Rozšírenie TV Program

Rozšírenia a témy vzhľadu vyvíjané komunitou okolo Mozilla.sk
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
branor
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:28
Bydlisko: EU-SR-TN(BA)
Kontaktovať užívateľa:

Rozšírenie TV Program

Príspevok od užívateľa branor » 16. Júla 2007, 13:59

Táto časť fóra je venovaná rozšíreniu s názvom TV Program, ktoré je vyvíjané pod hlavičkou portálu Mozilla.sk a stojí za nim programátor Mazarik a spoločnosť URI s.r.o., ktorá je poskytovateľom zobrazovaných dát a pre toto rozšírenie ich poskytuje zadarmo.
Rozšírenie umožňuje zobrazenie televízneho programu trinástich televíznych staníc. Rozšírenie je vo vývojovej fáze a v neobvyklých prípadoch môžu ešte nastať problémy.
Akékoľvek pripomienky, prípadne chyby nahláste prosím do tejto sekcie fóra.

Ďalší vývoj záleží od popularity a teda sem môžete písať aj hocičo povzbudivé. Nasledujúci odkaz smeruje na samostatnú stránku rozšírenia na našom portáli, kde nájdete vždy aktuálnu verziu tohoto rozšírenia: http://www.mozilla.sk/rozsirenia/tv-program/

Tých ktorých zaujímajú pripravované novinky, či vyriešené problémy si môžu prečítať TODO list: http://www.mozilla.sk//wp-content/downl ... TodoTV.txt
Naposledy upravil/-a branor v 7. Októbra 2007, 23:24, upravené celkom 1 krát.
Vedúci prekladov do slovenčiny...

darebak
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17. Júla 2007, 17:35

;)

Príspevok od užívateľa darebak » 17. Júla 2007, 17:37

..super vecicka, ma to este svoje muchy ale ked to vysperkujete tak to bude pardna vec..:)

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
pokročilý diskutujúci
pokročilý diskutujúci
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 17:22
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa Luboš » 17. Júla 2007, 19:12

Perfektné rozšírenie.
Drobná chybička : nastavím si zobrazenie v stavovom riadku a pri štarte FF sa zobrazí aj panel nástrojov na niekoľko sekúnd a až potom zmizne...

wiktor01
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 2. Februára 2006, 21:27
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wiktor01 » 17. Júla 2007, 19:25

jj, je to super len musim zakazat rozsirenie Site Advisor ,inak tam mam toto http://www.upnito.sk/imgresize.php?id=5 ... 7dc&ms=700

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PeePay » 17. Júla 2007, 20:43

wiktor01 napísal:jj, je to super len musim zakazat rozsirenie Site Advisor ,inak tam mam toto http://www.upnito.sk/imgresize.php?id=5 ... 7dc&ms=700
ja mam presne to iste.
takze prvy podnet: aby to fungovalo aj s mcafee site advisor :wink:

este ma napadlo, ze tam kde je pri vypisoch "po 20:00 zobrazit program na nasledujuci den" aby si clovek okrem zaskrtnutia ano/nie mohol aj vybrat konkretne po kolkatej hodine to zobrazit. teda po __ hodine atd... ci tam uz dat len prazdne policko na vpisanie hodiny, alebo rozbalovaciu ponuku napr. od 16:00 po 23:00, to necham na vas :P

edit: treti podnet: aby bola moznost presuvat panel nastrojov. ked si dam zobrazit>panely s nastrojmi>prisposobit tak tam nie je ikonka tv programu, ze by som ju mohol presunut, ma to svoj vlastny toolbar. a tym padom dalsi riadok navyse, z ktoreho nie je vyuzita ani stvrtina a presunut do ineho sa neda.

edit2: zabudol som vyjadrit moj nazor :) je to super, na takuto konkretnu vec som dlho cakal (aj som to spominal v teme navrhy na vytvorenie rozsireni) takze jednoznacne super! mozno este by sa zislo rozsirit ponuku programov, ale chapem ze to nezalezi od vas a zadarmo ste dostali k dispozicii iba tieto. (v podstate mne to staci, kedze mame iba zakladny subor od toho hnusneho upc, tam dokonca ani ceske tv nie su :( )
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PeePay » 17. Júla 2007, 21:16

dalej ma este napada:

- moznost zvolit si poradie zobrazenia stanic (ikoniek) v paneli
- vekovu pristupnost programu oznacovat takymi ikonami ako pouzivaju nase televizie
- moznost aby uzivatel zadal nazvy svojich oblubenych programov a rozsirenie by ho den-dva vopred upozornilo ked by ho nejaka televizia mala davat (tam by bolo treba daku toleranciu rozoznavania a porovnavania nazvov - napr. zadam moj oblubeny program "prison break" a na jojke bude "Prison Break - Útek z Väzenia II. 1/22", aby rozoznalo ze ide o to iste)
- nastavit ako dlho bude vysunute upozornenie na zacinajucu relaciu (tak ako to je teraz som pomaly nestihol precitat ani nadpis a zaner, nie to este popis)
- moznost zvolit si farbu ktorou bude pasik znazornujuci uz uplynuly cas relacie (poviete si: taka blbosticka, ale kvalita sa sklada z detailov - basnicky povedane: aj ocean sa sklada z malych kvapiek :wink: )

viac ma momentalne nenapada, neskor mozno daco pripisem.

samozrejem to su napady do dalsich verzii, teraz budme radi, ze to funguje ako to je :P
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PeePay » 17. Júla 2007, 21:21

este som si vsimol taku chybicku: ked kliknem na ikonku stanice a zobrazi sa mi na novej karte ich program, vzdy prva polozka je tak cudne formatovana: cas je normalne vlavo, potom datum a nadpis prvej relacie je zarovnany na stred (centrovany) a potom zvysok je ok.

inak ako to je riesene, ze aj ked zobrazi ten program, v riadku adresa je "about:blank" a aj zdroj stranky tomu about:blank odpoveda :?:
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PeePay » 17. Júla 2007, 21:53

momentalne som mam nastavene zobrazovat iba slovenske stanice (aj upozornenia iba na ne) a vybehlo mi upozornenie ze o 5 minut daco zacina, no na nove - aj ked som mal nastavene aby to neukazovalo.

a teraz od 21:45 na nove bezi "hvezdne valky epizoda 2 klony utoci" a neukazuje mi pri tom ten cerveny pasik.
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

psimek
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17. Júla 2007, 22:03

koexistence s dalšími rozšířeními

Príspevok od užívateľa psimek » 17. Júla 2007, 22:11

Doporučuji nepoužívat styly na celý tag (např. body), ovlivňuje to pak ostatní rozšíření. Např. teď to vidím u Nagios Checkeru.

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PeePay » 17. Júla 2007, 22:13

dalsia vec: ako som uz spomenul, mam nastavene zobrazit iba slovenske stanice. a medzi ikonkami stanic a ikonou na nastavenia je moc velka medzera, (ked su zobrazene vsetky ikony tak je to vsetko rovnako vedla seba). teraz to vyzera ako keby medzi stanicami a ikonou nastaveni bolo este jedno prazdne policko.
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Príspevok od užívateľa Mazarik » 17. Júla 2007, 22:46

Luboš napísal:Drobná chybička : nastavím si zobrazenie v stavovom riadku a pri štarte FF sa zobrazí aj panel nástrojov na niekoľko sekúnd a až potom zmizne...
Chyba: pridal som do todo
wiktor01 napísal:Site Advisor
Site Advisor filtruje aj zobrazovanie a komunikaciu rozsirenia. Pokusim sa na to este pozriet, ale nic neslubujem..
PeePay napísal:vybrat konkretne po kolkatej hodine to zobrazit
Toto nie je take zlozite pridat. Pridal som do todo.
PeePay napísal: -aby bola moznost presuvat panel nastrojov
- moznost zvolit si poradie zobrazenia stanic (ikoniek) v paneli
Tiez ma to uz napadlo. Pridal som do todo.
PeePay napísal: - vekovu pristupnost programu oznacovat takymi ikonami ako pouzivaju nase televizie
Tuto informaciu data neobsahuju vzdy, ale je pravda, ze ak sa to tam objavi, tak by bolo fajn, aby sa to tam objavilo. Pridal som do todo.
PeePay napísal: - moznost aby uzivatel zadal nazvy svojich oblubenych programov a rozsirenie by ho den-dva vopred upozornilo ked by ho nejaka televizia mala davat (tam by bolo treba daku toleranciu rozoznavania a porovnavania nazvov - napr. zadam moj oblubeny program "prison break" a na jojke bude "Prison Break - Útek z Väzenia II. 1/22", aby rozoznalo ze ide o to iste)
Mozno casom pridam nejake filtrovanie zobrazovanych programov. Pridal som do todo.
PeePay napísal: - nastavit ako dlho bude vysunute upozornenie na zacinajucu relaciu (tak ako to je teraz som pomaly nestihol precitat ani nadpis a zaner, nie to este popis)
Toto je zavisle na nastaveni Firefoxu alerts.totalOpenTime a je to rovnake ako cas, po ktory je vidiet ostatne upozornenia(napr. ukoncenie stahovania). Mozno sa to skryva niekde v nastaveniach..
PeePay napísal: - moznost zvolit si farbu ktorou bude pasik znazornujuci uz uplynuly cas relacie
Nie som si isty, ci to nie je zbytocne a ci nebudu nastavenia prilis preplacane. Pokial Vam to bude velmi vadit, mozete si to pripadne zmenit cez userChrome.css
PeePay napísal: este som si vsimol taku chybicku: ked kliknem na ikonku stanice a zobrazi sa mi na novej karte ich program, vzdy prva polozka je tak cudne formatovana: cas je normalne vlavo, potom datum a nadpis prvej relacie je zarovnany na stred (centrovany) a potom zvysok je ok.
Nepozoroval som, screenshot by pomohol..
PeePay napísal: inak ako to je riesene, ze aj ked zobrazi ten program, v riadku adresa je "about:blank" a aj zdroj stranky tomu about:blank odpoveda
Normalne sa otvorim v js document a zapisujem do neho, ako na normalnej html stranke. Aby bolo nieco v riadku s adresov, tak som tma dal "about:blank". V zdroji stranky(ctrl+u) vidim vsetko, co tam ma byt.
psimek napísal: styly na celý tag (např. body)
Chyba: opravim. Pridal som do todo.
PeePay napísal: teraz to vyzera ako keby medzi stanicami a ikonou nastaveni bolo este jedno prazdne policko.
Chyba: opravim. Pridal som do todo.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 17. Júla 2007, 23:19

Mazarik napísal:
PeePay napísal: - nastavit ako dlho bude vysunute upozornenie na zacinajucu relaciu (tak ako to je teraz som pomaly nestihol precitat ani nadpis a zaner, nie to este popis)
Toto je zavisle na nastaveni Firefoxu alerts.totalOpenTime a je to rovnake ako cas, po ktory je vidiet ostatne upozornenia(napr. ukoncenie stahovania). Mozno sa to skryva niekde v nastaveniach..
Tak ako píšeš, je to reťazec alerts.totalOpenTime v konfigurácii (about:config), kde možno upraviť hodnotu. Predvolená hodnota je 4000 a je to v milisekundách (teda 4 sekundy).
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PeePay » 18. Júla 2007, 17:53

Mazarik napísal:
PeePay napísal: este som si vsimol taku chybicku: ked kliknem na ikonku stanice a zobrazi sa mi na novej karte ich program, vzdy prva polozka je tak cudne formatovana: cas je normalne vlavo, potom datum a nadpis prvej relacie je zarovnany na stred (centrovany) a potom zvysok je ok.
Nepozoroval som, screenshot by pomohol..
screenshot v prilohe
Mazarik napísal:
PeePay napísal: inak ako to je riesene, ze aj ked zobrazi ten program, v riadku adresa je "about:blank" a aj zdroj stranky tomu about:blank odpoveda
Normalne sa otvorim v js document a zapisujem do neho, ako na normalnej html stranke. Aby bolo nieco v riadku s adresov, tak som tma dal "about:blank". V zdroji stranky(ctrl+u) vidim vsetko, co tam ma byt.
ja to tam nemam, vid screenshot 2.


:arrow: este vyskusam v cistom profile, ci nahodou nie je chyba u mna
Prílohy
source.PNG
centrovane.PNG
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PeePay » 18. Júla 2007, 17:59

ja, taky gramatik :P a toto som si vsimol az teraz...
v tych vysuvacich upozorneniach: nie je spravne "za 5 minut zacne" ale "o 5 minut zacne"
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 18. Júla 2007, 18:06

Horšie je, že som si to nevšimol ani ja ;-)
Ale tak každý potrebuje ďalšie oči za sebou. Už som dnes napísal "za prvé, za druhé...", takže asi tak – príliš teplo a mozog sa spomaľuje. No a to posunutie prvej relácie je aj v čistom profile.
admin SME.sk

Zamknuté