Ako zablokovať obrazky na vybratej karte.

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
robis

Ako zablokovať obrazky na vybratej karte.

Príspevok od užívateľa robis » 17. Augusta 2006, 10:30

Prosim Vás poradte mi rozšírenie FF ktoré mi pomôže zablokovať načítanie obrázkov na jednotlivých kartách. Ďakujem .

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 17. Augusta 2006, 10:47

Na jednotlivých kartách?
Môžem poprosiť o bližšie vysvetlenie?
Blokovať môžete podľa webovej adresy (či už Firefoxom alebo rozšírením AdBlock). Ale vy chcete blokovať len na niektorých kartách? Akože na druhej alebo na tretej?
admin SME.sk

robis

Príspevok od užívateľa robis » 18. Augusta 2006, 07:52

Ano presne tak na jednotlivých kartách.
Mám DialUP a hľadám technické informácie nepotrebujem obrázky, animácie.
A tie ktoré sú relevantné si nechám zobraziť. Dtto vtedy, keď hľadám na stánkach softwarové "záplaty"
Riešil som to kedysi cez Mozillu s nastavením bez obázkov zobrazovania bez obrázkov. Ale teraz Mozillu nemám a ešte sa nechystám ju inštalovať myslel som že to FF s niektorým rozšírením zvládne.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 18. Augusta 2006, 08:56

Iste si len nerozumieme. Blokovať obrázky možno samozrejme aj vo Firefoxe - podľa adresy obrázka jednotlivo alebo úplne všetky (to len vaša otázka trochu zavádza iným smerom - na jednotlivých kartách..., nie skôr na stránkach?).
Vyberte si najlepší spôsob:
1. Nástroje > Možnosti > Obsah > zrušte označenie políčka Automaticky načítať obrázky (okrem toho tam je ešte tlačidlo Výnimky). Obrázky sa nebudú nikde načítať. Keď budete chcieť niektorý povoliť, kliknete pravým tlačidlom myši a v kontextovej ponuke budete mať položku Zobraziť obrázok.
Toto zablokuje len obrázky, napríklad flash bude zobrazený ďalej. Vašim najväčším nepriateľom nemusia byť obrázky ako skôr flash, zvuk, javascripty na stránkach. Preto je lepšia druhá možnosť (blokovanie podľa adresy):
2. Rozšírenie AdBlockPlus. O ňom tu písať nebudem, tam máte celú recenziu.
admin SME.sk

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 18. Augusta 2006, 10:30

Ano máte pravdu nerozumieme si.

Dajme tomu že máte otvorené 3 karty načítané komplet s obrázkami zo všetkým čo tam je. Kliknem na odkaz, ktorý sa následne otvori na novej karte a na tejto novej karte neviem aký má obsah, aké su obrázky či tam nieje -, násilie proste čokoľvek, preto chcem zakázať načítanie obrázkov.
Hľadám možnosť kliknutím na kartu a vyberom potvrdiť načitanie alebo zakázanie.
Vypnúť natrvalo načitanie obrázkov nie je optimálne riešenie.
Asi si naištalujem aj Mozillu a budem používať dva prehliadače naraz čo je nepraktické.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 18. Augusta 2006, 10:35

Hm, premýšľam... a ako to teda robíte v Mozille? Musím sa do nej pozrieť.
admin SME.sk

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 18. Augusta 2006, 10:45

V každom prípade vám na dial-up pripojení silne odporúčam použiť AdBlock Plus. Zablokujete tak jedným šmahom preberanie kopy nadbytočných údajov. Spravovanie načítania obsahu webu podľa jeho adresy (samozrejme vrátane používania zástupných znakov) je najefektívnejší spôsob. Obzvlášť, keď vám niekto poskytol vopred pripravený súbor s filtrami.
admin SME.sk

Neregistrovaný

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 18. Augusta 2006, 12:43

V Mozille so zrušil všetky obrázky na všetkých stránkach v nastavenich programu. A súčasne som používal dva prehliadače.
Asi sa nevyjadrujem dosť " počítačovo" som len užívateľ amatér,
ale nie som blondínka.

Kedysi som skúšal aj Operu a ,možno sa mýlim, na každej karte sa dali povoliť /zakázať obrázky.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 18. Augusta 2006, 13:05

Podľa mňa ste blokovali obrázky na konkrétnej stránke na základe adresy stránky. Tá položka v Mozille je v ponuke Nástroje > Správca obrázkov > Zakázať obrázky z tohto servera.
Vo Firefoxe to je takto:
Otvoríte stránku, kliknete pravým tlačidlom myši na obrázok a vyberiete položku Blokovať obrázky z... (stránku treba znovu načítať). Efekt je rovnaký ako v Mozille.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
BiLLY_NM
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 24. Mája 2006, 20:11
Bydlisko: Slovakia

Príspevok od užívateľa BiLLY_NM » 31. Augusta 2006, 16:03

SlovakSoft napísal:Blokovať obrázky možno samozrejme aj vo Firefoxe - podľa adresy obrázka jednotlivo alebo úplne všetky (to len vaša otázka trochu zavádza iným smerom - na jednotlivých kartách..., nie skôr na stránkach?).
Vyberte si najlepší spôsob:
1. Nástroje > Možnosti > Obsah > zrušte označenie políčka Automaticky načítať obrázky (okrem toho tam je ešte tlačidlo Výnimky). Obrázky sa nebudú nikde načítať. Keď budete chcieť niektorý povoliť, kliknete pravým tlačidlom myši a v kontextovej ponuke budete mať položku Zobraziť obrázok.
Je možné toto dať na hornú lištu tak, aby sa stále nemuselo chodiť do menu a zapínať/vypínať obrázky? Takto to má napr. Opera vyriešené a je to pohodlnejšie.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 31. Augusta 2006, 16:10

Mohlo by vám pomôcť rozšírenie Quick Preference Button.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
BiLLY_NM
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 24. Mája 2006, 20:11
Bydlisko: Slovakia

Príspevok od užívateľa BiLLY_NM » 31. Augusta 2006, 22:32

SlovakSoft napísal:Mohlo by vám pomôcť rozšírenie Quick Preference Button.
Velmi dobre rozsirenie, dokonca na stranke ani nie je vidiet ze by na stranke nejake obrazky boli. Este mozno pre ostatnych by sa zislo toto rozsirenie prelozit, je to naozaj super.

SlovakSoft
Správca portálu Mozilla.sk
Správca portálu Mozilla.sk
Príspevky: 4478
Dátum registrácie: 24. Novembra 2005, 22:55

Príspevok od užívateľa SlovakSoft » 31. Augusta 2006, 22:34

Prv než sa niekto pozrie na preklad - rozšírenie nemá podporu lokalizácií. Bude mať ťažkú prácu.
admin SME.sk

Užívateľov profilový obrázok
andreios
návštevník
návštevník
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 20. Marca 2005, 23:57
Bydlisko: krásne Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa andreios » 14. Septembra 2006, 11:26

No, tuším hľadáš niečo ako ImgLikeOpera - ja toto rozšírenie používama robí presne to, čo chceš (ak som dobre pochopil, o čo Ti ide).

Nastavíš si ako default nenaťahovať obrázky alebo len z cache a potom na každej stránke môžeš dole v status bare sa rozhodnúť, či obrázky natiahneš alebo nie.
andreios
www.grkat.net - nová adresa

Užívateľov profilový obrázok
andreios
návštevník
návštevník
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 20. Marca 2005, 23:57
Bydlisko: krásne Slovensko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa andreios » 14. Septembra 2006, 11:29

Kto by to chcel z mozilla.org serveru - https://addons.mozilla.org/firefox/1672/ - ale tam je trochu staršia verzia.
andreios
www.grkat.net - nová adresa

Napísať odpoveď