Firefox 13

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Napísať odpoveď
Milan Rak
návštevník
návštevník
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 24. Apríla 2006, 09:09

Firefox 13

Príspevok od užívateľa Milan Rak » 9. Júna 2012, 21:57

Najnovšia verzia Firefoxu 13 obsahuje nasledovné zmeny:

Pri otvorení novej karty môže používatelia vidieť svoje najnavštevovanejšie stránky
Trošku som manipuloval s tým zobrazením na novej karte. Samozrejme, na začiatku boli zobrazené moje stránky, ale je tam funkcia, že sa dali odstraňovať.

Lenže ja som odstránil zrejme všetky, a teraz pri otvorení novej karty mám čisté okná, 3x3, čiže 9 prázdnych. A myslel som, že novým načítaním stránok sa budú neskôr zobrazovať tak ako predtým. Ale nezobrazujú sa.

Dá sa to nejako opraviť, teda dať do pôvodného stavu, aby sa mi v tých teraz prázdnych poliach opäť zobrazovali tie moje najnavštevovanejšie stránky?

Potrebujem postup. Čo kde kliknúť.

Užívateľov profilový obrázok
Eddward
Prispievateľ Mozilla.sk
Prispievateľ Mozilla.sk
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 4. Mája 2010, 23:17

Re: Firefox 13

Príspevok od užívateľa Eddward » 11. Júna 2012, 13:29

No vela tam toho nenastavis. Tie policka sa vyplnaju podla historie. Cize musis stranky navstivit a pohladat ich tak ze budes rusit tie stranky ktore nechces v polickach krizikom v pravom rohu - budu sa ti potom nacitavat dalsie stranky. Ak tam chces mat stale rovnake stranky tak sa daju pripnut v lavom rohu. Ak ich nepripnes tak sa budu stale menit.
Inak neviem ti k tomu viac poradit. Ja mam 9 stranok pripnutych, takze sa mi nikdy nemenia a dalsie veci neriesim.
Firefox x64 || Firefox for Android || Win 10 Pro x64

Užívateľov profilový obrázok
Eddward
Prispievateľ Mozilla.sk
Prispievateľ Mozilla.sk
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 4. Mája 2010, 23:17

Re: Firefox 13

Príspevok od užívateľa Eddward » 11. Júna 2012, 13:35

Pripadne je este jedna moznost, teda ked mas ze uplne cista okna 3x3, ze sa ti nechce nacitat z historie nic, tak pretiahnes si tam stranky napriklad z panela zaloziek, tak to to ide tiez.
Firefox x64 || Firefox for Android || Win 10 Pro x64

Milan Rak
návštevník
návštevník
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 24. Apríla 2006, 09:09

Re: Firefox 13

Príspevok od užívateľa Milan Rak » 11. Júna 2012, 15:12

Ahá. Robím to cez záložky. Ide to. Mám tam teraz také, aké chcem. :wink:

Klikol som na Nová karta (to plus hore v lište).

Ľavým tlačidlom myši som klikol na Záložky, a držal prst na ľavom tlačidle, až som prešiel na konkrétnu záložku, a ťahal som ju na jedno voľné pole. Pustil som myš, a ostala tam. Nie je to zlé, dobrý nápad.

Milan Rak
návštevník
návštevník
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 24. Apríla 2006, 09:09

Re: Firefox 13

Príspevok od užívateľa Milan Rak » 17. Júla 2012, 22:31

Teraz som aktualizoval na 14.0.1. Čím ďalej,tým horšie zmeny, na ktoré si neviem zvyknúť.

Obrázok k téme:

http://img259.imageshack.us/img259/1834 ... 120717.png

Vadí mi tam to nové oznamovanie, čo som zakrúžkoval. Predtým sa tam zobrazovali ikonky. Keďže Firefox sa dá upraviť, ako to môžem dosiahnuť, aby som tam nemal to oznamovanie: Táto webová stránka neposkytuje informácie o identite.

Užívateľov profilový obrázok
Eddward
Prispievateľ Mozilla.sk
Prispievateľ Mozilla.sk
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 4. Mája 2010, 23:17

Re: Firefox 13

Príspevok od užívateľa Eddward » 18. Júla 2012, 18:00

No ja vobec neviem co ti na tom moze vadit. Predtym tam boli ikonky ano, tie zrusili lebo tam boli dvakrat. Ked si si nevsimol tak hned hore na karte mas ikonu stranky znova. Takze naco dvakrat ??
Tak to je to prehladnejsie podla mna. Obycajne web stranky maju zemegulu, https stranky tam maju zobrazeny zamok.
Druha vec aj keby si tam mal ikonku tak ti bude tam pisat to iste, ze tato web stranka neposkytuje informacie o identite, to s tym nesuvisi.
Inak rovnaku filozofiu pouziva aj kazdym velmi oblubeny Google Chrome. A nieco podobne ma aj Opera. Nepocul som zeby to niekomu vadilo.
Firefox x64 || Firefox for Android || Win 10 Pro x64

Milan Rak
návštevník
návštevník
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 24. Apríla 2006, 09:09

Re: Firefox 13

Príspevok od užívateľa Milan Rak » 19. Júla 2012, 10:39

Ale dá sa to nejako skryť cez about:config? Že to nebude tam vidno, ale prístup k tomu bude povedzme z Panela záložiek (príklad).

Užívateľov profilový obrázok
Eddward
Prispievateľ Mozilla.sk
Prispievateľ Mozilla.sk
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 4. Mája 2010, 23:17

Re: Firefox 13

Príspevok od užívateľa Eddward » 20. Júla 2012, 23:02

Podla mojich vedomosti sa to neda skryt. Co viem je, ze sa pracuje na doplnku, ktory to vrati, neviem ci je uz hotovy.
Neviem no, osobne by som to nejak neriesil. Vsetko co bolo v predchadzajucej verzii je viditelne aj teraz.
Firefox x64 || Firefox for Android || Win 10 Pro x64

Napísať odpoveď