ako funguju upozornenia v sunbird?

Fórum o aplikácii Mozilla Sunbird
Zamknuté
luba1979
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12. Decembra 2006, 14:27

ako funguju upozornenia v sunbird?

Príspevok od užívateľa luba1979 » 12. Decembra 2006, 14:43

pomozte kto viete lebo si neviem sama poradit s programom sunbird....akosi sa mi stale neukazuju zadane ulohy a udalosti teda neupozorni ma program ziadnym sposobom na zadane veci....
a prosim po lopate lebo som blond :roll:

Užívateľov profilový obrázok
branor
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:28
Bydlisko: EU-SR-TN(BA)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa branor » 12. Decembra 2006, 23:54

No pokusim sa:
V kalendari najdem den a miesto, teda cas kedy ma caka nejaka udalost, 2x kliknem a otvori sa okno na pridanie novej udalosti.
Nastavim Nazov, miesto, cas odkedy a dokedy atd... pokial si prajem pripomenutie danej udalosti skor nez zacne kliknem v danom okne na tlacidlo "Viac >".
Zobrazi sa rozsirena ponuka a medzi moznostami je aj polozka "Upozornit" ktoru treba nastavit na pozadovane hodnoty a okno zavriet tlacidlom OK. potom treba Sunbird minimalizovat. Ak Sunbird zavriete na ziadne udalosti vas neupozorni....

V pripade pridavania uloh je to okno podobne...

Ak mate dalsie otazky sem s nimi :-)
Vedúci prekladov do slovenčiny...

luba1979
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12. Decembra 2006, 14:27

Príspevok od užívateľa luba1979 » 13. Decembra 2006, 13:46

neviem ale mam taky pocit, ze to mam cele akosi divne nainstalovane lebo ako skusam, tak skusam ale pripomienku to nie a nie vyhodit....
dalsi problem je, ze ked som v ,,moznostiach,, a chcem zadat farbu kategorie o5 to nefunguje.....
ked idem do chybovej konzoly tak to vypisuje chyby......presnejsie chybu v riadku 295 a 151....
uz uvazujem, ze som uplny magor a ozaj by bodla pomoc:o)
tak dakujem za ochotu a pekny den
p.s. je mozne, ze to nejde preto lebo nemam nainstalovany ziaden iny produkt od mozilly??

Užívateľov profilový obrázok
branor
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:28
Bydlisko: EU-SR-TN(BA)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa branor » 13. Decembra 2006, 15:13

Skus si skontrolovat ci mas v moznostiach (karta upozornenia) zaciarknutu volbu "Zobrazovat dialóg upozorneni"...
chyba v tej konzole naozaj nie je potesujuca, mozno by bolo dobre skusit vytvorit novy profil a vyskusat tie funkcie v nom. To ze nemas nijaky iny program od mozilly by nemal byt problem. Novy profil sa ponukne vytvorit po uprave odkazu Sunbirdu. Prave tlacidlo mysi na ikonku odkazu Sunbirdu, Vlastnosti a za cestu k programu pridaj " -p" takze to bude vyzerat:
"C:\Program Files\Mozilla Sunbird\sunbird.exe" -p

no a co sa tyka tych kategorii tie s velkym prekvapenim nefunguju ani u mna, ale v chybovej konzole mi to nic nehlasi.
Aku verziu Sunbirdu pouzivas?
Vyskusaj a daj vediet.
Vedúci prekladov do slovenčiny...

luba1979
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12. Decembra 2006, 14:27

Príspevok od užívateľa luba1979 » 13. Decembra 2006, 15:37

V moznostiach mam tu moznost zafajknutu teda ,,Zobrazovat dialog upozorneni,,
Vytvorila som si uz aj novy profil podla tvojej rady a stale nic...neviem, zrejme nieco robim zle ale uz to skusam 3dni a stale som na rovnakom bode....
pouzivam verziu sunbird 0.3
Zaujimave ale je, ze sa mi zda, ze tesne v den ako som si ho nainstalovala este pripomienky fungovali ale mala som niaky problem s pocitacom a /niaky stiahnuty soft z netu mi blokoval postupne pristupove cesty a nesiel mi ani inetrnet../ a neviem ci aj v tom nebude niaky problem
este raz dakujem za tvoje rady;o)

Užívateľov profilový obrázok
branor
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:28
Bydlisko: EU-SR-TN(BA)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa branor » 13. Decembra 2006, 16:36

Aj ked nerad, musim asi pripustit ze slovenska verzia Sunbirdu pravdepodobne obsahuje nejaku neznamu chybu. Momentalne testujem EN verziu a tam tie kategorie funguju, skus prosim odinstalovat svoj SK Sunbird, vymaz aj rucne jeho priecinok, kde bol nainstalovany a skus nainstalovat EN verziu.
http://www.mozilla.org/projects/calenda ... nload.html

ked to nainstalujes daj hned vytvorit aj novy profil a vyskusaj to takto nanovo, obavam sa ze viac ti asi poradit nebudem vediet, nakolko Sunbird takmer vobec nepouzivam.
Vedúci prekladov do slovenčiny...

luba1979
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12. Decembra 2006, 14:27

Príspevok od užívateľa luba1979 » 14. Decembra 2006, 08:53

Ahoj!
Som milo prekvapena....neviem sice, ci som to vsetko urobila teda odinstalovala ako sa ma ale ked som si nainstalovala anglicku verziu vsetko slape ako ma / teda zatial / a ostali mi dokonca v kalendari nahodene vsetky veci co som tam vpisovala.
Dakujem za tvoje rady a ochotu. Prajem pekny den :o)

Zamknuté