Kto je pritomny - realnejsi pocet uzivatelov

Všetky návrhy na zlepšenie, pripomienky ako aj sťažnosti adresujte práve sem
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Kto je pritomny - realnejsi pocet uzivatelov

Príspevok od užívateľa PeePay » 20. Januára 2007, 13:30

dalsi zo serie mojich mini-navrhov:
na hlavnej stranke je dole sekcia "Kto je pritomny". je tam aj pocet zaregistrovanych uzivatelov, no toto cislo je dost zavadzajuce. zislo by sa tam uviest este daco ako "pocet uzivatelov s minimalne 1 prispevkom" - lebo dost je takych co sa len zaregistrovali a tym to skoncilo (nic nenapisali). alebo druha varianta: "pocet uzivatelov, ktori za poslednych 30 dni aspon 1 krat napisali prispevok"... alebo nieco podobne. aby sa dala realnejsie zistit pouzivanost fora mozilla.sk
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 20. Januára 2007, 14:04

Neviem ako to je po technickej stránke s fórom, či sa niečo také dá. K tomu sa iste vyjadrí VV.
Ja sa zamyslím nad tým, načo to je vôbec dobré, resp. prečo to chce niekto zistiť, koho to bude vôbec zaujímať, že počet registrovaných je "zavádzajúci" "nepíšucimi". Ak niekto nič nenapísal, neznamená to, že sem nemôže 10x denne chodiť. Nezistila by sa používanosť, ale len "písanosť". Podľa mňa to nie je zavádzajúce.
Chcete príklad? Napr jedným z prvých je "mik", nemá žiadny príspevok, ale som si istý, že sem občas chodí. Predpokladám, že je to jeden aktívny člen CZilly. Je to zavádzajúce?
"Zreálnenie" čísiel vidím jedine v tom, ak sa odstránia tí, čo sa dajme tomu rok neprihlásili na fórum (ale zatiaľ sme tu len niečo cez rok). Podľa mňa nie je potrebné sledovať, či niekto niečo napísal. Len či sem chodí (aj to nevieme, či sa vôbec prihlasuje).
Jediné, čo inak v tomto smere robíme – čistíme registrácie od spamov.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PeePay » 20. Januára 2007, 14:35

pardon, ano, namiesto
PeePay napísal:"pocet uzivatelov, ktori za poslednych 30 dni aspon 1 krat napisali prispevok"
som chcel dat
"pocet pouzivatelov ktori boli za poslednych 30 dni aspon raz prihlaseni"
len som v rychlosti napisal nieco ine ako som myslel
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 20. Januára 2007, 14:41

Tak to už má iný zmysel (ak chceme hovoriť o používanosti). Teraz je otázka, či to má niekoho okrem správcov fóra zaujímať. Uvidíme, čo povedia ostatní. Podľa mňa môžu niektoré čísla ostať bežnému návštevníkovi skryté. Tak, ako to je teraz, je myslím štandardom aj na iných fórach.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Príspevok od užívateľa Mazarik » 20. Januára 2007, 18:24

Podla mojho nazoru je to pre bezneho uzivatela zbytocna informacia. Kvoli jednomu uzivatelovi sa to neoplati robit. A admin si to vytiahne jednoduchym selectom z databaze. Takze je to podla mna zbytocne.

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 20. Januára 2007, 20:47

Klasický používateľ nechodí každý deň sledovať fórum. Príde keď niečo potrebuje resp. keď si s niečím nevie rady. To, že tu niekto je zaregistrovaný a nenapíše ani jeden príspevok ešte neznamená, že tu nenašiel riešenie svojho problému a tým pádom sa z počtu príspevkov nedá vyčítať používanosť fóra.

Technicky sa to samozrejme naprogramovať dá, je to ale zásah do systému fóra, ktorých chcem robiť čo najmenej (sťažuje to potom údržbu fóra atď). Opäť použijem obľúbenú formulku: Ak by o to žiadalo viac ľudí, je možné to tam dorobiť...
:ilovefirefox:

Užívateľov profilový obrázok
CubeF
návštevník
návštevník
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 5. Decembra 2006, 18:17
Bydlisko: Esperantio
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa CubeF » 21. Januára 2007, 17:08

Mne súčasný systém veľmi vyhovuje. :D Netreba ho upravovať. Bolo by to aj tak zbytočné. A okrem toho mám pocit, že by tie čísla boli ešte zavádzajúcejšie ako sú (nie sú).

:ilovefirefox:

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PeePay » 22. Januára 2007, 17:34

presvedcili ste ma... 8)
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

Zamknuté