Throbber URL

Rozšírenia a témy vzhľadu vyvíjané komunitou okolo Mozilla.sk
codik
Slovak Extensions Developer
Slovak Extensions Developer
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 2. Decembra 2005, 18:05
Bydlisko: Malacky, Slovenská republika
Kontaktovať užívateľa:

Throbber URL

Príspevok od užívateľa codik » 3. Decembra 2005, 09:32

Zdravím.

Nemohla by adresa v premennej browser.throbber.url smerovať štandardne na http://mozilla.sk/firefox/? Teraz som to musel zmeniť manuálne cez about:config.

Je to síce len maličkosť, ale keď sa budem chcieť dozvedieť niečo o slovenskej verzii prehlidača FireFox, je jednoduchšie kliknúť na throbber ako zadávať adresu do adresného riadka.

Užívateľov profilový obrázok
branor
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:28
Bydlisko: EU-SR-TN(BA)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa branor » 28. Marca 2006, 02:40

No v klasickej instalacke to nie je mozne, nakolko ma na to mozilla vlastny nazor (uz som ho tu par krat do fora niekde pisal), takze s tym sa treba momentalne zmierit. Ak na to nezabudnem v jazykovom balicku co bude na mozilla.sk pre FX 2.0 to skusim nastavit na: http://mozilla.sk/firefox/ :wink:
Vedúci prekladov do slovenčiny...

codik
Slovak Extensions Developer
Slovak Extensions Developer
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 2. Decembra 2005, 18:05
Bydlisko: Malacky, Slovenská republika
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa codik » 28. Marca 2006, 17:56

Tak ja som to vyriesil kompromisom. Pridal som si k prvemu throbberu este jeden, zmenil som ikonky. Jeden mi smeruje na mozilla.sk, druhy na mozilla.com. :) V blizkej dobe z toho spravim rozsirenie (zatial je to zabudovane "napevno" v browser.jar) a potom by som ho tu rad publikoval, ak to bude mozne.
Prílohy
myFirefox.png
Takto vyzera moje vylepsenie throbbera
myFirefox.png (4.1 KiB) 16468 zobrazení
Marek Hám
Firefox/16.0.2 @ Windows 7

Užívateľov profilový obrázok
Daniel_Medo
moderátor
moderátor
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 12:38
Bydlisko: pri PC
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daniel_Medo » 28. Marca 2006, 20:42

codik: pokial spravis rozsirenie budeme velmi radi a velmi radi ho tu zverejnime :wink:

Užívateľov profilový obrázok
branor
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:28
Bydlisko: EU-SR-TN(BA)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa branor » 29. Marca 2006, 09:45

no jasne

ja by som hadam este skusil trosku inspirovat, je to moj osobny nazor, tak v pripade nesuhlasu zo ber s rezervou :wink:

na screenshote to je celkom pekne, mozno by len tam dat take moznosti ako podpora viacerych lokalizacii, takze postupne by si mohol pridat ikonky a linky na ine lokalizacne stranky, aby sa tvoje rozsirenie nestahovalo len na slovensku a jednoduchu moznost nahradenia povodneho throbberu tym lokalizovanym a ine kombinacie aby si vedel pouzivatel vybrat ci chce mat viac throbberov alebo len nahradit ten povodny atd atd...
Vedúci prekladov do slovenčiny...

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 29. Marca 2006, 09:56

Nechcem nikomu brať elán do tvorby rozšírenia - možno by sa pár ľudí o rozšírenie na zmenu throbbera zaujímalo, ale ak ti ide o takú jednoduchú vec, ako je prejsť jedným kliknutím na nejakú stránku (nech je to aj Mozilla tím z Madagaskaru, to je jedno), prečo nezačneš používať Záložky a Panel záložiek? Momentálne ho mám v dvoch riadkoch a do jedného riadka sa zmestí asi 20 záložiek (a každá môže mať svoju peknú ikonku - Favicon Picker). Throbber tam ani nemám, načo mi bude jedno tlačidlo na paneli s jedinou funkciou prejsť na domovskú stránku?
admin SME.sk

codik
Slovak Extensions Developer
Slovak Extensions Developer
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 2. Decembra 2005, 18:05
Bydlisko: Malacky, Slovenská republika
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa codik » 29. Marca 2006, 10:54

To branor:
Nad tou podporou viacerych lokalizacii som rozmyslal a urcite tam bude. Doteraz som vytvaral rozsirenia iba pre seba a toto bude prve, ktore pojde "von".

To SlovakSoft:
Verim, ze podobne rozmiestnenie okna Firefoxu ma viacero uzivatelov, ale ja napriklad nie. Zda sa mi dost neprehladne. Zaloziek mam velmi vela a nakolko tvorim internetove stranky potrebujem aj vacsiu zobrazovaciu plochu, takze mi uplne staci panel s menu a navigacna lista + panel stranok. Web Developer Toolbar mam skryty a zobrazujem ho iba, ked ho potrebujem. Preto mi vlastne islo iba o nahradenie toho throbbera + pridanie dalsej ikonky, nakolko je v pravom rohu volne miesto. Dufam, ze moje rozsirenie niekto vyuzije, ale ako sa hovori sto ludi, sto chuti.
Marek Hám
Firefox/16.0.2 @ Windows 7

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 29. Marca 2006, 11:01

codik napísal:SlovakSoft: ...
Áno, každý to má rád inak :-) Tiež som dlho nepoužíval Panel záložiek. Záložiek mám ale iste viac :-) na tom paneli je len Priečinok panela záložiek, ostatných 1450 záložiek je normálne v ponuke :-)
Ak by si mal záujem, nejaké dva-tri tipy na funkcie, ktoré mi chýbajú, by som pre Teba mal. V nejakej inej téme... nazvanej napríklad Chcel by som rozšírenie s funkciou...
admin SME.sk

codik
Slovak Extensions Developer
Slovak Extensions Developer
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 2. Decembra 2005, 18:05
Bydlisko: Malacky, Slovenská republika
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa codik » 29. Marca 2006, 11:04

SlovakSoft napísal:Ak by si mal záujem, nejaké dva-tri tipy na funkcie, ktoré mi chýbajú, by som pre Teba mal. V nejakej inej téme... nazvanej napríklad Chcel by som rozšírenie s funkciou...
OK. Prave teraz pracujem na tomto rozsireni.

*EDIT: K tomu elanu. Uz som videl aj zbytocnejsie rozsirenia :)
Marek Hám
Firefox/16.0.2 @ Windows 7

Užívateľov profilový obrázok
Daniel_Medo
moderátor
moderátor
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 12:38
Bydlisko: pri PC
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daniel_Medo » 29. Marca 2006, 12:09

codik: toto rozsirenie je vyuzitelne, vyuzijem ho napr. ja kedze docela casto chodim aj na domovsku stranku anglicku aj slovensku, este by sa mi zisla aj ceska :wink: a kedze mam uz miesto pre zalozky takmer plne (rozumej plny panel) a miesta v pravom hornom rohu mam dost, uvital by som to tvoje rozsirenie rad, takze ja by som chcel keby si tam pridal odkaz na slovenske stranky, odkaz na ceske stranky a aj na anglicke.

codik
Slovak Extensions Developer
Slovak Extensions Developer
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 2. Decembra 2005, 18:05
Bydlisko: Malacky, Slovenská republika
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa codik » 29. Marca 2006, 12:14

Daniel_Medo napísal:codik: toto rozsirenie je vyuzitelne, vyuzijem ho napr. ja kedze docela casto chodim aj na domovsku stranku anglicku aj slovensku, este by sa mi zisla aj ceska :wink: a kedze mam uz miesto pre zalozky takmer plne (rozumej plny panel) a miesta v pravom hornom rohu mam dost, uvital by som to tvoje rozsirenie rad, takze ja by som chcel keby si tam pridal odkaz na slovenske stranky, odkaz na ceske stranky a aj na anglicke.
OK, zatial sa odkazy menia podla jazykoveho nastavenia prehliadaca.
Marek Hám
Firefox/16.0.2 @ Windows 7

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 29. Marca 2006, 12:18

Daniel_Medo napísal:a kedze mam uz miesto pre zalozky takmer plne (rozumej plny panel)
Dano - dúfam, že vieš ako sa robí viacriadkový panel záložiek? Pri dnešnom rozlíšení monitorov sa tie horné panely dajú zväčšovať bez straty plochy stránky.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Daniel_Medo
moderátor
moderátor
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 12:38
Bydlisko: pri PC
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daniel_Medo » 29. Marca 2006, 12:32

SlovakSoft: nechcem viacriadkovy panel zaloziek, nechcem mat panely cez pol obrazovky, skor potrebujem mat velku plochu pre stranky, momentalne nemam 19" monitor, mam len 17" takze mi to zavadzia a este ked zapinam web developer rozsirenie, tak mi to zase ubera na ploche stranky, radsej by som vyuzil aj to volne miesto hore vpravo od menu :wink:

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 29. Marca 2006, 12:46

Daniel_Medo napísal:SlovakSoft: nechcem viacriadkovy panel zaloziek, nechcem mat panely cez pol obrazovky, skor potrebujem mat velku plochu pre stranky, momentalne nemam 19" monitor, mam len 17" takze mi to zavadzia a este ked zapinam web developer rozsirenie, tak mi to zase ubera na ploche stranky, radsej by som vyuzil aj to volne miesto hore vpravo od menu :wink:
Pravda je, že ja mám 19-palcový a tie panely určite nezaberajú pol obrazovky :-) Ešte môžeš využiť to miesto vedľa ponuky. Pozri moje rozloženie - panel nástrojov (24 tlačidiel) je v jednom riadku s celou ponukou a ešte je tam aj panel s adresou (ten je pravda dosť malý, málokedy zadávam adresu ručne) a pod tým dva riadky záložiek, ktoré na denné surfovanie postačujú.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Daniel_Medo
moderátor
moderátor
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 12:38
Bydlisko: pri PC
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Daniel_Medo » 29. Marca 2006, 13:00

ja uz som to skusal popremiestnovat vseliako ale vzdy mi tam zostalo volne miesto, ale zase mam aj urcite esteticke citenie takze hocijako to mat nemozem, lebo sa mi to jednoducho nelubi :wink: a zase som aj navyknuty na urcite rozmiestnenie veci takze je to zlozite so mnou 8)

Zamknuté