Separacia hudby od zvoneni

Fórum o všetkom súvisiacom s operačným systémom Firefox
Zamknuté
maniacse
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 7. Júla 2015, 20:07

Separacia hudby od zvoneni

Príspevok od užívateľa maniacse » 8. Júla 2015, 21:57

Dobry vecer prajem,
snad sa tu raz rozbehne debata, mozno ked sa viac FirefoxOS rozsiri medzi ludi, ci uz ako hracka, vyvojarsky prostriedok, ci bezny OS pre menej narocnych pouzivatelov.

Kazdopadne, pripajam sa s dalsou otazkou:
V zariadeni mam na karte mSD hudbu, ci uz cele albumy alebo aj jednotlive pesnicky. Okrem spominanej hudby tu mam aj zvonenia (zostrihane mp3 subory - len cast pesnicky, ktora sa mi paci, optimalizacia hlasitosti, skratene na cca 20-30sec). Zvonenia mam pomenovane "ring_nazovsuboru" - z dovodu lepsej orientovatelnosti v predchadzajucom zariadeni. Teraz vsak nastal problem, ze vsetky mp3 subory boli detekovane ako hudba a pridane do databazy prehravaca. Cize ak dam prehravat vsetky pesnicky v zariadeni, prehravaju sa mi aj zvonenia.
Je mozne neak vyseparovat tieto zvonenia, aby som ich nemal v kniznici s hudbou? Npriklad premenovanim suboru/zlozky, ci zmenou atributov? Samozrejme, vyhladanie cez file explorer je stale nutne, inak by asi nemali vyznam.
Vopred dakujem za akukolvek odpoved veducu k cielu, a pridam len info, ze sa jedna o Alcatel OT Pixi3 (3.5), FirefoxOS 2.0.0

Užívateľov profilový obrázok
Ansambl
moderátor
moderátor
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 10. Januára 2015, 14:55

Re: Separacia hudby od zvoneni

Príspevok od užívateľa Ansambl » 9. Júla 2015, 06:41

S týmto problémom Firefox nemá nič spoločné - nijakým spôsobom nemôže ovplyvniť tvorbu knižníc. Príčinu hľadajte v OS Android, ktorý si vytvára túto databázu hudobných súborov. Myslím si , že fundovanú odpoveď dostanete v diskusnom fóre pre OS Android (androidforum.sk; androidforum.cz).

Užívateľov profilový obrázok
Jacen
profesionál
profesionál
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 30. Novembra 2005, 11:01
Bydlisko: Komárno, Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Separacia hudby od zvoneni

Príspevok od užívateľa Jacen » 9. Júla 2015, 10:04

vytvor si priečinok napr. ring_mp3, presuň tam všetky súbory "ring_nazovsuboru" a v tomto priečinku vytvor nový prázdny súbor ".nomedia".

maniacse
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 7. Júla 2015, 20:07

Re: Separacia hudby od zvoneni

Príspevok od užívateľa maniacse » 9. Júla 2015, 19:41

Pani, dakujem za odpovede!
Len by som chcel upozornit, ze nemam android, a preto pisem do sekcie Firefox OS, pretoze mam Firefox OS.

Zamknuté