FoxIMHD

Rozšírenia a témy vzhľadu vyvíjané komunitou okolo Mozilla.sk
deb00t
návštevník
návštevník
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18. Januára 2006, 15:19
Kontaktovať užívateľa:

FoxIMHD

Príspevok od užívateľa deb00t » 2. Augusta 2006, 10:38

Mal by niekto záujem o niečo také? Spravil som si pre Yahoo Widgets! widget ktorý zobrazuje najbližšie odchody určitej linky (kombinácie liniek) z určitej zastávky. Data sú z http://www.imhd.sk (ale mám len parser pre data Bratislavy). A napadlo ma spraviť z toho extension do FF, len mne už to moc netreba, takze by som to robil zbytočne :) Inu, chcete niekto IMHD extension? :) Ak áno, sem s návrhmi ako by to malo vyzerať.

Užívateľov profilový obrázok
caesar1987
pokročilý diskutujúci
pokročilý diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 9. Mája 2006, 00:03
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa caesar1987 » 2. Augusta 2006, 12:38

ja by som zaujem mal...
a ako by to malo vyzerat, tak to necham na teba

samo
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 21. Novembra 2006, 20:50

Príspevok od užívateľa samo » 21. Novembra 2006, 20:58

Taktiez by som privital :)

PeePay

Príspevok od užívateľa PeePay » 27. Novembra 2006, 20:02

deje sa v tejto veci nieco? je to v stadiu planov, alebo sa na tom uz pracuje? lebo keby to vyslo, bolo by to super rozsirenie!

deb00t
návštevník
návštevník
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18. Januára 2006, 15:19
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa deb00t » 27. Novembra 2006, 23:12

PeePay napísal:deje sa v tejto veci nieco? je to v stadiu planov, alebo sa na tom uz pracuje? lebo keby to vyslo, bolo by to super rozsirenie!
aj hej, deje :) len mam teraz dost malo casu na taketo veci :) ale uz to v podstate bezi, len vychytam zopar drobnosti a mozete vyskusat betu ;) pocitam ze cez vikend sa najde trochu casu :roll:

brm
návštevník
návštevník
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 27. Októbra 2006, 10:39

Príspevok od užívateľa brm » 28. Novembra 2006, 11:58

A bude tam iba BA, alebo aj iné mestá? ..mne by bodlo KE.. ;)

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 28. Novembra 2006, 12:33

brm napísal:A bude tam iba BA, alebo aj iné mestá? ..mne by bodlo KE.. ;)
uz som nad tym uvazoval, mozno by to nakoniec nemusel byt az taky problem ako som myslel 8) vzhladom na to ze to bezi s rovnakym vystupom. ale musim najprv otestovat 8)

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 29. Novembra 2006, 17:27

Keď to bude hotové, môžeme sa dohodnúť na prípadnom umiestnení na našom serveri (ak budeš mať záujem :) )
:ilovefirefox:

deb00t
návštevník
návštevník
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18. Januára 2006, 15:19
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa deb00t » 30. Novembra 2006, 23:01

wladow napísal:Keď to bude hotové, môžeme sa dohodnúť na prípadnom umiestnení na našom serveri (ak budeš mať záujem :) )
s tym by nemal byt problem, rozmyslal som, ze to po dorobeni hodim rovno na addons.mozilla.org - ale bavil som sa s ludmi z AMO, ci je to ok, ze si ten extension taha data z nejakej stranky - a bolo by asi fajn sa pri pripadnom "verejnom" release aspon spytat ludi z imhd.sk, ci s tym nemaju nejaky problem. predpokladam sice, ze vacsina rozsireni ktore pracuju s nejakymi strankami (ci uz je to weather.com, alebo cokolvek ine) na taketo veci kaslu, proste si natiahnu data a mfp, ale predsa len by som bol rad aby okolo toho neboli nejake skarede maily a podobne :) predbezne som do tooltipu pridal aspon info, odkial sa tahaju data, aby si niekto nemyslel, ze to nebodaj bezi na mojej masine :lol:

mate uz s takymito vecami nejake skusenosti, lidicky? :)

deb00t
návštevník
návštevník
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18. Januára 2006, 15:19
Kontaktovať užívateľa:

Release 0.2.0

Príspevok od užívateľa deb00t » 30. Novembra 2006, 23:17

a ze mam dnes taku melancholicku naladu, mozete si to skusobne nahodit a vyskusat :)

Kód: Vybrať všetko

http://dev.deboot.sk/firefox/foximhd
plus nejake vysvetlivky k tomu (sorry, ale na nejaku info stranku fakt nemam moc casu :) ):

co je to datova URL?
- je to linka na priame zobrazenie grafikonu pre konkretnu zastavku vybratej linky/kombinacie liniek. nezrozumitelne? :) tu je priklad:

Kód: Vybrať všetko

http://imhd.sk/ba/index.php?w=3023ef2f302523ea&l=95&x=104858003487
- ak vam pre nejaku zastavku imhd.sk zobrazi grafikon, FoxIMHD by to mal zozrat tiez. skusal som aj kosicku urlcku, ale pre kosice bude treba (ako som predpokladal) trochu upravit parser, snad to nebude az take zlozite :)
- je mozne ze niektoru linku/kombinaciu to nezozerie, pripadne ze vytajmautuje spojenie. este to nie je vyladene.
co to vlastne robi?
- v status bare sa vam zobrazi dalsia ikonka (autobusik a FI) - mozete ju rightclicknut a kliknut na options, kde mozete pridat vyssie spomenutu url (alebo viac url)
- ked pridate aspon jednu, mozete ulozit nastavenia, rightclicknut hlavnu ikonku v statusbare - reload - a chvilu pockate. ak vsetko zbehne v poriadku, zobrazi sa vam za hlavnou ikonkou jedna alebo viac autobusikovych ikoniek s cislom/kombinaciou liniek
- ak pridete na tieto "autobusove" ikonky - zobrazi sa vam tooltip s najblizsimi odchodmi daneho spoja/kombinacie
- ak na tieto ikonky kliknete, otvori sa vam v novom tabe linka s plnym grafikonom na stranke imhd.sk

tot vsjo pre dnesok, ak nieco mate, kludne sa ozvite, ale nerucim za rychlost reakcie ;)

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 30. Novembra 2006, 23:22

Konečne nejaký vývojár :-)
Prosím opraviť link na XPI, bude tam asi chybička. Alebo tam ešte nie je?
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 30. Novembra 2006, 23:27

deb00t napísal:ale bavil som sa s ludmi z AMO, ci je to ok, ze si ten extension taha data z nejakej stranky - a bolo by asi fajn sa pri pripadnom "verejnom" release aspon spytat ludi z imhd.sk, ci s tym nemaju nejaky problem. predpokladam sice, ze vacsina rozsireni ktore pracuju s nejakymi strankami (ci uz je to weather.com, alebo cokolvek ine) na taketo veci kaslu, proste si natiahnu data a mfp, ale predsa len by som bol rad aby okolo toho neboli nejake skarede maily a podobne
Povolenie si pýtať musíš, na addons ti to inak zrejme neuverejnia. Jeden mail ťa predsa nezabije a ako sám vravíš, budeš mať pokoj. Ostatní si musia pýtať povolenie tiež, napr. keď sme my dávali do inštalačky Firefoxu vyhľadávací modul napr. Atlasu, takisto sme ho museli mať... Keď to bude pripravené na ostré vydanie, ozvi sa.
:ilovefirefox:

deb00t
návštevník
návštevník
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18. Januára 2006, 15:19
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa deb00t » 1. Decembra 2006, 00:00

wladow napísal:
deb00t napísal:ale bavil som sa s ludmi z AMO, ci je to ok, ze si ten extension taha data z nejakej stranky - a bolo by asi fajn sa pri pripadnom "verejnom" release aspon spytat ludi z imhd.sk, ci s tym nemaju nejaky problem. predpokladam sice, ze vacsina rozsireni ktore pracuju s nejakymi strankami (ci uz je to weather.com, alebo cokolvek ine) na taketo veci kaslu, proste si natiahnu data a mfp, ale predsa len by som bol rad aby okolo toho neboli nejake skarede maily a podobne
Povolenie si pýtať musíš, na addons ti to inak zrejme neuverejnia. Jeden mail ťa predsa nezabije a ako sám vravíš, budeš mať pokoj. Ostatní si musia pýtať povolenie tiež, napr. keď sme my dávali do inštalačky Firefoxu vyhľadávací modul napr. Atlasu, takisto sme ho museli mať... Keď to bude pripravené na ostré vydanie, ozvi sa.
Možno ani nie, záleží od reviewera, ale v tomto je predsa len lepšie hrať na istotu ;) Ozvem, len neviem kedy to bude :)

deb00t
návštevník
návštevník
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18. Januára 2006, 15:19
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa deb00t » 1. Decembra 2006, 00:04

SlovakSoft napísal:Konečne nejaký vývojár :-)
Prosím opraviť link na XPI, bude tam asi chybička. Alebo tam ešte nie je?
Opravené - url platí, len som si tam trochu upratoval a zabudol som premenovať xpi-čko :) Už to fičí, nainštalované a otestované v čistom profile ;)

(btw, tento message už píšem druhý krát, rovnako ako reply pre wladowa, nejak mi zblblo pridávanie odkazov - môže to byť tým že som mal v dvoch taboch rozpísané 2 replies do tej istej témy?)

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 1. Decembra 2006, 00:06

Vďaka, vyskúšam ho zo zvedavosti.
admin SME.sk

Zamknuté