Thunderbird

Rozšírenia a témy vzhľadu vyvíjané komunitou okolo Mozilla.sk
Zamknuté
NeoPagan
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 7. Februára 2006, 23:13
Kontaktovať užívateľa:

Thunderbird

Príspevok od užívateľa NeoPagan » 8. Januára 2009, 18:15

Nestacim zasnut, ze po rokoch vyvoja a novych verzii este stale nie je sucastou Thunderbirdu automaticke spustenie a minimalizacia do systray bez akychkolvek instalovani doplnkov.

Proste ked zapnem PC nech sa TB spusti, minimalizuje do systrayu a skontroluje vsetky maily. Viem ze je na to akesi rozsirenie, atd, ale neverim, ze to nemoze byt sucastou programu. Ved napr. taky Foxmail od potentovanych Cinanov to ma uz od zaciatku!

Užívateľov profilový obrázok
wam]Spider007
profesionál
profesionál
Príspevky: 661
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 21:36
Bydlisko: Ziar nad Hronom/Bratislava - Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Thunderbird

Príspevok od užívateľa wam]Spider007 » 8. Januára 2009, 18:32

Nikto Vam nekaze pouzivat Thunderbird, ak sa nelubi tak mozete pouzivat Foxmail od cinanov. My tu s tym asi aj tak vela neurobime.
Inak moc nechapem vyznamu threadu, je to v casti "Vyvoj rozsireni" a pritom je to len staznost na TB. Chceli ste dat nejaku otazku na to, ake rozsirenie to spravi, alebo nie?
Notebook Toshiba Satellite A100 |Intel centrino Core duo 1,7GHz |1 GB RAM |Intel media acceleretor 256 MB RAM|100GB HDD|15,4'' 1280 x 800|Linux Ubuntu 8.04|Firefox & Thunderbird ;)

Don't forget to bring the towel!
btw...Wanna get high? :D

NeoPagan
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 7. Februára 2006, 23:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: Thunderbird

Príspevok od užívateľa NeoPagan » 8. Januára 2009, 18:56

Netvrdim ze sa mi TB nepaci, prave naopak, len ma uz trochu stve, ze nedokazu funkciu minimalizacie zahrnut - co je pre mna velkym otaznikom. PRECO?
Sorry ak je to trochu mimo temy, ale myslim ze to trochu k vyvoju patri, kedze sa to vyvoja TB vlastne tyka. Myslel som, ze toto forum o vyvoji sleduju aj nejaki vyvojari alebo spolupracovnici TB, ale asi nie... mala to byt otazka hlavne na nich. Ale ok, aby tema nebola off topic, tak prosim o nazov toho rozsirenia co to minimalizuje. Snad to nejako vydrzim s tym, i ked nikdy nepochopim, aky problem je tu minimalizaciu zaclenit...hmmm..

a mimochodom vdaka...

mortik
návštevník
návštevník
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 18. Novembra 2007, 01:30

Re: Thunderbird

Príspevok od užívateľa mortik » 8. Januára 2009, 19:49

rozsirenie je minimize to tray https://addons.mozilla.org/en-US/thunderbird/addon/2110

moj nazor... aj thunderbird aj firefox su o rozsireniach a co je pre niekho nutnost a samozrejmost niekto vobec nepotrebuje. napr vo FF mousegestures -ja uz bez toho neviem fungovat ale viem si veselo predstavit ze polovica userov ani nevie ze take cosi existuje.
CO sa tyka TB tak napr lightning(kalendar) bol pozadovany odkedy sa pamatam a az doteraz to funguje len ako rozsirenie (v tomto pripade to ale uznali a TB3 uz bude mat integrovany kalendar)
atd
ktovie nakoniec to v TB3 bude pevnou sucastou ale to sa asi treba nechat prekvapit :)

Užívateľov profilový obrázok
wam]Spider007
profesionál
profesionál
Príspevky: 661
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 21:36
Bydlisko: Ziar nad Hronom/Bratislava - Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Thunderbird

Príspevok od užívateľa wam]Spider007 » 8. Januára 2009, 19:53

rozsirenie na minimalizaciu do tray najdes tu.
[url=http://www.mozilla.sk/rozsirenia/minimi ... -enhancer/]Toto[/url rozsirenie este rozsiruje moznosti toho predchadzajuceho, konkretne dovoluje nastavit spustanie pri starte systemu a taktiez, aby sa spustal minimalizovany.

No co sa tyka zakomponovania do TB, je to otazka na vyvojarov. V sucasosti je pripravovana verzia 3, uvidim co prinesie.
Notebook Toshiba Satellite A100 |Intel centrino Core duo 1,7GHz |1 GB RAM |Intel media acceleretor 256 MB RAM|100GB HDD|15,4'' 1280 x 800|Linux Ubuntu 8.04|Firefox & Thunderbird ;)

Don't forget to bring the towel!
btw...Wanna get high? :D

Užívateľov profilový obrázok
wam]Spider007
profesionál
profesionál
Príspevky: 661
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 21:36
Bydlisko: Ziar nad Hronom/Bratislava - Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Thunderbird

Príspevok od užívateľa wam]Spider007 » 8. Januára 2009, 19:55

trosku sa mi zmrvil prispevok
to druhe rozsirenie pre spustanie pri starte OS a v minimalizovanom stave je tu. Pozadovane vsak je mat nainstalovane najprv to predosle rozsirenie, ktore linkol aj mortik.
Notebook Toshiba Satellite A100 |Intel centrino Core duo 1,7GHz |1 GB RAM |Intel media acceleretor 256 MB RAM|100GB HDD|15,4'' 1280 x 800|Linux Ubuntu 8.04|Firefox & Thunderbird ;)

Don't forget to bring the towel!
btw...Wanna get high? :D

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Thunderbird

Príspevok od užívateľa Mazarik » 8. Januára 2009, 21:19

to neopagan: spustanie programov po spusteni operacneho systemu ma na starosti podla mna operacny system, uz aj DOS toto vedel, takze ide len o spravne nastavenie. Pokial ide o minimalizaciu programu, tak si musite uvedomit, ze TB je multiplatformy program a ja osobne som za to rad. Pokial teda ide o minimalizaciu do systray, tak to je spolupraca s operacnym systemom a museli by to vyvojari pisat niekolkokrat pre kazdy podporovany operacny system. Navyse dost ludi to nevyuzije, takze su pravdepodobne prioritnejsie veci ako minimalizovanie do systray. A navyse mame na to rozsirenie, tak preco to zaradovat do programu. Cim mensi program a jednoduchsi tym lepsie. Ostatne funkcionality sa daju pridat rozsireniami.

chio
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 28. Apríla 2008, 00:00

Re: Thunderbird

Príspevok od užívateľa chio » 8. Januára 2009, 21:56

Apropos, keď sme u toho, nepoznáte nejaké rozšírenie, ktoré vie minimalizovať do systray pod Linuxom?
U MinimizeToTray mi to píše, že je len pre Windows

Užívateľov profilový obrázok
wam]Spider007
profesionál
profesionál
Príspevky: 661
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 21:36
Bydlisko: Ziar nad Hronom/Bratislava - Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Thunderbird

Príspevok od užívateľa wam]Spider007 » 8. Januára 2009, 22:16

je to rozsirenie firetray
je vhodne ako ja pre TB tak aj pre Fx.
Notebook Toshiba Satellite A100 |Intel centrino Core duo 1,7GHz |1 GB RAM |Intel media acceleretor 256 MB RAM|100GB HDD|15,4'' 1280 x 800|Linux Ubuntu 8.04|Firefox & Thunderbird ;)

Don't forget to bring the towel!
btw...Wanna get high? :D

Užívateľov profilový obrázok
wam]Spider007
profesionál
profesionál
Príspevky: 661
Dátum registrácie: 13. Septembra 2007, 21:36
Bydlisko: Ziar nad Hronom/Bratislava - Petrzalka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Thunderbird

Príspevok od užívateľa wam]Spider007 » 8. Januára 2009, 22:17

btw pod linuxom existuje aj utilitka alltray
Notebook Toshiba Satellite A100 |Intel centrino Core duo 1,7GHz |1 GB RAM |Intel media acceleretor 256 MB RAM|100GB HDD|15,4'' 1280 x 800|Linux Ubuntu 8.04|Firefox & Thunderbird ;)

Don't forget to bring the towel!
btw...Wanna get high? :D

NeoPagan
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 7. Februára 2006, 23:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: Thunderbird

Príspevok od užívateľa NeoPagan » 8. Januára 2009, 22:28

Vdaka vam, diky aj Mazarikovi za objasnenie. Akoze nemam nic proti rozsireniam, nakoniec vo firefoxe ich mam viac nez dost, ale problem je s nimi zvycajne ak vyjde nova verzia napr. FF, alebo TB, tak niektore su nekompatibilne, a zas cakat na tu spravnu verziu, atd... myslim, ze minimalizacia zahrnuta do TB by moc na velkosti programu nepridala, ale asi s tym fakt bude viac roboty spravit to na rozne platformy. trosku odbocim od TB, napr. program Sunbird, co je pripomienkovy kalendar - hlavnou funkciou je pripominat nastavene udalosti. Zial ani tento sa sam po starte nespusti a neminimalizuje bez pridaneho rozsirenia, cize je vlastne program samotny nefunkcny. Proste lebo ked neni spusteny, udalosti neukazuje a to je vlastne jeho hlavna uloha, nie?

Nechcem odbacat od TB, len som poukazal na dalsi mozillovsky program s tymto nedostatkom. No uvidime co prinesie dalsia verzia TB, ale myslim, ze keby chceli, tak uz davno by dali minimalizaciu TB ako sucast. Takze moc neverim. Takze zostanem zatial pri rozsireniach ... za ktore vam dakujem!

Zamknuté