Ostránenie listy menu vo FF

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Zamknuté
Tilk

Ostránenie listy menu vo FF

Príspevok od užívateľa Tilk » 11. Augusta 2006, 16:49

Ahoj.
FF vacsinou nepouzivam maximalizovane a preto sa snazim co najviac zvacsit jeho uzitkovu plochu. Zistil som napriklad ze pomocou All In One Slidera mozem dat zalozky do stavoveho riadku a usetrit tak jednu listu (aj ked v stavovom riadku to takto nie je prave idealne - nie je na to prisposobeny).
Teraz rozmyslam ci by sa dala dat prec horna lista kde je Súbor, Upravit atd... a nahradit ju nejakou uzkou na boku (lista All In One Slidera by bola akurat, bolo by do nej treba pridat akurat nastavenia FF.
Co vy na to?

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Re: Ostránenie listy menu vo FF

Príspevok od užívateľa Gohom » 11. Augusta 2006, 18:50

Tilk napísal:Ahoj.
FF vacsinou nepouzivam maximalizovane a preto sa snazim co najviac zvacsit jeho uzitkovu plochu. Zistil som napriklad ze pomocou All In One Slidera mozem dat zalozky do stavoveho riadku a usetrit tak jednu listu (aj ked v stavovom riadku to takto nie je prave idealne - nie je na to prisposobeny).
Teraz rozmyslam ci by sa dala dat prec horna lista kde je Súbor, Upravit atd... a nahradit ju nejakou uzkou na boku (lista All In One Slidera by bola akurat, bolo by do nej treba pridat akurat nastavenia FF.
Co vy na to?
Skús pomocou rozšírenia http://www.mozilla.sk/rozsirenia/compactmenu/ dostať celú túto ponuku do jednej ikony a tú si umiestni na inú lištu. Potom pomocou ponuky Zobraziť - Panely s nástrojmi zakáž zobrazovanie príslušnej lišty. Mne to takto funguje vo verzii FF 1.5.0.6 Sk
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

Tilk

Re: Ostránenie listy menu vo FF

Príspevok od užívateľa Tilk » 11. Augusta 2006, 19:16

Gohom napísal:Potom pomocou ponuky Zobraziť - Panely s nástrojmi zakáž zobrazovanie príslušnej lišty.
Prave ze zrovna zobrazovanie tejto listi takto zakazat nejde, je tam len navigacny panel, lista so zalozkami a all-in-one Sidebar.
Inak mam tu istu verziu co ty

Tilk

Príspevok od užívateľa Tilk » 11. Augusta 2006, 19:26

Ked dam niekde ikonu compact menu tak menu z vrchu zmizne a ostane tam prazdna lista. Cize este ju treba nejako dat prec.

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Príspevok od užívateľa Gohom » 11. Augusta 2006, 20:44

Tilk napísal:Ked dam niekde ikonu compact menu tak menu z vrchu zmizne a ostane tam prazdna lista. Cize este ju treba nejako dat prec.
Skús na tú lištu klepmnúť pravýmn tlačítkom myši a zakáž Navigačný panel, prípadne skús, ktorú lištu dokážeš vypnúť a ikony z nej presuň do tej, ktorú vypnúť nevieš. Ide ti o priestor, aby zmizla jedna lišta a je jedno ktorá - alebo som ťa zle pochopil ?
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 11. Augusta 2006, 21:09

Na jeden riadok sa to zmenšiť dá. Ako bolo povedané - Compact Menu (to je tá ikona, myš či čo to je). Zakázať panel so záložkami a navigačný panel. Priestor ušetrený tým Compact Menu využijete tak, že tam pretiahnite myšou panel s adresou a panel vyhľadávania (v režime Prispôsobiť preťahujte myšou).
Inak možno využijete aj rozšírenie AutoHide.
admin SME.sk

Tilk

Príspevok od užívateľa Tilk » 11. Augusta 2006, 21:41

Hmmm to bol super napad namiesto zrusenia horneho panela donho popresuvat vsetko z toho pod nim a zrusit ten ;)
Ostal som pri dvoch variantoch, bez status baru a zalozky v statusbare
Ked su zalozky dolu paci sa mi to viac ale ako vidite blbne zobrazovanie okna na pravo (niekedy obraz pokracuje doprava, niekedy nie ale aj tak nie je dobre vidiet vertikalny posuvnik), trocha lepsie to je ked pouzijem plugin Organize Status Bar a vsetko okrem zaloziek v nom vypnem, ale tomu zobrazovaniu napravo to nepomoze, len dolu nelietaju zalozky ked sa nacita stranka.
Najlepsie by bolo vypnut statusbar a panel so zalozkami dat dole, ale netusim ako by sa to dalo urobit.
Inak autohide statusbar som tiez nejaku dobu skusal ale vadilo my za sa to tam objavuje a mizne.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 11. Augusta 2006, 21:54

AutoHide nie je to isté čo AutoHide Statusbar. Bol to ale len taký tip, ak sa snažíte maximálne zväčšiť plochu. Ak tam ale popri tom potrebujete nejaké položky, donekonečna sa vám to dariť nebude. To odrezanie okna napravo nemá náhodou na svedomí All In One? Ak to najlepšie funguje s panelom záložiek hore, tak si radšej zvyknite, že ho máte hore. Inak manipulácie so stavovým riadkom dosť často robia problémy.
Naposledy upravil/-a SlovakSoft v 11. Decembra 2007, 20:30, upravené celkom 1 krát.
admin SME.sk

Tilk

Príspevok od užívateľa Tilk » 12. Augusta 2006, 00:13

Ano asi mate pravdu ten status bar je dost osemetny. Teraz som dal prec aj AIO Sidebar lebo mi tiez zacal stvarat divne veci. Mozno ho este dam uvidim.
OK dakujem za rady, mensie to uz nebude ;)
Inak niekde som na obrazku videl taku ikonu na ktoru sa kliklo a vyrolovali sa vsetky zalozky, neviete o tom nieco? Teraz mam vytiahnutu ponuku zalozky vedla zaloziek v panely.

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Príspevok od užívateľa Gohom » 12. Augusta 2006, 00:18

Tilk napísal:Inak niekde som na obrazku videl taku ikonu na ktoru sa kliklo a vyrolovali sa vsetky zalozky, neviete o tom nieco? Teraz mam vytiahnutu ponuku zalozky vedla zaloziek v panely.
Pravé tlačítko myši na lištu a Prispôsobiť. Vybehne Ti okno, z ktorého si môžeš príslušnú ikonu vytihnuť na hociktorú lištu, prípadne ju obložiť medzerami a oddeľovačmi. Tiež múžeš z líšt posťahovať ikony, ktoré nechceš mať zobrazené.
Tiež tam môžeš nastaviť zobrazovanie "holých" ikon bez textového popisu a malých ikon - aj tým ušetríš miesto
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

Tilk

Príspevok od užívateľa Tilk » 12. Augusta 2006, 00:34

Sry zle som sa vyjadril. Toto viem, ale chcem si dat taku ikonu, na ktoru ked kliknem vyroluje sa mi ponuka so zalozkami - je tam sice polozka "Zalozky" ale je to iba napis, ikona by bola krajsia :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Príspevok od užívateľa Gohom » 12. Augusta 2006, 00:51

Tilk napísal:Sry zle som sa vyjadril. Toto viem, ale chcem si dat taku ikonu, na ktoru ked kliknem vyroluje sa mi ponuka so zalozkami - je tam sice polozka "Zalozky" ale je to iba napis, ikona by bola krajsia
Tiež tam môžeš nastaviť zobrazovanie "holých" ikon bez textového popisu a malých ikon - aj tým ušetríš miesto. Tu si môžeš zvoliť:
- iba ikonu bez textu
- iba text bez ikony
- ikonu aj s textom
Tiež záleží akú tému (skin) používaš
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

Tilk

Príspevok od užívateľa Tilk » 12. Augusta 2006, 10:23

Islo mi len o to ci by nesiel tento napis "Zalozky" nahradit ikonou (napr. ci si ju niekde nemozem stiahnut), vizeralo by to lepsie ale mate pravdu asi to zavisi od temy, aj ta mys vizera pri niektorych temach uplne inak (ale zatial som nenasiel temu v ktorej by som sa v porovnani s defaultnou necitil divne :-) )
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Gohom
profesionál
profesionál
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 28. Novembra 2005, 17:52

Príspevok od užívateľa Gohom » 12. Augusta 2006, 11:41

Tilk napísal:Islo mi len o to ci by nesiel tento napis "Zalozky" nahradit ikonou (napr. ci si ju niekde nemozem stiahnut), vizeralo by to lepsie ale mate pravdu asi to zavisi od temy, aj ta mys vizera pri niektorych temach uplne inak (ale zatial som nenasiel temu v ktorej by som sa v porovnani s defaultnou necitil divne
Odpovedal som, ale neprešlo tak ešte raz:
Skús túto tému: https://addons.mozilla.org/firefox/72/. Podľa môjho vkusu je najkrajšia, aj keď má jeden malý problém. Na tej stránke https://addons.mozilla.org/firefox/ nájdeš hafo tém, možno si vyberieš
Windows 7 Home
Firefox + Thunderbird (vždy najnovšie funkčné verzie Sk)

Zamknuté