Pripomienka k popisom rozšírení

Fórum o doplnkoch do produktov Mozilla a ostatných podporovaných programoch
Zamknuté
Drda
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 20. Februára 2006, 14:18
Kontaktovať užívateľa:

Pripomienka k popisom rozšírení

Príspevok od užívateľa Drda » 24. Februára 2006, 10:18

Ahoj vospolok.
Mal by som jeden dobre myslený návrh.
Keď už si človek dá toľko práce s lokalizáciou a uvedením rozšírenia, čo takto uviesť k nemu aspoň pár riadkový zrozumiteľný popis?

Konkrétne myslím popis toho, kde uvedené rozšírenie hľadať, poprípade, ako sa prejavuje, či sa dá odinštalovať ....
Niekde to aspoň sčasti snáď je.
Skúšal som jednotlivé rozšírenia, či fungujú aj pre SeaMonkey a veľakrát som mal problém nájsť, čo mi probudlo a či mi rozšírenie vôbec funguje.

Napríklad dosť som sa vytočil, keď som si nainštaloval PASTE and GO a potom som 10 minút hľadal, či je vôbec nainštalované a čo sa mi zmenilo, či pridalo. Ani som to nenašiel a prišiel som na to náhodou asi po hodine.
Pritom stačí tak málo - stačil by text - pri kliknutí pravým tlačítkom myši v adresnom riadku sa v kontextovom menu objaví nová položka - Prilepiť a prejsť.

Z textu: "Umožní prilepiť URL zo schránky a hneď ju aj načítať na jedno kliknutie." -som sa naozaj nevysomáril. Možno mám dlhé vedenie, ale najskôr som hľadal nejakú ikonu / tlačítko / a nič som nenašiel. Potom sa pozeral do jednotlivých menu, tiež nič. Potom som hľadal v Predvoľbách, či tam nie je nejaké nové nastavenie - zase nič.

Toto je naozaj len príklad, takýchto rozšírení je tam dosť. A je to podľa mňa veľká škoda. Veď to snáď robíte pre obyčajných ľudí a chcete, aby sa to aj využívalo, alebo nie? Keď si niekto nainštaluje rozšírenie a potom ani nevie, či mu ide, lebo nevie nájsť, čo sa mu pridalo, tak pochybujem, že to skúsi aj nabudúce.

Drda

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 24. Februára 2006, 11:29

- ano, navrh rozumny, len kladie dalsie a dalsie naroky na ludi, co tomu uz aj tak obetuju dost casu
- odinstalovat sa da kazde v Spravcovi rozsireni (viem... SeaMonkey...)
- tvoj navrh sa nebude pacit zastancom nazoru, ze netreba pouzivatela az tak vodit za rucicku (velakrat maju pravdu, uzivatel potom beha s kazdou hlupostou o pomoc k druhym, namiesto vlastnej snahy)
Ak by sa niekto ponukol, ze napise lepsie popisy... Na to fakt nemam cas, musim aj zarabat na rodinu :D
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 27. Februára 2006, 21:28

Ďakujeme za návrh, stránky s rozšíreniami sa budú prerábať, ale máme 2 základné problémy: nedostatok času a ľudí... Pokúsime sa na to pozrieť, ale chce to trpezlivosť, máme toho dosť.
:ilovefirefox:

Zamknuté