 2008, 11:23

Musím sa opraviť. Na začiatku a na konci sa ukazuje /**/.

pvagner
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17. Augusta 2008, 10:42

Re: Abbeynet voip

Príspevok od užívateľa pvagner » 18. Augusta 2008, 20:12

ďakujem za test, pokúsil som sa to opraviť, stačí znova stiahnúť a potom neviem či odinštalovať alebo aký je postup ak chcete nahradiť tú istú verziu. Zmena bola v súbore abbeyphone.jar.

millan
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 22. Marca 2007, 22:05

Re: Abbeynet voip

Príspevok od užívateľa millan » 19. Augusta 2008, 14:28

už to funguje správne. Dík.

Zamknuté