mrznutie firefoxu & flash aplikácií

Fórum o prehliadači Mozilla Firefox
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
kroenen2
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 18. Januára 2010, 18:06

mrznutie firefoxu & flash aplikácií

Príspevok od užívateľa kroenen2 » 27. Októbra 2012, 14:32

Zdravím, v poslednej dobe mi dosť často začal firefox mrznúť - aj dočasne, aj trvalo so stratou kariet a reštartom fx. Ale stále mi sekajú flash aplikácie. čo to môže byť?
Ďakujem.

Vestec.Kaitan
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 3. Novembra 2012, 11:40
Kontaktovať užívateľa:

Re: mrznutie firefoxu & flash aplikácií

Príspevok od užívateľa Vestec.Kaitan » 3. Novembra 2012, 11:44

Kliknite na ikonu RealPlayer v ľavom hornom rohu okna a vyberte Predvoľby (Preferences)
Vyberte Download & Recording v ľavom paneli
Zrušte začiarknutie políčka "Povoliť WWW Download & Recording týchto nainštalovaných prehliadačov"
Kliknite na tlačidlo OK a zavrite RealPlayer
Reštartujte Firefox :pivo:

erikbencik
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 18. Apríla 2009, 23:41

Re: mrznutie firefoxu & flash aplikácií

Príspevok od užívateľa erikbencik » 13. Novembra 2012, 15:40

To čo píše Vestec vôbec nepomôže. Mne to robí pri prehrávaní videa už skoro pol roka, video, seká zamrzne, prípadne keď ho dám na celú obrazovku tak to úplne zamrzne. Skúsil som už všetko možné, odinštalovať real player, nainštaloval, zakázol to čo sa píše hore, zakázal hardvérovú akceleráciu, stiahol starý flash, zakázal aktualizáciu, stiahol nový flash..... a stále to isté. Ak chcem pozreť video zapnem IE, lebo na firefox som naučený a mám ho prispôsbený ako sa mi to hodí, ale to s tým videom ma už fakt sere, že asi to s Firefoxom vzdám.

Užívateľov profilový obrázok
jaro5
návštevník
návštevník
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 17. Júla 2009, 15:53
Bydlisko: KE
Kontaktovať užívateľa:

Re: mrznutie firefoxu & flash aplikácií

Príspevok od užívateľa jaro5 » 19. Novembra 2012, 12:14

je potrebne urobit nejake zmeny sposobovalo my to plugin container v instalacnej zlozke program files firefoxu, mne to pomohlo:

Ako odstranit plugin-container vo firefoxe:

zadaním "about:config"a do panela napisať "IPC", potom zmenit hodnotu dom.ipc.plugins.enabled na false a reštartovť Firefox.
Toto bolo možné do verzie 13.

Avšak vývojári tomu chceli zabranit a tak vo Firefoxe 14 to už nepojde cez about:config, plugin stále beží v procese windows.. Je ale jedna finta možno ho vypnut vo windowse v nastaveniach.

POSTUP:
Mali by ste nastaviť premenné prostredia v systéme Windows Vista/7 (buď ako užívateľské premennej alebo systémovej premennej) s názvom MOZ_DISABLE_OOP_PLUGINS na hodnotu1. Potom reštartovať firefox a je to.

Tiež, ak používate najnovší flash verziu a chcete aby sa spraval ako v starej verzii bez bezpečnostnych hovadín, otvorte adresar c:\Windows\System32\Macromed\Flash a pridajte subor (vytvorit) mms.cfg (a pridajte riadok ProtectedMode = 0. Teraz bude prebiehať len jeden proces Flash vo firefox.exe.

Poznámka:
Je smutné, že vývojari začali použivat skryte nastavenia cez "premenné prostredie", čo je hlúpe, namiesto toho, aby sa dali veci nastaviť cez prefs.js alebo application.ini alebo user.js alebo userChrome.css. Mozilla začala skryté nastavenia !

Dalšie možnosti vypnutie hlasení crasreporter odosielané:
Nastavením MOZ_CRASHREPORTER_DISABLE na 1 je jediny spôsob, ako zakázať crasreporter, a opäť vravím že predtým sme to mohli upraviť v subore application.ini. V nových verziách FF nemôžeme. Naozaj nepotrebujeme tu funkciu, firefox je stabilný...

ukážka ako to ma vyzerať:
Obrázok
S pozdravom,

Brad555
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 20. Októbra 2012, 11:10

Re: mrznutie firefoxu & flash aplikácií

Príspevok od užívateľa Brad555 » 27. Novembra 2012, 10:42

No, ja som tiež čelia tomuto problému.

Užívateľov profilový obrázok
kroenen2
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 18. Januára 2010, 18:06

Re: mrznutie firefoxu & flash aplikácií

Príspevok od užívateľa kroenen2 » 26. Decembra 2012, 14:20

Vestec.Kaitan napísal:Kliknite na ikonu RealPlayer v ľavom hornom rohu okna a vyberte Predvoľby (Preferences)...
Nič také tam nemám a realplayer ani v pc vobec nemám

Urobil som všetko ..a nakoniec aj preinštaloval úplne a stále bez zmeny. Na vedlajšom PC mám tiež windows s firefoxom takým istým a tam je vštko v poriadku, nechápem.
Nemáte ešte niekto nápady? Budem musieť už prestať s FF asi :(

Užívateľov profilový obrázok
kroenen2
začiatočník
začiatočník
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 18. Januára 2010, 18:06

Re: mrznutie firefoxu & flash aplikácií

Príspevok od užívateľa kroenen2 » 26. Decembra 2012, 22:35

A zhoršuje sa to, teraz mi z ničohonič flash vyhodí chybovú hlášku a ff musím vypnúť cez task manager :( A ked ho vypínam tak firefox.exe žere niekedy aj 1GB RAM. wtf?

Napísať odpoveď