Upozornenie na novu verziu nejakeho rozsirenia FF

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
mstevlik
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 17. Januára 2006, 08:38

Upozornenie na novu verziu nejakeho rozsirenia FF

Príspevok od užívateľa mstevlik » 17. Januára 2006, 08:52

Hi all,
Ako mozem FF 1.5 donutit aby ma upozornil, ze nejake rozsirenie ma novu verziu, bez toho aby som musel stale chodit do zoznamu rozsireni
Vo verzii 1.0 este zobrazoval taku cervenu ikonku vpravo hore pri akomkolvek update
Dakujem vopred za odpovede
Majkl

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 17. Januára 2006, 09:03

Myslim, ze som niekde v Helpe cital, ze ta ikonka sa uz nepouziva. Tak som si to teraz vyhladal, je to tu:
http://kb.mozillazine.org/Software_Update
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Re: Upozornenie na novu verziu nejakeho rozsirenia FF

Príspevok od užívateľa Gohom » 17. Januára 2006, 10:17

mstevlik napísal:Hi all,
Ako mozem FF 1.5 donutit aby ma upozornil, ze nejake rozsirenie ma novu verziu, bez toho aby som musel stale chodit do zoznamu rozsireni
Vo verzii 1.0 este zobrazoval taku cervenu ikonku vpravo hore pri akomkolvek update
Dakujem vopred za odpovede
Je tu ale problém: Tá ikonka ukazovala resp. sledovala novú verziu v angličtine. Ak si si ju nainštakloval na SK rozšírenie tak už nešlo po slovensky. Rozšírenia resp. ich upgrade v EN a SK jazyku nevychádzajú naraz, takže iba sledovať http://forum.mozilla.sk/rozsirenia
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Re: Upozornenie na novu verziu nejakeho rozsirenia FF

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 17. Januára 2006, 10:29

Gohom napísal:
mstevlik napísal:Hi all,
Ako mozem FF 1.5 donutit aby ma upozornil, ze nejake rozsirenie ma novu verziu, bez toho aby som musel stale chodit do zoznamu rozsireni
Vo verzii 1.0 este zobrazoval taku cervenu ikonku vpravo hore pri akomkolvek update
Dakujem vopred za odpovede
Je tu ale problém: Tá ikonka ukazovala resp. sledovala novú verziu v angličtine. Ak si si ju nainštakloval na SK rozšírenie tak už nešlo po slovensky. Rozšírenia resp. ich upgrade v EN a SK jazyku nevychádzajú naraz, takže iba sledovať http://forum.mozilla.sk/rozsirenia
Toto nemozes pausalne tvrdit, ze nevychadzaju naraz... Z mojich prelozenych rozsireni je uz takmer polovica podporovanych, to znamena ze su aj po automatickej aktualizacii v slovencine. Nejaky cas trva, kym su zaradene do oficialneho balika (a skor ci neskor tam budu takmer vsetky). A to, ze tu na mozilla.sk sa nenachadza aktualizovana verzia v slovencine, neznamena ze rozsirenie nie je v slovencine aktualne. Ak je podporovane, je jedno, ze tu nie je uverejnena aktualna verzia (aktualizacia prebieha z domovskej stranky rozsirenia a uz v sebe obsahuje aktualnu slovencinu). Ak nie je zatial podporovane, zaktualizujem ho prakticky okamzite, uverejnim u seba, poslem autorovi a aj sem. Ale publikovanie na tychto strankach par dni trva. Spravcovia nemozu aktualizovat kazdy den.
To bolo male vysvetlenie, ako to funguje s EN/SK verziami :-)
admin SME.sk

mstevlik
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 17. Januára 2006, 08:38

Re: Upozornenie na novu verziu nejakeho rozsirenia FF

Príspevok od užívateľa mstevlik » 17. Januára 2006, 11:01

Gohom napísal:Je tu ale problém: Tá ikonka ukazovala resp. sledovala novú verziu v angličtine. Ak si si ju nainštakloval na SK rozšírenie tak už nešlo po slovensky. Rozšírenia resp. ich upgrade v EN a SK jazyku nevychádzajú naraz, takže iba sledovať http://forum.mozilla.sk/rozsirenia
Ja mam EN verziu a i EN verzie rozsireni, takze problem so SK by som nemal mat
Takze neexistuje nejaky plug-in, kt. by ma upozornil, ze existuje nova verzia nejakeho rozsirenia (kedze tu ikonku zrusili :( )?
Majkl

Užívateľov profilový obrázok
wladow
Webmajster Mozilla.sk
Webmajster Mozilla.sk
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: 2. Októbra 2005, 20:22
Bydlisko:
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wladow » 17. Januára 2006, 12:41

Keď si v Nastavenia - > Pokročilé -> Aktualizácia zapneš "Vždy sa opýtať čo urobiť", malo by sa pri nájdení aktualizácie zobraziť informačné okno, kde bude uvedené, aké aktualizácie sú dostupné. Musím ale z vlastnej skúsenosti povedať, že nefunguje to na 100%.

S tými SK verziami to SlovakSoft vystihol. Pokiaľ je lokalizácia zahrnutá v oficiálnom balíčku rozšírenia, je dostupná v tú sekundu keď anglická. Pokiaľ nie je, tak to chvíľku trvá. To či je alebo nie je slovenčina podporovaná autorom rozšírenia nájdeš u nás na stránke toho ktorého rozšírenia. Pokiaľ sa dole nachádza upozornenie, slovenčina nie je v oficiálnom balíku, pokiaľ tam upozornenie nie je, aj po automatickej aktualizácii bude rozšírenie slovensky. Ešte dodám, že každým dňom pribúdajú nové a nové rozšírenia, do ktorých autori naše preklady zahrňujú. Dúfam, že čoskoro bude bez podpory len pár rozšírení (najlepšie žiadne :D )
:ilovefirefox:

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 17. Januára 2006, 12:41

Zatial viem k tomu povedat len tolko, ze rozsirenie MR Tech Local Install (inak odporucam nainstalovat, ma velmi vela roznych funkcii) ma v moznostiach Vzdy zobrazovat na paneli nastrojov ikonu Mozilla Update, ale ta funkcia sa neda zapnut (je deaktivovana). Neviem, ci tam ostala zo starych verzii alebo co. Co som cital, tak dovodom na odstranenie tej ikony bola bezpecnost a instalovanie niektorych rozsireni, ktore sposobovali chyby prehliadaca.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Re: Upozornenie na novu verziu nejakeho rozsirenia FF

Príspevok od užívateľa Gohom » 17. Januára 2006, 16:33

SlovakSoft napísal: Toto nemozes pausalne tvrdit, ze nevychadzaju naraz... Z mojich prelozenych rozsireni je uz takmer polovica podporovanych, to znamena ze su aj po automatickej aktualizacii v slovencine. Nejaky cas trva, kym su zaradene do oficialneho balika (a skor ci neskor tam budu takmer vsetky). A to, ze tu na mozilla.sk sa nenachadza aktualizovana verzia v slovencine, neznamena ze rozsirenie nie je v slovencine aktualne. Ak je podporovane, je jedno, ze tu nie je uverejnena aktualna verzia (aktualizacia prebieha z domovskej stranky rozsirenia a uz v sebe obsahuje aktualnu slovencinu). Ak nie je zatial podporovane, zaktualizujem ho prakticky okamzite, uverejnim u seba, poslem autorovi a aj sem. Ale publikovanie na tychto strankach par dni trva. Spravcovia nemozu aktualizovat kazdy den.
To bolo male vysvetlenie, ako to funguje s EN/SK verziami :-)
Nechcel som kritizovať, iba čiastočne vysvetliť - sorry
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 17. Januára 2006, 16:38

Ved som to tak nebral, len to bola prilezitost vysvetlit, ako to funguje ;-)
admin SME.sk

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 18. Januára 2006, 07:39

wladow napísal:Keď si v Nastavenia - > Pokročilé -> Aktualizácia zapneš "Vždy sa opýtať čo urobiť", malo by sa pri nájdení aktualizácie zobraziť informačné okno, kde bude uvedené, aké aktualizácie sú dostupné. Musím ale z vlastnej skúsenosti povedať, že nefunguje to na 100%.
Tak som si to zapol, ale podla mna sa ma to tak maximalne spyta, ked vyjde nejaky update FF, ale asi sa ma to nespyta, ked vyjde nejaky update rozsirenia (pricom FF vie, ze nejake rozsirenie je mozne aktualizovat, bo sa mi v zozname rozsireni pri danom rozsireni zobrazi tlacitko "Update")

mstevlik
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 17. Januára 2006, 08:38

Príspevok od užívateľa mstevlik » 18. Januára 2006, 07:45

wladow napísal:Keď si v Nastavenia - > Pokročilé -> Aktualizácia zapneš "Vždy sa opýtať čo urobiť", malo by sa pri nájdení aktualizácie zobraziť informačné okno, kde bude uvedené, aké aktualizácie sú dostupné. Musím ale z vlastnej skúsenosti povedať, že nefunguje to na 100%.
Ked som teraz zapol FF, nic sa ma nespytal ohladom toho, ze nasiel novy update rozsirenia Adblock a to z verzie 0.5.2.039 na verziu 0.5.3.042
Nebyt toho, ze sa pozriem do zoznamu rozsireni, tak to ani nezistim :(
Preto by som rad nieco vo FF nastavil, resp. nainstaloval si nejaky plugin, kt. ma upozorni, ze existuje nejaky update, niektoreho rozsirenia nainstalovaneho v mojom FF
Majkl

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Príspevok od užívateľa Mazarik » 18. Januára 2006, 08:35

Doporucil by som vam si precitat toto: http://kb.mozillazine.org/Firefox_:_FAQ ... nsions..2A Hlavne sekciu o updatoch. Neviem, ako sa to sprava s gui, ale podla toho, co som poxopil by mal updatovat sam.

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 19. Januára 2006, 23:20

Mazarik napísal:Doporucil by som vam si precitat toto: http://kb.mozillazine.org/Firefox_:_FAQ ... nsions..2A Hlavne sekciu o updatoch. Neviem, ako sa to sprava s gui, ale podla toho, co som poxopil by mal updatovat sam.
Tak som to pozrel a nasiel som tento prepinac:

extensions.update.autoUpdate Boolean
True: Automatically download and install available updates
False (default): Opposite of the above
Note: Not implemented

Ak to chapem spravne, tak ten prepinac este nieje implementovany, takze sa rozsirenia vo FF neaktualizuju sami, alebo sa mylim?

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 21. Februára 2006, 11:25

Vcera sa na toto objavilo rozsirenie: Update Notifier, pozri
https://addons.mozilla.org/extensions/m ... ox&id=2098
Funguje to presne tak, ako si chcel - ikonka ukazujuca, ze je dostupna nova verzia rozsirenia alebo temy.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Príspevok od užívateľa Mazarik » 21. Februára 2006, 15:25

Konkretne to nastaveni, ktore opisujete by znamenalo(ak by bolo naprogramovane), ze Vam FF automaticky stiahne updaty rozsireni a ak suhlasite, nainstaluje ich. Inak FF v istom intervale, ktory tam je tiez kontroluje(ak je to povolene), ci su nove verzie rozsireni, bud z nastavenia v rozsireni alebo v inom nastaveni FF. Kedysi(verzie 1.0.*) sa pri objaveni novych rozsireni objavila ikona vpravo hore. Teraz je na to rozsirenie, ktore napisal SlovakSoft.

Zamknuté