Zaheslovanie zmeny stavu doplnkov

Fórum o doplnkoch do produktov Mozilla a ostatných podporovaných programoch
Zamknuté
Petrik
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14. Februára 2010, 11:09

Zaheslovanie zmeny stavu doplnkov

Príspevok od užívateľa Petrik » 14. Februára 2010, 11:22

Ahojte, nasiel som si dobry filter na nevhodne stranky ProCon. Zmena jeho parametrov sa da zaheslovat. Ale da sa velmi jednoducho obist tym, ze sa dany doplnok zakaze v Sprave doplnkov. Preto sa chcem spytat, ci sa da nastavit, aby pri povoleni/zakazani doplnku Mozilla vypytala heslo? Dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Zaheslovanie zmeny stavu doplnkov

Príspevok od užívateľa Mazarik » 15. Februára 2010, 09:53

Nie. Toto je prave ochrana, ktora je ucinna pre ludi, ktori nevedia o rozsireniach a moznosti ich zakazat. Na poriadnu ochranu musite ako administrator nainstalovat nejaky filter do operacneho systemu a ludi, ktorym chcete filtrovat obsah musite dat iba prava uzivatelov. Samozrejme ak je niekto az moc sikovny a ma fyzicky pristup ku stroju, tak mu nezabranite, aby to vypol ;)
Precitajte si tiez http://kb.mozillazine.org/Parental_controls

Petrik
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14. Februára 2010, 11:09

Re: Zaheslovanie zmeny stavu doplnkov

Príspevok od užívateľa Petrik » 15. Februára 2010, 11:53

Dakujem. Kedze sa jedna o zablokovanie obsahu v Ubuntu, tak som skusal este googlom a forami najviac odporucany navod: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=843510 ale tam sa to tiez da jednoducho obist tym, ze sa v Mozzile vypne "pouzivat proxy" a opat je vsetko pristupne :(

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Zaheslovanie zmeny stavu doplnkov

Príspevok od užívateľa Mazarik » 15. Februára 2010, 14:42

V pripade Linuxu mozete nastavit firewall tak, ze sa uzivatel nebude moct dostat na internet inym sposobom ako cez proxy. Na zmenu firewallu samozrejme potrebuje roota, takze bud s proxy alebo nic :)

Zamknuté