Poskytnite návod na zdieľanie kalendára

Fórum o aplikácii Mozilla Sunbird
Zamknuté
Tade
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22. Júna 2009, 10:47

Poskytnite návod na zdieľanie kalendára

Príspevok od užívateľa Tade » 22. Júna 2009, 11:22

Zdravím, možno duplikujem tému, ale po prezretí všetkých FAQ som stále nenašiel návod, ako zdieľať kalendár Sunbird na webe. Vie mi niekto v tomto poradiť? Kam mám dať súbor *.ics, aby si to vedel Sunbird automaticky synchronizovať na viacerých PC?

Dík, Tade

pvagner
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17. Augusta 2008, 10:42

Re: Poskytnite návod na zdieľanie kalendára

Príspevok od užívateľa pvagner » 5. Novembra 2009, 19:17

Obávam sa, že to nie je také jednoduché.
O zdieľanie sa musí postarať nejaký server, sunbird resp. lightning len zobrazí vzdialený kalendár, ak má oprávnenia. Samozrejme oprávnenia tiež určujú, či je cez sunbird / lightning možné zapisovať do vzdialeného kalendára.
Lightning som si obľúbil a keď že mám u nás na starosti komunikáciu a záznamy, pokúšam sa toto riešenie presadiť v celej spoločnosti.
Na servery som nainštaloval DAViCal, ktorý uchováva kalendáre a cez lightning tieto kalendáre spravujem.
Ešte nemám vyriešený problém s kolegami, ktorí nepoužívajú lightning resp. sunbird alebo iný podporovaný klient protokolu webdav (Evolution, microsoft outlook....). Vo vývoji je aj webový klient DAViCal Web Client, ktorý je už teraz možné použiť na zobrazovanie udalostí. Úlohy žiaľ nie sú podporované.
Zaujímavý je fakt, že aj nokia do nadchádzajúcich telefónov so symbian chystá podporu protokolu caldav, čo by nám mohlo ešte vylepšiť synchronizáciu.

pvagner
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17. Augusta 2008, 10:42

Re: Poskytnite návod na zdieľanie kalendára

Príspevok od užívateľa pvagner » 5. Novembra 2009, 19:40

Tu som objavil službu www.icalx.com/, ktorú je možné použiť na vytvorenie vzdialeného kalendára. Testované s aktuálnym nočným zostavením Sunbird. Nepoužíva sa caldav ale ical protokol.

dobara
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30. Októbra 2012, 07:09

Re: Poskytnite návod na zdieľanie kalendára

Príspevok od užívateľa dobara » 30. Októbra 2012, 07:15

Odkud ty stránky prohlížíš? Chceš docílit toho, aby zůstávaly zabarvené navštívené odkazy, nebo abys stránky viděl v našeptávači z adresního řádku?

Zamknuté