Login pri dialog okne

Fórum o doplnkoch do produktov Mozilla a ostatných podporovaných programoch
Zamknuté
Vello
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13. Januára 2009, 11:48

Login pri dialog okne

Príspevok od užívateľa Vello » 13. Januára 2009, 11:58

Zdravim,

Ospravedlnujem sa ak tu taka tema je ale hladal som ako som hladal ale nenasiel som.

Uz stracam nervy ako sa prihlasovat pri situacii ak Vam nabehne okienko pre login a password (teda nemyslim klasicky login form na stranke) - ak sa niekto napriklad prihlasuje do MySQLPHPAdmin-a alebo povedzme akademicky informacny system STUBA (http://is.stuba.sk/) tak dobre vie o com hovorim.

Firefox default password manager totiz ma zabudovany vyber passwordov len pre klasicke formy na strankach, ale ak sa niekto chce prihlasit do povedzme MySQL admina a ma tam na vyber povedzme 5 databaz, tak nema moznost vyberu.

Jediny extension, ktory splna to co chcem je SXIPPER (https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... 65#reviews) lenze je az moc "prespekulovany", nepotrebujem vsetky jeho featury a naviac berie slusne mnozstvo z pamete a citit to pri starte firefoxu (ked sa niekto ponahla /co ja stale/ tak par sekund navyse je dost...)

Neviete please niekto o niecom co robi to co SXIPPER ale len pre loginy v dialogovych oknach?

Diki.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Login pri dialog okne

Príspevok od užívateľa Mazarik » 13. Januára 2009, 15:05

Toto je normalne HTTP prihlasovanie a pokial to nie je stranka cez ssl, tak Vase heslo putuje po sieti nezabezpecene. Inak tie prihlasovacie udaje si mozete nechat zapamatat a pokial vyplnite spravne prihlasovacie meno, tak sa Vam doplni prislusne heslo k tomu menu. No a osveta musi byt, takze pokial pouzivate pocitac viaceri, tak doporucujem urobit kazdemu pouzivatelovi samostatny ucet na urovni opracneho systemu a tam by ste nemali takyto problem.

Vello
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13. Januára 2009, 11:48

Re: Login pri dialog okne

Príspevok od užívateľa Vello » 13. Januára 2009, 21:17

No myslim ze nesuhlasim, prave som to odskusal na novom 5minutovom firefoxe 3.0.5 - samozrejme zadny addon, cisty firefox

Skusal som to na prihlasovani do phpmyadmina a presne ako som predpokladal - nefunguje to (a to je pritom velmi dolezita vec, nechapem preco na to ludia z mozilly nemysleli)

Povedzme ze prvy krat sa nalogujem do admina, zadam nasledovne udaje:

login: databaza1.domena.com
password: heslo1 (teda 6 znakov)

Kliknem na zapametat -> OK zapametane, vypnem fiferox spustim znova. Zase zapnem phpMyAmin a nalogujem sa nasledovne:
login: databaza2.domena.com
password: heslo22 (teda 7 znakov)

Kliknem zapametat - teraz su tam uz zapametane 2 hesla.

Vypnem firefox, zapnem znova a idem sa lognut.

V dialog boxe vyskoci tabulka na login (kde su uz teda zapametane 2 loginy) kde je uz predvyplnene:
login: databaza1.domena.com
password: 6 hviezdiciek (tzn. urcite naloadoval korektne "heslo1")

Ked len prepisem login na databaza2.domena.com tak to samozrejme nepojde pretoze v logine ma "heslo1" pricom by som samozrejme chcel aby to zmenil na "heslo22"

... lenze samozrejme to nezmeni.

Ako hovorim: zatial jediny addon, ktory poznam ze to robi je SXIPPER

Užívateľov profilový obrázok
wam]Spider007
profesionál
profesionál
Príspevky: 661
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 21:36
Bydlisko: Ziar nad Hronom/Bratislava - Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Login pri dialog okne

Príspevok od užívateľa wam]Spider007 » 13. Januára 2009, 21:22

AFAIK tak v takomto dialog okne si viac ulozenych hesiel nepamata ziadny z mainstreamovych browserov.
Notebook Toshiba Satellite A100 |Intel centrino Core duo 1,7GHz |1 GB RAM |Intel media acceleretor 256 MB RAM|100GB HDD|15,4'' 1280 x 800|Linux Ubuntu 8.04|Firefox & Thunderbird ;)

Don't forget to bring the towel!
btw...Wanna get high? :D

Vello
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13. Januára 2009, 11:48

Re: Login pri dialog okne

Príspevok od užívateľa Vello » 13. Januára 2009, 22:44

wam]Spider007 napísal:AFAIK tak v takomto dialog okne si viac ulozenych hesiel nepamata ziadny z mainstreamovych browserov.
Tak neviem ci si mal nekedy zapnutu operu co je tusim 3ti najpouzivanejsi browser, ale ta to ma DEFAULT.

Zamknuté