prepinanie smtp serverov

Rozšírenia a témy vzhľadu vyvíjané komunitou okolo Mozilla.sk
Zamknuté
adr3nal1n
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13. Júla 2009, 10:33

prepinanie smtp serverov

Príspevok od užívateľa adr3nal1n » 13. Júla 2009, 10:44

zdravim,
chcel by som sa opytat, ci exsituje plugin, ktory by do okna Nova sprava dokazal pridat moznost volby, cez ktory smtp chcete mail poslat...
pretoze na notebooku musim pouzivat dva resp. tri, doma smtp providera internetu (roburnet) inak spravi neodoslem, a inde smtp mailu (gmail a ine),
nastavene mam samozrejme vsetky potrebne, len sa mi nechce stale prepinat predovelny server cez moznosti, ale chcelo by to nieco,
co do menu pri posielani spravy prida moznost volby smtp servera.
Nieco ako volba, ze z ktoreho mailu to ma byt poslane, v pripade zriadenych viac kont...

viete poradit? dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Re: prepinanie smtp serverov

Príspevok od užívateľa Gohom » 13. Júla 2009, 11:19

Pokiaľ máš nadefinovaných viacej odosielacích serverov (SMTP), tak taká voľba existuje pri odosielaní novej správy. Jeden server musí byť preddefinovaný a ľubovoľný iný si zvolíš pomocou šípky umiestnenej napravo hore, vedľa názvu predvoleného servera
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

adr3nal1n
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13. Júla 2009, 10:33

Re: prepinanie smtp serverov

Príspevok od užívateľa adr3nal1n » 13. Júla 2009, 11:39

ak myslim to co ty, tak tou sipkou sa prepina iba ucet, cize mailova adresa a nie smtp...
ja totiz musim pouzivat pre pre jedno mailove konto dva smtp servre...aj ked uz som to vyriesil.
prostrednictvom pluginu 'Toolbar Buttons' je mozne pridat do panela nastrojov ikonu pre prepinanie medzi smtp servermi!
diky

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Re: prepinanie smtp serverov

Príspevok od užívateľa Gohom » 13. Júla 2009, 12:17

adr3nal1n napísal:ak myslim to co ty, tak tou sipkou sa prepina iba ucet, cize mailova adresa a nie smtp...
Ale ku každej adrese si môžeš zvoliť z akého SMTP bude prednostne odosielať. Teda nastavením tejto služby (Ponuka - Nástroje - Nastavenie účtov - klik na názov účtu v ľavej časti a v pravom okienku je tá možnosť) a použitím môjho návodu prepínaš zároveň aj SMTP - bez rozšírenia. no voľba ako budeš pracovať je na tebe....
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

Užívateľov profilový obrázok
Hooonza
profesionál
profesionál
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 8. Mája 2008, 10:33

Re: prepinanie smtp serverov

Príspevok od užívateľa Hooonza » 14. Júla 2009, 18:14

Těch rozšíření je více (SmtpSwitch, SmtpSelect, SMTP Control, SendVia, viz https://addons.mozilla.org/sk/thunderbi ... tp&cat=all), ale je nutné je vyzkoušet, podle mých zkušeností funkčnost není vždy zaručena 8)
Hooonza - OpenPGP ID: 0x5C314D52
1. Petrův 2,24

Zamknuté