Vzdialený kalendár na viacerých PC

Fórum o aplikácii Mozilla Sunbird
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
xDodox
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 7. Septembra 2006, 07:38
Bydlisko: Šamorín
Kontaktovať užívateľa:

Vzdialený kalendár na viacerých PC

Príspevok od užívateľa xDodox » 10. Apríla 2008, 09:26

Chcel by som sa opýtať, či je možné v Sunbird-e nastaviť automatické importovanie a exportovanie kalendára. Predstava je taká, že keď spustím Sunbird, tak mi načíta (naimportuje) vzdialený kalendár a po ukončení Sunbird-u ho uloží (vyexportuje). Potreboval by som to "zriadiť" pre viaceré PC vo firme - náhrada za MS Exchange a zdielaný kalendár v Outlook-u. Vďaka za každú radu.

Užívateľov profilový obrázok
wam]Spider007
profesionál
profesionál
Príspevky: 661
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 21:36
Bydlisko: Ziar nad Hronom/Bratislava - Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vzdialený kalendár na viacerých PC

Príspevok od užívateľa wam]Spider007 » 10. Apríla 2008, 10:43

odporucil by som skor rozsirenie Lightning do Thunderbirdu, ale tiez neviem ci to dokaze lebo som to moc neskusal.
Notebook Toshiba Satellite A100 |Intel centrino Core duo 1,7GHz |1 GB RAM |Intel media acceleretor 256 MB RAM|100GB HDD|15,4'' 1280 x 800|Linux Ubuntu 8.04|Firefox & Thunderbird ;)

Don't forget to bring the towel!
btw...Wanna get high? :D

mortik
návštevník
návštevník
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 18. Novembra 2007, 01:30

Re: Vzdialený kalendár na viacerých PC

Príspevok od užívateľa mortik » 10. Apríla 2008, 13:23

Pridavam sa k odporucaniu Lightningu pre Thunderbird...

Mne to funguje pre google calendar s rozsirenim Provider for google calendar https://addons.mozilla.org/en-US/thunderbird/addon/4631

Návod ako to nastaviť v lightningu môžete nájsť tu http://bfish.xaedalus.net/?p=239
(v prípade záujmu som schopný to nejak v skratke preložiť ale podla mna sa to da aj podla obrazkov)
Neviem ci a ako to funguje pre ine kalendare ale s googlom to funguje v pohode.

nasiel som Sync Kolab este https://addons.mozilla.org/en-US/thunderbird/addon/519 co by podla popisu mohlo fungovat ak staci zosynchronizovat vybrany IMAP priecinok s lokalnym kalendarom. (SyncKolab reads a selected Imap folder and synchronizes it with the local address book and calendar. It uses vCard/iCal/xml as format)

Užívateľov profilový obrázok
ludovit8
návštevník
návštevník
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 1. Októbra 2008, 09:00

Re: Vzdialený kalendár na viacerých PC

Príspevok od užívateľa ludovit8 » 11. Mája 2009, 16:32

Mal by som otázku.... ak mám jeden kalendár a pristupujem naň z 3 PC napríklad... ako spraviť to aby som úlohu ktorá už existuje videl ak bude zmenená.

V práci dám úlohu XXXX. Kolega na inom PC pristupuje na ten istý kalendár vidí úlohu XXX. O týždeň dá kolega do úlohy poznámku a zmení napríklad jej stav, ako môžem ja vidieť, že aha, dnes kolega zmenil úlohu alebo udalosť ??? :-)

Moc by som to potreboval :-) Dík.

Užívateľov profilový obrázok
ludovit8
návštevník
návštevník
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 1. Októbra 2008, 09:00

Re: Vzdialený kalendár na viacerých PC

Príspevok od užívateľa ludovit8 » 11. Mája 2009, 20:46

hm... jedine, že by sa vždy pri zmene dávala pripomienka... či je aj iný návrh ???


Otázka 2: keď mám dva kalendáre, súkromný a pracovný, prečo vidím v strede všetky úlohy a hoci kliknem raz na súkromný raz na firemný v strede mám vždy údaje z oboch ??? Ako to filtrovať ?

vili
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 23. Mája 2007, 14:10

Re: Vzdialený kalendár na viacerých PC

Príspevok od užívateľa vili » 14. Mája 2009, 13:49

Používam www.getdropbox.com na automaticku synchronizaciu 3 pocitacov. Ked pouzijem PORTABLE verziu nejakeho programu a rozbalim ju v samostatnom podadresari adresara Dropbox, tak mam vzdy na vsetkych 3 pocitacoch automaticky aktualizovane data. Dokonca pristup aj z cudzieho PC cez web rozhranie.

Preto odprucam skusit Sunbird portable v kombinacii s Dropbox.

Užívateľov profilový obrázok
ludovit8
návštevník
návštevník
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 1. Októbra 2008, 09:00

Re: Vzdialený kalendár na viacerých PC

Príspevok od užívateľa ludovit8 » 15. Mája 2009, 14:39

nie je zlý nápad... používam podobný systém ale nie na súbory kalendára.

Aké sú možnosti synchronizácie v prípade konfliku ?
Ide nastaviť nech sa berie ako hlavny a prepisuje vždy iba novší súbor ?? A novšia zmena ?

Užívateľov profilový obrázok
ludovit8
návštevník
návštevník
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 1. Októbra 2008, 09:00

Re: Vzdialený kalendár na viacerých PC

Príspevok od užívateľa ludovit8 » 15. Mája 2009, 15:35

Keď už úspešne používam lightinging a google calendar a thunderbite, mám novú otázku.

Môžem tie dáta z lighteningu v thunderbite previazať aj so sunbirdom ???
Lebo len súbory zo sunbirdu viem synchronizovať s PDA.

Zamknuté