Co by Firefox mohol zlepsit?

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Napísať odpoveď
tomaspir

Co by Firefox mohol zlepsit?

Príspevok od užívateľa tomaspir » 18. Júna 2010, 11:37

zdravim, stale som verny fanda Firefoxu, no co by som skutocne na novej-ocakavanej verzii uvital je napr.
- integrovany/prepracovany emailovy klient (nieco na vzor mail klienta v Opere)
- moznost centralne ukladat vsetky bookmarky tak, aby som mal k nim pristup rovnako z domu ako napriklad v internet cafe, v praci, atd.

Viete mi povedat, ci novy Firefox bude mat nieco z tohto v novej verzii/resp. ci sa nieco z tohoto planuje zabudovat do browsera v buducnosti?
dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Re: Co by Firefox mohol zlepsit?

Príspevok od užívateľa Gohom » 18. Júna 2010, 11:44

K prému návrhu:
Existuje program zvaný Seamonkey, je tiež "zo stajne" Mozilla a je to stručne povedané "kombinácia browsera a mailového klienta. Skús pozrieť sem: http://www.mozilla.sk/
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

Užívateľov profilový obrázok
Mazarik
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2706
Dátum registrácie: 29. Novembra 2005, 15:15
Bydlisko: Brno

Re: Co by Firefox mohol zlepsit?

Príspevok od užívateľa Mazarik » 18. Júna 2010, 12:59


tomaspir

Re: Co by Firefox mohol zlepsit?

Príspevok od užívateľa tomaspir » 18. Júna 2010, 16:05

ad 1) naco to mat vsetko pekne pohromade v jednom browseri, ked to mozes mat rozkuskovane: kusok tu, kusok tam...linuxacka politika :o

ad 2) dakujem za typ, este otazka: tento add-on, resp. moje zalozky sa kde ukladaju? niekde na servroch mozilla foundation? ide mi o to, ze co ak sa stane, ze napriklad teraz mi spadne system stratim data v nom ulozene (povedzme ich nemam ani zalohovane). kupim si novy pocitac, installnem si tam mozillu+dany plugin, ktory si mi odporucil, po prihlaseni sa na svoj ucet, dostanem sa k svojim synchronizovanym zalozkam? alebo nie?
dakujem

petohl
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22. Marca 2007, 07:35

Re: Co by Firefox mohol zlepsit?

Príspevok od užívateľa petohl » 20. Júna 2010, 09:26

ad 2,

sam pouzivam Xmarks. je to fajnova vec. Ano, je to tak ze nainstalujes FF, potom Xmarks, zadas svoje meno a heslo a ono ti to synchronizuje zalozky.
dalsia obrovska vyhoda je ze ze si mozes nastavit profily napr. "domaci pc" a druhy "pracovny pc" kde sa nebude zobrazovat urcita skupina zaloziek (napr. stranky 18+)

Tade
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22. Júna 2009, 10:47

Re: Co by Firefox mohol zlepsit?

Príspevok od užívateľa Tade » 7. Apríla 2013, 17:38

Prosím vás, viete, prečo mi začal blbnúť XMarks? Aj na FF, aj na Chrome. Úplne mi to rozhádzalo záložky, karty a stále to mrzne.
Dík.

Napísať odpoveď