Testovanie lokalizácie pre Firefox 3.5

Fórum pre nahlasovanie chýb v lokalizácií programov, rozšírení a webových stránok pod záštitou Mozilla.sk
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Testovanie lokalizácie pre Firefox 3.5

Príspevok od užívateľa wladow » 28. Apríla 2009, 09:01

Pomôžte nám otestovať lokalizáciu pre Firefox 3.5

Vývoj nadchádzajúcej generácie Firefoxu sa dostáva do finálnej fázy, s ním aj jeho lokalizácia do slovenčiny. Na posledné úpravy a dolaďovanie lokalizácie zostáva už len pár týždňov, budeme preto radi, ak nám pomôžete s jej otestovaním.

V prípade, že nám chcete pomôcť:
Poprezerajte používateľské rozhranie, či sa neobjavujú nepreložené reťazce, nezmyselne preložené reťazce alebo preklepy. Všímajte si takisto veľkosti dialógových okien, či je ich obsah viditeľný celý bez posuvníkov po okrajoch (platí hlavne pre Linux a Mac OS).

V prípade, že sa chcete zapojiť do oficiálneho testovania, zaregistrujte sa na serveri litmus.mozilla.org, prihláste sa a absolvujte sadu testov pod názvom "Firefox 3.1 l10n Localizer Test Run", prípadne ďalšie.

Ak používate Mac OS a Linux, budeme radi, ak nám po akomkoľvek otestovaní nahlásite výsledok (na týchto dvoch OS prebiehalo doteraz testovanie v menšom meradle).

V prípade, že nájdete nejakú chybu (napr. nedostatočná veľkosť okna), môžete urobiť screenshot a pripojiť ho sem k svojmu príspevku.

Vopred všetkým ďakujeme.
:ilovefirefox:

ijmcolombo
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 7. Júla 2008, 20:48

Re: Testovanie lokalizácie pre Firefox 3.5

Príspevok od užívateľa ijmcolombo » 23. Augusta 2009, 20:49

Aktualizáciou mi prišla v 3.5.2,ale mám s ňou problémy.Kde si stiahnem staršiu v. ktorá mi nerobila problémy?

GRic
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 28. Augusta 2009, 14:23

Re: Testovanie lokalizácie pre Firefox 3.5

Príspevok od užívateľa GRic » 28. Augusta 2009, 15:20

PS:reinstaloval som si v PC/ OS Win XP-SP3 EN-SK /FIREFOX-z ver.3.0.1 na nov-3.5.2/27,65 MB/.
Instalacia bola po odinstalovaní starsej verzie v profile "ADMIN"-OK,ale problem je u ostatných
užívatelov PC-profily "EVERIONE",kde je spustanie nového F-M zdlhavé a je potrebné 3x odkliknuť
"upozornenie"=Firefox nemohol nainstalovať tuto položku,pretože sa ju nepodarilo zaregistrovať do "chrome",
informujte AUTORA o tomto probléme"= ...až potom sa F-M riadne pripojí na internet.
:::Viete mi niekto poradiť ako problem odstraniť v tejto beta verzii ,alebo
mam naspäť nainstalovať pôvodnu verziu -3.0.1./34.4 MB/...Dakujem za info.

GRic
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 28. Augusta 2009, 14:23

Re: Testovanie lokalizácie pre Firefox 3.5

Príspevok od užívateľa GRic » 9. Septembra 2009, 13:23

ijmcolombo napísal:Aktualizáciou mi prišla v 3.5.2,ale mám s ňou problémy.Kde si stiahnem staršiu v. ktorá mi nerobila problémy?
Please - asi z hlavnej stranky M-F,v pravo su "downloady" a je tam aj na konci odkaz "dalsie verzie...,ale sa tam da skociť aj tu,z horneho prispevku-Pokyny-Otazky..odkaz"ako na-to"../***

Adrianna-23
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 5. Januára 2010, 14:55

Re: Testovanie lokalizácie pre Firefox 3.5

Príspevok od užívateľa Adrianna-23 » 5. Januára 2010, 21:57

takisto ako v predchádzajúcom príspevku mám problémy s pripojením na internet. Píše mi, že mám kontaktovať autora o probléme, lebo Firefox nemohol nainštalovať túto položku, pretože sa ju nepodarilo zaregistrovať do ,,chrome,, a až po následnom klikaní, niekedy až 8 x ma pripojí na internet. Mohli by ste mi poradiť ako mám odstrániť tento problém? Dakujem :)

Zamknuté