zdatni slovencinari ukazte sa! (vzor slova explorer)

Fórum pre nahlasovanie chýb v lokalizácií programov, rozšírení a webových stránok pod záštitou Mozilla.sk
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

zdatni slovencinari ukazte sa! (vzor slova explorer)

Príspevok od užívateľa PeePay » 25. Decembra 2006, 00:00

vo firefoxe hore v ponuke pomocnik je polozka pre pouzivatelov internet explorera. podla akeho vzoru je explorer? lebo mojmu uchu je lubozvucnejsie pre pouzivatelov internet exploreru. nie som vsak nijaky gramaticky odbornik, iba mi to tak lepsie znie. davam to len ako navrh na prediskutovanie, mozno aj so slovenskym jazykovednym ustavom.

ak sa vam nepaci nazov temy, pokojne ho zmente, ja som v rychlosti nic vystiznejsie nevymyslel
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 25. Decembra 2006, 00:19

Myslím, že to je práve otázka na mňa :-)
To je dilema... Znie to možno lepšie Vám a mnohým iným a ostatným zase nie. Napríklad stránka:
http://www.microsoft.com/slovakia/profi ... 200603.htm
uvádza "Vyskúšajte nové vlastnosti a používateľské rozhranie Internet Explorera 7..." A na druhú stranu, sú na webe MS zase stránky, ktoré uvádzajú druhú verziu (Exploreru...), ale zdá sa mi, že sú staršieho dáta.
Takže ani samotný výrobca v tom nemá jasno.
Ja napríklad by som radšej videl slovné spojenie "Pre používateľov programu Internet Explorer", čo je na položku ponuky trochu dlhé. Zastávam názor, že sa nemá názov vôbec skloňovať. A hlavne nie vtedy, ak sú pochybnosti. Ešte pridám také šalamúnske riešenie: "Pre používateľov IE" – väčšina bude aj tak vedieť, o čo ide.
admin SME.sk

msx

Príspevok od užívateľa msx » 11. Januára 2007, 22:04

Internet Explorer a žiadne skloňovanie. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
PeePay
moderátor
moderátor
Príspevky: 1290
Dátum registrácie: 3. Decembra 2006, 21:55
Bydlisko: BA - Karlova Ves - Dlhé Diely
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PeePay » 12. Januára 2007, 20:57

ked uz sme pri tom, ako sa sklonuje Mozilla Firefox?
MB: ASRock ALiveNF6G | RAM: 1918MB | HDD: WD 250GB | Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 | Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2,11GHz | DVD-RW: ASUS DRW-1814BL | TV: MSI DVB-T Hybrid TV+FM Tuner | OS: Windows 7 Home Premium | LCD: 22" Samsung 2232BW

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 12. Januára 2007, 21:05

Ak sa to hovorí spolu, tak "Mozilla" sa neskloňuje a "Firefox" áno – ... v Mozilla Firefoxe ... ... používatelia Mozilla Firefoxu ...
Ak sa hovorí Mozilla ako jedno slovo, tak ... v Mozille ...
admin SME.sk

Zamknuté