Zasuvne moduly

Fórum o doplnkoch do produktov Mozilla a ostatných podporovaných programoch
Zamknuté
vlado.mt
návštevník
návštevník
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 3. Júna 2008, 20:42

Zasuvne moduly

Príspevok od užívateľa vlado.mt » 29. Januára 2010, 18:54

Mal by som 2otazocky ohladom zasuvnych modulov :
1. Ako sa da konkretny modul uplne zmazat s profilu firefoxu
2. Ked mam napriklad QuickTime plugin musim mat v PC aby spravne fungoval vo Firefoxe aj samotny program nainstalovany teda QuickTimeplayer alebo vsetko potrebne na spravne fungovanie je v tom plugine???

A este taka podotazka ktore pluginy stacia na bezne pouzivanie Firefoxu,teda aby sa dal pouzivat Facebook,prehlalo animacie,videa proste aby mi to nehodilo hlasku ze chyba nejaky zasuvny modul.


Dik za radu

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Zasuvne moduly

Príspevok od užívateľa Mazarik » 30. Januára 2010, 12:59

1. Ak zasuvnym modulom myslite plugin, tak ano. Zalezi to vsak velmi na tvorcovi toho pluginu.
2. V pripade Quicktimu je odpoved ano.
3. Zalezi na tom, na ake stranky chodite. Pokial niekto chodi na stranky iba s flashom, tak staci iba flash, atd.

vlado.mt
návštevník
návštevník
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 3. Júna 2008, 20:42

Re: Zasuvne moduly

Príspevok od užívateľa vlado.mt » 30. Januára 2010, 13:51

K tej 1. poprosil by som postup ako zmazat plugin (preco sa tam k tlacitku zakazat plugin neprida aj odinstalovat plugin???)

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Zasuvne moduly

Príspevok od užívateľa Mazarik » 30. Januára 2010, 20:21

No a aky chcete odstranit?

vlado.mt
návštevník
návštevník
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 3. Júna 2008, 20:42

Re: Zasuvne moduly

Príspevok od užívateľa vlado.mt » 30. Januára 2010, 20:43

Myslel som to vseobecne ako odstranit nejaky plugin... lepsie by bolo miesto toho zakazat plugin keby tam bolo odinstalovat plugin...

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Zasuvne moduly

Príspevok od užívateľa Mazarik » 30. Januára 2010, 21:27

Ked ho zakazete, tak sa nebude spustat pre prehravanie obsahu na strankach. Pluginy su produkty tretich stran, napr. na prehravanie videa, flashu, javy a podobne. Takze pokial budete chciet odstranit nejaky konkretny plugin z Vasho pocitaca, pretoze to ovplyvnuje vsetky prehliadace nielen Firefox, tak sa informujte na podpore toho programu, ktory ten plugin nainstaloval.
Nemyslite nahodou skor rozsirenia?

vlado.mt
návštevník
návštevník
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 3. Júna 2008, 20:42

Re: Zasuvne moduly

Príspevok od užívateľa vlado.mt » 30. Januára 2010, 21:52

Nemyslim rozsirenia tie sa daju odinstalovat bez problemov... myslim pluginy . Ide o to ze pri instalovani niektorych programov mi tam nainstaluje aj nejaky plugin ktory tam mat nechcem a nevidim ziadnu moznost ako ho mam odtial odstranit.Neda sa nejako spravit aby FF mal prehlad o tom kde je ktory plugin nainstalovany aby sa dal aj potom odstranit ked snim budu problemy.A ja nevidim dovod preco by som mal kontaktovat nejaku podporu programu ved sa to predsa nainstalovalo do FF aj ked je to s tretej strany,ci FF nevie kde sa co instaluje a dovoli nainstalovat kadejaky sajrajt s 3tich stran???No neviem je to na zamyslenie myslim...

Mazarik: zmazal som zbytocnu plnu citaciu.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Zasuvne moduly

Príspevok od užívateľa Mazarik » 30. Januára 2010, 22:27

Slusny instalacny program vacsiny programov obsahuje aj volbu, kde mozete vypnut instalaciu pluginov do prehliadacov. Takze staci citat, co instalujete a neklikat bezhlavo na "dalsi".

Staci, ked to zmazete z tychto adresarov
http://plugindoc.mozdev.org/notes.html#loc-win32

Ako by sa mal Firefox postarat o produkty tretich stran? Podla mna je dostatocne vypnutie v zozname pluginov.

vlado.mt
návštevník
návštevník
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 3. Júna 2008, 20:42

Re: Zasuvne moduly

Príspevok od užívateľa vlado.mt » 30. Januára 2010, 23:02

No ja bezhlavo neklikam pri instalaci len dalej... a stym zeby sa dala vypnut volba instalacie pluginu do prehliadacov som sa zatial nestretol(poprosil by som nejaky priklad programu kde to tak je)
A z tych adresarov neviem ktory patri konkretnemu pluginu co chcem zmazat(napr Divixplayer chcem odstranit aj OFFICE 2007 mi tam dal nejaky plugin ktory mi je na 2veci atd...) a mam WIN 7 a tam su tie adresare inde.

Mazarik: zmazal som zbytocnu plnu citaciu.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Zasuvne moduly

Príspevok od užívateľa Mazarik » 31. Januára 2010, 10:23

Adresar s pluginmi je v instalacnom adresare Firefoxu. To znamena, ze pri beznej instalacii je to v "Program files". Ak to mate nastavene inak, tak to zistite z premennej %PROGRAMFILES% http://vlaurie.com/computers2/Articles/environment.htm Tusim ked tu premennu zadate do okna na spustanie prikazov (myslim, ze to je klavesova skratka win+r), tak by ste mali vidiet umiestnenie toho adresara. Tam to skratka zmazete a hotovo. To aky subor je ktory plugin si uz urcite vygooglite. Stale vsak nechapem, preco si myslite, ze to nestaci zakazat v zozname pluginov.

Zamknuté