Import odkazov do Sunbirdu

Fórum o aplikácii Mozilla Sunbird
Zamknuté
Hellboy
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 25. Septembra 2007, 23:38

Import odkazov do Sunbirdu

Príspevok od užívateľa Hellboy » 25. Septembra 2007, 23:47

Napadlo ma či existuje rozšírenie, ktoré by umožňovalo pridať do Sunbirdu odkaz na dokument alebo akýkoľvek súbor.
Napríklad by som si potreboval ku konkrétnemu dňu pridať odkaz na dokument (napr. Word, obrázok, Excel...), ktorý potrebujem vybaviť. Je niečo také možné?

Vopred vďaka za odpoveď

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 26. Septembra 2007, 01:13

Tá otázka ma zaujala, tak som niečo skúmal. V nočnej verzii Sunbirdu je možnosť pridať odkaz na súbor (alebo adresu webovej stránky), viď obrázok. Akosi mi to ale nechcelo daný súbor otvoriť.
Naproti tomu v Thunderbirde nainštalované rozšírenie ReminderFox, čo je tiež istý kalendár, otváralo súbor v pohode. V stavovom riadku signalizuje pripomenutie, poklikaním sa otvorí zoznam pripomenutí a poklikaním na danú udalosť sa táto otvorí (vlastne jej úprava) a kliknutím na šípku vedľa umiestnenia súboru sa tento súbor dá otvoriť. Formát umiestnenia musí byť file:///X:/nazov_dokumentu.XXX.
Na nič lepšie som zatiaľ neprišiel.
admin SME.sk

Hellboy
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 25. Septembra 2007, 23:38

Príspevok od užívateľa Hellboy » 26. Septembra 2007, 19:22

Ďakujem za odpoveď.
Viac ma zaujíma samotný Sunbird ako FoxReminder pre Thunderbird. V Thunderbirde sa mi páči, že spôsobom drag-and-drop možno pridávať alebo premiestňovať súbor či celý mail.
Nočná verzia Sunbirdu je, ak sa nemýlim pre developerov. Ja som však len používateľ :-) Aj tak, kde by som si mohol stiahnuť nočnú verziu Sunbirdu v slovenčine?

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 26. Septembra 2007, 19:27

Nočné zostavenia
S rizikom uvedeným na tej stránke. Sunbird by už čoskoro mal byť vo verzii Release Candidate 1.
admin SME.sk

Hellboy
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 25. Septembra 2007, 23:38

Príspevok od užívateľa Hellboy » 26. Septembra 2007, 20:25

Vyskúšal som obe možnosti - Thunderbird (ReminderFox) a nočnú verziu Sunbirdu. V Sunbirde mi podobne ako Vám súbor neotvoril, ale keď som zadal webovú adresu, tak odkaz fungoval v poriadku. Ale aj keby to pri súboroch fungovalo, tak by bolo zdĺhavé vždy vypisovať cesty k súborom.

Nechcem hovoriť "bolo by fajn keby...", ale čo sa týka mojich potrieb, tak by boli skvelé dve veci:

1) keby v oboch aplikáciach fungovalo ľahké pridávanie odkazov na súbory, priečinky stránky... ku ktorým by sa dalo dostať kliknutím na ikonu (ikonu Wordu, Excelu, Firefoxu...) priamo v kolónke kalendára. Rovnako ako sa napr. zobrazujú prílohy mailov v Thunderbirde (plus možnosť drag-and-drop)

2) Keby bolo možné k jednej udalosti pridať viacero odkazov.

Nuž čo :-(, budem si musieť zaplatiť nejaký kurz programovania ;-)

P.S. Teraz sa pre zmenu snažím prísť na to ako zaheslovať spustenie Sunbirdu. :-) Aspoň sa nenudím

Ešte raz vďaka za pomoc a ochotu

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 26. Septembra 2007, 20:44

Tak, námety sú dobré a treba ich uviesť vývojárom... my sme len lokalizátori. Rozšírenie ProfilePassword je len pre Thunderbird a Firefox, ale aj tak to je len taká chabá ochrana. Treba mať svoj účet v systéme.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 27. Septembra 2007, 00:17

Momentálne nemám čas rozmýšľať nad tým, o čom sa tu bavíte, takže len jedna myšlienka:

Pri Sunbirde a Lightningu treba hlavne brať do úvahy fakt, že tieto aplikácie ešte ani z ďaleka nie sú vo verzii 1.0. Až táto bude považovaná za naozaj ostrú verziu, všetko ostatné je približovanie sa k nej. Preto sa teraz vývojári zameriavajú hlavne na funkčnosť ako takú a niektoré vychytávky jednoducho chýbajú. Tie prídu na rad až neskôr.
:ilovefirefox:

Zamknuté