Prečo je vhodný názov témy dôležitý

Všetky návrhy na zlepšenie, pripomienky ako aj sťažnosti adresujte práve sem
Zamknuté
SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Prečo je vhodný názov témy dôležitý

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 17. Novembra 2007, 21:21

Možno sa vám na prvý pohľad zdá nepodstatné, ako pomenujete svoju tému, ktorú na fóre zakladáte. Uvedomte si, že s rastúcim počtom tém sa fórum môže stať neprehľadné – názov témy je najdôležitejšia vec, podľa ktorej sa možno v obsahu jednotlivých častí fóra orientovať. Väčšina návštevníkov sa na základe názvu témy rozhoduje, či ju otvorí a prečíta. Preto je dôležité, aby bol názov témy jasný a výstižný vzhľadom k obsahu otázky. Vhodným názvom môžete výrazne ovplyvniť čítanosť témy a skôr dostanete odpoveď.
V neposlednom rade ušetríte prácu moderátorom fóra.
Teraz konkrétne príklady:

Nič nehovoriace všeobecné názvy:
Chyba / Problém / Firefox / Thunderbird / Problém s Firefoxom / Blbne mi Firefox / Ako na to? / Help / Pomóóóc / Potrebujem radu / Otázka / Big problém a podobne...
Keby takto pomenoval svoju tému každý, o chvíľu všetci stratíme prehľad, o čom ktorá téma je. Dajte si trochu námahy, nad názvom porozmýšľajte a v názve skúste vystihnúť jadro otázky. Názov môže pozostávať zo 60 znakov (vrátane medzier), takže miesta je relatívne dosť.

Nevhodné znaky alebo štýl názvu:
?????? / TRIEDENIE SPRÁV Z DVOCH A VIAC KONT / Ako to mám urobiť????????????????????
Prvý príklad je nielen bezobsažný názov, ale navyše používateľovi asi ostal stlačený kláves s otáznikom. Nepoužívajte v názvoch ani v obsahu príspevku samé veľké písmená (zapnutý CapsLock). Obťažujete tým ostatných, cítia sa akoby na nich niekto kričal. Žiadne zvýrazňovanie názvu témy pomocou množstva znakov alebo špeciálnymi znakmi nepomôže vyriešeniu vašej otázky.

Samozrejme je dobré, ak si všetko pred odoslaním témy po sebe prečítate. Chyby a preklepy odrádzajú čitateľov.
admin SME.sk

Zamknuté