Lightning - Pridelenie ulohy

Fórum o aplikácii Mozilla Sunbird
Zamknuté
Bataj55
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 10. Júla 2011, 17:15

Lightning - Pridelenie ulohy

Príspevok od užívateľa Bataj55 » 10. Júla 2011, 17:29

Zdravim vsetkych,

Nahradzam MS Outlook Thuderbirdom + Lightning rozsirenie. Podarilo sa mi rozchodit snad vsetko co som potreboval, sprava kalendarov, vzdialenych kalendarov, MS Echnage pripojenie + LDAP adresar kontaktov. Chyba mi vsak jenda moznost, ktoru som diskutoval uz na viacerych forach, zatial bez odpovede. Tu je teda moja otazka:

Je mozne v Lightningu pridelit ulohu inemu cloveku z adresara ? Standarne mozete k udalosti vo vasom kalendari prizvat viacerych ucastnikov, ktory maju moznost sa k udalosti vyjadit po prijati navrhu na stretnutie. Preco teda nie je mozne niekomu pridelit ulohu ? Alebo ak to ide, tak ako ?

Vdaka za akukolvek radu.

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Lightning - Pridelenie ulohy

Príspevok od užívateľa Mazarik » 11. Júla 2011, 09:08

Neviem, ako to robi Exchange, ale ako ste napisali, mozete vytvorit v spolocnom kalendari udalost a pozvat toho cloveka, ktoremu to chcete dat.
Aby ste mohli taketo neico robit, tak by ste museli niekde definovat, kto komu moze pridelovat taketo veci. To by si inak mohli potom editovat/posielat udalosti vsetci vzajomne.
Takze tak ako to robi Outlook+Exchange to v TB a Lightningu nie je mozne.

Bataj55
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 10. Júla 2011, 17:15

Re: Lightning - Pridelenie ulohy

Príspevok od užívateľa Bataj55 » 12. Júla 2011, 08:54

No nie je to celkom tak, v Outlooku su dve moznosti:

1. Nazdielate svoj kalendar a potom je vecou pristupovych prav zdielania koho a ako tam pustite, teda vam tam bude moct trebars aj pridelit ulohu a potom ju aj editovat...
2. Jednoduchsie a praktickejsie je tzv. assign task. V adresari vyberiete komu sa uloha prideluje a ta potom odide e-mailom danemu cloveku. Ma moznost ju odmietnut, presne tak ako stretnutie a ma moznost ju prijat, tiez tak ako stretnutie. Po prijati uloha putuje k lokalnym uloham a je vasa, ziadne prepisovanie a editovanie navzajom. Clovek ktory ju pridelil je informovany na vyziadanie len o jej stave, tiez automaticky e-mailom.

Druha z moznosti si myslim ze v TB + L by mala ist spravit, lebo pozvanie na meeting je velmi podobne ako uz spominane pridelenie ulohy. Ano da sa to ciastocne nahradit pozvankou k udalosti, ale uloha je uloha. Ma svoje vlastne upozornenia, je mozne u nej nastavovat progress, oznacit splnenie a ....

Zamknuté