Zobrazenie Web stranky vytvorenej vo FrontPAGE 20002

Čiastočne alebo vôbec nefungujúce stránky v prehliadačoch Mozilla, spolupráca s webdizajnérmi
Zamknuté
ritchieg
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 6. Januára 2007, 19:12

Zobrazenie Web stranky vytvorenej vo FrontPAGE 20002

Príspevok od užívateľa ritchieg » 29. Apríla 2007, 11:33

Dobry den
Vytvoril som si web stranky vo Front page.Obsahuju text a tabulky.Niektore casti textov su upravene vo Microsoft Worde .Tieto stranky sa mi zobrazuju korektne len v prehliadaci Microsoft Explorer.Ked pouzijem Firefox popr.Operu tak zmiznu niektore znacky ,podtrhnutie pisma atd.Stranky su urcene pre verejnost a potrebujem aby sa zobrazovali co najvernejsie k originalu na vsetkych prehliadacoch.Skusal som pouzivat openOffice a NVU programi a tento problem sa minimalizoval.Stranky sa zobrazovali velmi podobne.Kedze mam uz vela textov a stranok predpripravenych v FrontPage chcem sa opytat ci mi neviete poradit.Mozno staci nejak upravit vlastnosti vo Front Page.Dakujem
Prílohy
zobrazenie.jpg
ukazka zobrazenia

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 29. Apríla 2007, 12:26

Frontpage (Microsoft všeobecne) používa neštandarné (vlastné) HTML tagy a atribúty a nedodržiava štandardy, preto sa tá stránka zobrazuje korektne len IE. Z hľadiska čistoty a validnosti kódu je pritom najhorším spôsobom písanie stránok vo Worde.

Nemám Frontpage preštudovaný, ale tipujem, že nastavenie, ktoré by uviedlo v ňom vygenerovaný html kód do poriadku vďaka filozofii Microsoftu neexistuje. Možno by teoreticky mohol pomôcť nejaký externý program.

tému presúvam...
:ilovefirefox:

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PeePay » 29. Apríla 2007, 21:34

ritchieg napísal:Stranky su urcene pre verejnost...
tak potom nie boileri, ale bojlery :D
(v prilohe zobrazenie.jpg v prvom prispevku)
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

Užívateľov profilový obrázok
andreasx
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 28. Júna 2007, 17:36
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa andreasx » 28. Júna 2007, 19:04

Podla mna dost nezvykle, ze sa clovek, ktory si robi stranky vo FrontPage-i a vo Worde zaujima o zobrazenie v alternativnych prehliadacoch :)

Ale ked uz nejaka rada, tak myslim, ze Macromedia Dreamweaver v rezime grafickeho navrhu stranok je celkom pouzivatelsky priatelny aj pre menej zdatnejsich pouzivatelov... (nemozem posudit, pretoze v tom iba pisem kod stranok, nepouzivam jeho WYSIWYG editor) a co je hlavne: vytvara korektne stranky, teda nie je s nimi problem vo Firefoxe a Opere

Zamknuté